Loading

Ubytovanie v Boleráze

(0 objektov + 25 objektov v okolí 25 km)

Penzión na Priehrade

Suchá nad Parnou (Boleráz 6,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Penzión vhodný pre skupiny, na oslavy...

Penzión Smolenice

Smolenice (Boleráz 6,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Voľný termín na víkend 6.10 - 8.10!

Chata Záruby

Smolenice (Boleráz 6,4 km vzdušne), na samote, v lese
Chata v lese, tiché prostredie, potok

Koliba pod zámkom

Smolenice (Boleráz 6,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Ubytovanie priamo pod Smolenickým zámkom

Chaty - Horáreň Šišoretne

Dolné Orešany (Boleráz 7,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Super štylová horáreň + mega areál

Ubytovanie Trnava

Trnava (Boleráz 11,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre...
Krásne ubytovanie v centre mesta!

Rekreačné zariadenie Planinka

Dechtice (Boleráz 12,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
škola v prírode, tábory, rôzne akcie

Hotel Premier

Trnava (Boleráz 12,1 km vzdušne), v obci / v meste, v centre...
Ubytovanie v historickom centre Trnavy!

Ubytovňa Trnava

Trnava (Boleráz 13,0 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v centre mesta za skvelú cenu

Ubytovanie v centre Trnavy

Trnava (Boleráz 13,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre Trnavy!
1 - 25 / 25

Boleráz

Boleráz 1

Históriou prepletená obec západu

História neveľkej obce Boleráz patriacej do regiónu Západné Slovensko, okresu Trnava v rovnomennom Trnavskom kraji, siaha až do 13. storočia. Z jej územia je známa predovšetkým pestrofarebná habánska keramika zo 17. a 18. storočia, ktorú môžete obdivovať v zbierkach Západoslovenského múzea v Trnave. Popri historickej expozícii tu nájdete zbierky z archeológie, etnografie aj prírodných vied. Jedno z najväčších a najkrajších slovenských múzeí spravuje, okrem exponátov uložených v niekdajšom klariskom kláštore, aj štyri budovy v mestskom jadre, ktoré sú uznané ako národné kultúrne pamiatky.

Kultúra, pamiatky ale aj očarujúca príroda

V Oláhovom seminári nájdete pestrú výstavu Múzea knižnej kultúry. Zameraná je na dejiny tlačiarní predovšetkým v Trnave. Pri prechádzke mestom sa pokocháte pohľadom na desiatky sakrálnych pamiatok tohto "slovenského Ríma". Svedkom slávnej histórie sú aj pozostatky mestského opevnenia, renesančná mestská veža so slnečnými hodinami a stredoveká radnica. Dominantou Trojičného námestia je barokové súsošie Najsvätejšej Trojice. Príjemnú atmosféru môžete nasávať aj v niektorom z čarovných mestských hotelov.

Príroda okolo obce Boleráz je vyhľadávaným cieľom turistov. Prírodné zaujímavosti v najväčšej koncentrácii objavíte v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. V miestnych lesoch nájdete nekonečný pokoj a spoznáte množstvo teplomilných rastlín. Lokalita je bohatá aj na podzemné krásy.
Boleráz 2

Turisticky obľúbenou je jaskyňa Driny ležiaca v Smolenickom krase. Jaskyňa očarí sintrovou výzdobou v žltohnedej a červenohnedej farbe. Jej chodby boli vymodelované vďaka vode prenikajúcej do podzemných puklín, preto sú pomerne úzke. V okolí jaskyne narazíte na viacero ubytovacích zariadení, vrátane chát a zrubov uprostred prírody.

Pevnosť Zámok, zo staršej doby kamennej, sa v Bolerázi nezachovala. Na okolí je však množstvo historických pamiatok, zasluhujúcich pozornosť. Najkrajším objektom klasicistickej architektúry na Slovensku je Kaštieľ Dolná Krupá v rovnomennej obci. Šľachtické sídlo Brunsvikovcov bolo obľúbeným miestom pobytu Ludwiga van Beethovena. Práve tu vraj vznikla jedna z jeho najznámejších skladieb, Sonáta mesačného svitu. Nájdete tu expozíciu venovanú rodinám, ktoré kaštieľ v minulosti obývali, a aj pamätnú izbu geniálneho skladateľa. Dnes je kaštieľ miestom koncertov a kultúrnych podujatí.

Ďalšou stavbou, ktorá Vám vyrazí dych, je Smolenický zámok. Do súčasnej podoby ho, po vzore stredo-francúzskych zámkov, prestavala rodina Pálffyovcov. Jednej z najkrajších romantických stavieb Slovenska dominuje mohutná veža s výhľadom na okolitú krajinu. Upravená zeleň okolitého anglického parku prechádza do hustého malokarpatského pralesa.

Boleráz 3

Z ubytovania v Boleráze je všade blízko

Stavbu staršieho dáta nájdete nad obcou Dobrá Voda. Zrúcanina gotického hradu je zaujímavým cieľom nenáročnej turistiky. Počas letných mesiacov sa môžete schladiť na miestnom kúpalisku Dobrá Voda. V bazéne s ohrievanou vodou si na svoje prídu plavci aj neplavci. Športovci zasa ocenia možnosť zahrať si tenis, volejbal, či stolný tenis. Ubytovať sa môžete priamo v obci Boleráz. Či už si zvolíte ubytovanie v miestnych privátochapartmánoch, penziónoch či chatách v okolí, všade sa dostanete poľahky.

K ruinám hradu Ostrý Kameň Vás dovedie Štefánikova magistrála. Tu sa Vám naskytne výhľad na Malé KarpatyZáhorskú nížinu. Vzácne druhy rastlín v okolí hradu sú súčasťou Národnej prírodnej rezervácie Záruby. Najvyšší bod Malých Karpát, vrch Zárub, môžete pokoriť počas krátkej túry s nástupom priamo z hradného kopca.

Nádherná príroda, kultúra ale aj značný kus histórie. To všetko Vás čaká, ak si ako cieľ Vašej dovolenky vyberiete obec Boleráz a jej okolie.