Loading

Ubytovanie v Rimavskej Sobote

(1 objekt + 2 objekty v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa

Rimavská Sobota, v obci / v meste (RS 1,3 km vzdušne)
Pekné, čisté a lacné ubytovanie v RS

Kállai Vináreň a Penzión

Fiľakovo (Rimavská Sobota 18,4 km vzdušne), na okraji obce /...
Nový príjemný penzión s vinárničkou

Chata Petrovec

Kalinovo (Rimavská Sobota 19,1 km vzdušne), na samote, pri l...
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie
1 - 3 / 3

Rimavská Sobota

Horúci juh Slovenska, slnečné počasie a dokonalý oddych. To všetko nájdete v malebnom mestečku Rimavská Sobota. Mesto s nádychom minulosti, s bohatými možnosťami športových a rekreačných aktivít. Toto všetko nájdete práve tu.

Mesto je známe svojou minulosťou. Najrôznejšie remeslá sa tu spájali v jedno čulé obchodné centrum. Isté obdobie bolo mesto aj pod tureckou nadvládou. Minulosť Vás pohladí predovšetkým počas prechádzok po námestí, kde budete obdivovať krásu kostola sv. Jána Krstiteľa. Meštiackežupné domy dotvárajú kolorit historického jadra mesta. Vzácne archeologické nálezy nájdete v gemersko – malohontskom múzeu. V prípade, že máte radi kultúrne akcie, v Rimavskej Sobote sa budete cítiť naozaj vo svojej koži. Remeselné, spevácke a folklórne akcie sa tu konajú veľmi často. Celý kraj najlepšie spoznáte absolvovaním gotickej cesty. Vedie cez najznámejšie a najkrajšie dedinky. Navštívite Tisovec, Rimavské Bane a samozrejme aj samotnú Rimavskú Sobotu. Lákadlom mesta je aj hvezdáreň. Hviezdnu oblohu budete môcť pozorovať počas jasných nocí, exkurziu si vychutnáte ale aj cez deň.

Okolie je prajné aj pre turistov. Neponúka vysoké pohoria, no to neuberá na kráse prírody. V sedle bicykla, alebo po svojich spoznáte Cerovú vrchovinu alebo známu Muránsku planinu. Riečka Rimava vytvára prekrásne scenérie. Náučný chodník na Šomošku môže byť príjemným na spestrenie programu po dobrom obede z tradičných slovenských jedál.

V horúčavách sa schladíte pri vodných radovánkach. Rekreačná oblasť Kurinec Vám to umožní. Vychutnať si tu budete môcť aj jedinečné nočné kúpanie pod hviezdnou oblohou. K dispozícií Vám je nielen bazén, ale aj jazero. Venovať sa okrem kúpania môžete aj rôznym doplnkovým športom ako tenis, minigolf či plážový volejbal. Sufovanie, člnkovanie a samozrejme kúpanie v najteplejšej vodnej nádrži na Slovensku si užijete na Teplom vrchu. Príjemné vidiecke prostredie a atraktívne miesto pre Váš odpočinok. Komfort kúpeľov si vyskúšate v dedinke Číž. V prekrásnom zelenom lesoparku načerpáte nové sily. Na to môžete použiť aj jazdu na koni.

V prípade, že uprednostňujete vodu v pevnom skupenstve, prídete si na svoje aj na juhu Slovenska. Zjazdovky viacerých obtiažností strediska Tisovec zaujmú každého lyžiara. pahorkatinový reliéf je ideálny aj pre bežecké lyžovanie.

Veľmi zaujímavým je aj výlet do podzemia. V okolí nájdete Ochtinskú aragonitovú jaskyňu s unikátnou výzdobou. Ak chcete zažiť vzrušenie pri plavbe na člne podzemím, jaskyňa Domica Vaše prianie splní.

Široká škála ubytovacích možností vyhovie každému. Nájdete tu klasické hotely, ponúkajúce mnohé doplnkové služby. Komornejšiu a pokojnejšiu atmosféru majú penzióny či už v centre, alebo na okraji mesta. Nájdete tu aj lacné turistické ubytovne. Na rodinnú dovolenku je ako stvorené ubytovanie v útulnom domčeku či chatke.

Rimavská Sobota je pre mnohých ľudí málo zaujímavá. Opak je však pravdou. Udržiavané historické mesto si zaslúži pozornosť. Zachovalá architektúra, tradície a zaujímavé okolie tvorí neodolateľnú kombináciu pre každého správneho milovníka Slovenska.