Loading

Ubytovanie vo Veľkých Uherciach

(1 objekt + 16 objektov v okolí 25 km)

Chata Veľké Uherce

Veľké Uherce, mimo obce / mesta, pri vode
Moderná chata v lese, blízko priehrady.

Ubytovňa 120

Zemianske Kostoľany (Veľké Uherce 11,1 km vzdušne), v obci...
Cenovo veľmi výhodné ubytovanie

Zrub pod Končitou

Kamenec pod Vtáčnikom (Veľké Uherce 12,0 km vzdušne), v rekr...
Zrub pri horskom potoku na okraji lesa

Ubytovanie u dvoch bratov

Nadlice (Veľké Uherce 14,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie neďaleko Partizánskeho!

Ubytovňa Queen Nováky

Nováky (Veľké Uherce 14,6 km vzdušne), v obci / v meste, pri...
Moderné ubytovanie s pocitom domova

Rodinný dom Rajčany 81

Rajčany (Veľké Uherce 14,7 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Blízko Topoľčian a Duchonky.

Ubytovanie Rajčany

Rajčany (Veľké Uherce 14,9 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodná cena a komfortné ubytovanie

Chalupa Kľak

Kľak (Veľké Uherce 15,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri l...
Chalupa s veľkým bazénom

Chata Relax

Jedľové Kostoľany (Veľké Uherce 15,7 km vzdušne), v obci / v...
Komfortné so saunou, bazénom a fitness

Chata Dolinka

Ostrý Grúň (Veľké Uherce 16,3 km vzdušne), na samote, pri le...
Chatka na okraji lesa v tichom prostredí
1 - 17 / 17

Veľké Uherce

Veľké Uherce 1

Obec s bohatou históriou

V doline Drahožice, v severozápadnej časti pohoria Tribeč, leží obec Veľké Uherce.

Dnes obec patriaca do Trenčianskeho kraja, okresu Partizánske, bola v minulosti jedným z prvých troch miest s pivovarom v celom Rakúsko - Uhorsku. Prvá písomná zmienka o existencii obce pochádza z 13. storočia. Svedkom jej bohatej histórie je aj pôvodne renesančný kaštieľ zo 17. storočia. Nesie prvky neogotického slohu a obklopuje ho park v anglickom štýle, ktorý určite stojí za návštevu.

Počas Slovenského národného povstania bola obec základňou miestneho rodáka Albína Grznára a jeho povstaleckých jednotiek, obraňujúcich neďaleké mesto Partizánske. V tomto okresnom meste nájdete do dnešných dní mnohé svedectvá o činnosti partizánov. Patrí medzi ne Námestie SNP i Pomník padlým hrdinom SNP. Formou pamätných tabúľ a sôch vzdali obyvatelia hold významným osobnostiam, ktoré sa postarali o hospodársky rozvoj mesta. Tomáš Baťa aj Jan Baťa tu majú čestné miesto.

Na prechádzku sa môžete vybrať aj do dvoch mestských parkov, ktoré nesú meno Milana Rastislava Štefánika a Jána Antonína Baťu. Pri návšteve Partizánskeho nevynechajte ani miestne kostoly, z ktorých najstarší pochádza z 13. storočia. Od 14. storočia zasa mesto zdobí Vodný hrad, ktorý pôvodne stál na ostrovčeku v strede riečnej slučky rieky Nitra.

Čo Vás čaká vo Veľkých Uherciach?

Adrenalín a svištiace pneumatiky Vás prekvapia na motokrosovej autokrosovej dráhe v obci. Dráhu si môžete prenajať alebo sa ako divák môžete zúčastniť niektorého z pravidelne sa konajúcich pretekov.

