Loading

Ubytovanie v Bratislave v Devíne

(0 objektov + 39 objektov v okolí 25 km)

K Horánskej Studni

Bratislava - Dúbravka - Dúbravka (Bratislava - Devín 3,3 km...
Nová ubytovňa s krásnym výhľadom

Ubytovňa Rosi - Bratislava Lamač

Bratislava - Lamač (Bratislava - Devín 5,0 km vzdušne), v ob...
Vhodné pre jednotlivcov aj skupiny

Ubytovňa Siesta

Bratislava - Lamač (Bratislava - Devín 5,3 km vzdušne), v ob...
Ubytovanie blízko centra aj prírody

Ubytovňa Ľ. Fullu 2

Bratislava - Karlova Ves (Bratislava - Devín 5,5 km vzdušne)...
Príjemné ubytovanie za super cenu v BA

Work&Home - robotnícka ubytovňa

Bratislava - Devínska Nová Ves (Bratislava - Devín 6,5 km vzdušne), na okraji obce...
Výhodné ubytovanie pre robotníkov

Penzión Angelika

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Devín 7,2 km vzdušne)...
Super poloha a komfortné ubytovanie!

Priestory na prenájom Černicová 25

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Devín 8,6 km vzdušne), v obci / v meste, v ce...
Lacné ubytovanie blízko centra mesta!

Hotel ANTARES

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Devín 8,7 km vzdušne)...
Luxusné! Sauna, vírivka, blízko centra!

Priestory na prenájom Galandová 7

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Devín 8,9 km vzdušne)...
Priamo v centre mesta za skvelé ceny!

Hostel Folks

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Devín 9,7 km vzdušne), v obci / v meste, v c...
Výhodné ubytovanie na okraji pešej zóny!
1 - 39 / 39

Bratislava Devín

Bratislava Devín 1

Hlavné mestá štátov patria už tradične k najnavštevovanejším atrakciám v každej krajine. Slovensko nie je výnimkou. Bratislava býva často zastávkou nielen slovenských, ale aj zahraničných turistov. Je plná krás, historických pamiatok a ako naše najväčšie mesto jednoznačne stojí za pozornosť. Možno Vám však nevyhovuje rušný život veľkomesta a napriek tomu ho chcete počas svojej dovolenky navštíviť. Prinášame Vám ideálny kompromis. Čo takto vybrať sa do Devína, malebnej mestskej časti Bratislavy, z ktorej to bude k najväčším zaujímavostiam hlavného mesta len na skok?

Devíne stu už určite počuli. Veď kto by nepoznal siluetu hradu na strmom skalnom brale, ktorý bol dlhé roky vyobrazený aj na niekdajších slovenských peniazoch, konkrétne 50-haliernikoch? Devín sa po prvýkrát spomína už v roku 1327. Vďaka významnej strategickej polohe, na sútoku DunajaMoravy sa o neho odjakživa viedli spory. Najskôr tu boli Kelti, Rimania si tu dokonca postavili strážnu stanicu. To bolo ešte v dávnejšej minulosti. Novodobá história Devína, od spomínaného roku 1327, sa spája hlavne s hradom Devín, ktorý bol významným obranným bodom pred tatárskymi vpádmi. Zaujímavá je však aj nedávna história DevínaBratislava Devín 2Časť obce bola istú dobu súčasťou Rakúska a počas druhej svetovej vojny patrila pod Nemeckú ríšu. Devín bol k Bratislave pričlenený následne až v roku 1946. Neskôr bolo okolie za komunizmu prísne strážené a prebiehala tadiaľ hranica medzi východným a západným blokom. Dnes je Devín našťastie vyhľadávaným miestom, ktoré sa vyznačuje nie len krásnou prírodou ale aj mnohými tradičnými dobrotami či zaujímavosťami.

Milovníci prírody iste zavítajú k sútoku DunajaMoravy, miesta stretu dvoch majestátnych riek. Ak patríte skôr k milovníkom hôr, vydáte sa do neďalekých Malých Karpát. Napríklad na Biely kríž, ktorý je vyhľadávaným cieľom peších turistov, ale aj cyklistov. Unikátom je aj chránená prírodná rezervácia Jurský Šúr pri Svätom Jure. Nájdete tu prekrásny pôvodný les s mnohými vzácnymi rastlinami a živočíchmi.

Bratislava Devín 3

Ste skôr na spoznávanie kultúrnych zaujímavostí? Priamo nad Vami sa bude nachádzať spomínaný hrad Devín, jeden z hlavných slovenských symbolov. Tým druhým je dozaista Bratislavský hrad, ku ktorému to budete mať len necelých 8 km. No a odtiaľ to je len skutočne kúsoček do samotného centra Bratislavy. Niektorí turisti iste zavítajú aj na neďaleký hrad Pajštún či zrúcaninu hradu Biely Kameň. A to sme ešte ani nespomenuli najväčšie tunajšie zaujímavosti. Napríklad bratislavský pamätník Slavín, bratislavskú zoologickú záhradu, botanickú záhradu či Staré mesto. Pri prehliadke hlavného mesta iste nevynechajte ani Dóm sv. Michala, reštauráciu UFO či most Apollo. Okrem iného množstvo všakovakých barov, reštaurácií, diskoték či obchodov. V letnom období sa tu máte možnosť schladiť v niektorom z množstva kúpalísk či wellness centier, umiestnených v tých najkrajších hoteloch.

Po návšteve Devína by ste možno o ňom ani nepovedali, že je to jedna z mestských častí Bratislavy. Je tu krásna príroda, ticho a pokoj. Zároveň sa odtiaľ viete dostať do samotného centra Bratislavy len za pár minút. V Devíne sa nájde množstvo penziónov, kde nájdete ubytovanie presne podľa svojej chuti. Ak nie ste náročný, určite si vyberiete niektorý z miestnych privátov, apartmánov či chát, ktorých je v Devíne požehnane. Zavítajte na jedno z najkrajších miest v okolí Bratislavy aj Vy.