Loading

Ubytovanie v Revúcej

(1 objekt + 13 objektov v okolí 25 km)

APARTMÁN***REVÚCA

Revúca, v obci / v meste, v centre mesta
REVÚCA v pohodlí apartmánu !

Apartmány Planina Predná Hora

Muráň (Revúca 9,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri les...
Útulné ubytovanie v nádhernej prírode!

Privát Drevenica

Šumiac (Revúca 17,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri...
Tradičná drevenica v tichom prostredí

Chata Čučoriedka v Telgárte

Telgárt (Revúca 18,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri vleku
Relax v útulnej chate s wellnessom

Horehronská kúria

Telgárt (Revúca 19,2 km vzdušne), v obci / v meste
Infrasauna v cene pobytu!

Hotel Telgárt

Telgárt (Revúca 19,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pr...
VOĽNÉ TERMÍNY NA JAR A V LETE 2020

Wellness Chata Ski Telgárt

Telgárt (Revúca 19,3 km vzdušne), v obci / v meste
Chata s wellnesom a kapacitou až 16 osôb

Chata Ski Telgárt 2

Telgárt (Revúca 19,4 km vzdušne), v obci / v meste
JESENNÝ WELLNESS POBYT

Ubytovanie U Tuláka

Telgárt (Revúca 19,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri potoku
Krásna dovolenka v prírode, pre rodiny

Chalupa Zubrik Telgárt

Telgárt (Revúca 19,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri potoku
Novozrekonštruovaná chalupa v N. Tatrách
1 - 14 / 14

Revúca

Revúca 1

V regióne Gemer, v Revúckom okrese, leží rovnomenné mesto Revúca, ktoré sa spomína už v polovici 14. storočia. Mesto sa rozprestiera na južnej až juhovýchodnej strane Slovenského Rudohoria, v Muránskej doline. Je obklopené krásnou prírodou Národného parku Muránska Planina, ktorý sa určite oplatí navštíviť.

Revúca je známa ako mesto prvého slovenského gymnázia. V roku 1862 bolo založené v miestnom kostole gymnázium, takzvaná prvá úplná stredná škola. Gymnázium bolo fungujúce len do roku 1874, kedy bolo násilne zatvorené. Pôvodná budova gymnázia je dnes vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku, v jej priestoroch sa nachádza múzeum. Expozície tohto múzea bližšie približujú históriu samotného mesta ako i samotného múzea. Časť výstavy je venovaná miestnemu rodákovi generálovi Rudolfovi Viestovi.

V samotnom meste je národných kultúrnych pamiatok hneď viacero. Do tohto zoznamu je zaradená aj Nová budova 1. slovenského gymnázia, Mestský dom, evanjelický kostol i fara, Rímskokatolícky kostol sv. Vavrinca diakona a ďalšie.

Revúca 2

Nad neďalekou obcou Muráň, vzdialenou približne 9 km od Revúcej, stoja zrúcaniny legendami opradeného Muránskeho hradu. Leží na vrchu Cigánka a je tretím najvyššie položeným hradom na Slovensku. Pôvodne strážny hrad pochádza už z 13. storočia, v 15. storočí bol prestavaný. V 70. a 80. rokoch 20. storočia hrad vyčistili a vykonali nutnú údržbu. V súčasnosti sú zrúcaniny verejne prístupné a pomerne často sa na jeho ploche uskutočňujú rôzne zábavné i náučné podujatia. Najlepšie sa k hradu dá dostať po turistickom chodníku od chaty Zámok s asi 90 metrovým prevýšením.

Pre turistov atraktívny Národný park Muránska planina, patrí medzi najmladšie, ale zároveň najkrajšie naše národné parky. Rozkladá sa v strednej časti Slovenského Rudohoria. V parku nájdeme okolo 250 jaskýň, 15 priepastí a mnohé ďalšie krasové útvary. Symbolickým pre Muránsku planinu je chov koní, konkrétne plemena Nórika muránskeho. Ide o chránený chov polodivokých koní najmä na účely lesnej prevádzky a poľnohospodárstva.

Revúca 3

V asi 15 km vzdialenom mestečku Muránska Huta si môžete prezrieť kúsok histórie tohto Gemerského regiónu. Známy kaštieľ Predná Hora dnes síce slúži ako liečebňa závislostí, v minulosti bol však poľovníckym zámkom Ferdinanda Coburga. V kaštieli je stále umiestnená expozícia tohto grófa, zvaného tiež "gróf Muránsky". Táto expozícia je ale v súčasnosti sprístupnená len po predchádzajúcom dohovore.

UbytovanieRevúcej a jej blízkom okolí je zabezpečené na rôznych úrovniach. V nádherných vrchoch Slovenského Rudohoria či v Muránskej doline nájdete viacero chatových oblastí. V nich sa ubytujete v menších i väčších chatkách, vhodných na prenocovanie počas dovolenky ale aj pri víkendových pobytoch. Pre náročnejších je k dispozícii priamo v Revúcej ubytovanie v hoteloch či penziónoch.

Ak Vás zaujala ponuka mestečka Revúca a regiónu Gemer, neváhajte a navštívte hneď pri najbližšej Vašej dovolenke tento malebný kraj Slovenska, ktorý má čo ponúknuť všetkým vekovým kategóriám.