S turistickými paličkami v rukách sa vyberte spoznávať krásu pohoria Tríbeč. Zdolajte bralá vrchu Dobrotín, pokochajte sa z lúky výhľadom na Vtáčnik, užite si prekrásny výhľad z Oselného vrchu a osviežte sa vo vodách priehrady Kolačno. Priamo v strede obce môžete nastúpiť na turistický okruh po zelenej značke. Dobre značená trasa Vás zavedie na Oselný vrch ale aj na Trstený vrch. Ďalej môžete po chodníku pokračovať do Drahožickej doliny.

Veľké Uherce 2

Keď sa vyberiete spoznávať okolie, narazíte na pozostatky pevnosti Veľké Uherce. Ide o ruiny zaniknutého opevneného kaštieľa. Počas letných mesiacov padne vhod osvieženie na brehu miestnej priehrady. Na svoje si tu prídu predovšetkým rybári a milovníci vodných športov. Každý však ocení pohodu a krásu okolitých listnatých lesov.

K priehrade sa dostanete bez problémov aj peši. V tomto prípade oceníte možnosť ubytovania v príjemnej chate v blízkosti priehrady. Ak chata nie je Vašou šálkou kávy, môžete si vybrať z bohatej ponuky privátov, apartmánov i penziónov priamo vo Veľkých Uherciach ale i v blízkom okolí.

Letné aktivity vo Veľkých Uherciach

V letných horúčavách oceníte možnosť kúpania a zábavy na miestnom kúpalisku Dúha. Nájdete tu bazény pre deti aj dospelých, vodné atrakcie, šmykľavky aj tobogany. To je ten správny mix na skvelú letnú dovolenku pre rodiny aj partie priateľov. Romantiku si zasa môžete užiť v perličkovom kúpeli, či parnej saune.

Veľké Uherce 3

Ak Vás fascinuje obloha, máte šancu, odniesť si z dovolenky vo Veľkých Uherciach výnimočný zážitok z jej pozorovania. Vďaka ďalekohľadu Hvezdárne v Partizánskom si ju môžete dôkladne prezrieť vo dne i v noci. Vzniesť sa k oblakom a lietať ako vták môžete zasa na letisku Partizánske. Je len na Vás, či sa rozhodnete pre vyhliadkový let alebo pre kurz lietania.

Počas teplejšej časti roka sú zasa k dispozícii cyklistické trasy. Zaujímavý je viac než 40 km dlhý cyklookruh Medzihorie. Zelenou farbou značená trasa je vďaka svojej miernej až strednej obtiažnosti ideálna pre rodiny s deťmi. Po horských a podhorských cestičkách budete spoznávať krásy tohto regiónu.

Čo v zime vo Veľkých Uherciach?

Zimné mesiace prajú v okolí Veľkých Uheriec lyžovaniu. Na výber máte niekoľko lyžiarskych stredísk v okruhu 30 kilometrov od obce. Poľahky sa dostanete do stredísk Ski Hubačov, Ski Blanc Ostrý Grúň Ski Cigeľ.

Krásna príroda, dávna história, prach pod kolesami áut, duniace motory aj hviezdna obloha. To všetko sa pre Vás postará o neopakovateľný zážitok a výbornú dovolenku.

Názory a odporúčania

Marianna Sárkozyová (skupina - návštevník) 9.9.2019
Odporúčam zájsť si na námestie na zmrzlinu. Obec čistá, kľudná, nájdete v nej všetko čo potrebujete.
Miroslav Šajban (skupina - návštevník) 4.6.2019
blízko príjemná krčmička, zvyšok sme nemali ako zhodnotiť
Filip Bezak (skupina - návštevník) 4.3.2018
Dedinka s prijemnou prirodou v okoli.
Miroslav Hlinka (skupina - návštevník) 12.1.2018
V Uherciach sú dostupné potraviny, reštaurácia aj krčma.. všetko čo človek potrebuje k peknému víkendu. V blízkosti veľké nové futbalové ihrisko, po dohode s domácimi sčasti prístupné verejnosti.
Mária Olšiaková (skupina - návštevník) 12.5.2017
Najlepšia zmrzlina akú som kedy jedla je v Malých Uherciach.