Loading

Ubytovanie v Poloninách

(10 objektov)

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre mesta!

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste
Srdce NP Poloniny

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri potoku
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Penzión u Račka - Areál Pohody

Brestov (okres Humenné), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Rodinný penzión v prírode pri rybníku!

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Chalupa Gabriela

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelý oddych v lone prírody

Hotel Alibaba

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Špičkový hotel s wellness v centre mesta

Ubytovanie u Evy

Uličské Krivé, v obci / v meste, v centre mesta
Zrubové ubytovanie vhodné aj pre skupiny

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!
1 - 10 / 10

Poloniny

Poloniny 1

Národný park Poloniny, ktorý je vyhlásený od roku 1997, je jedinečným, kúzelným kúskom slovenskej prírody. Nachádza sa na severnom okraji východného Slovenska v Bukovských vrchoch a patrí do okresu Snina. Rozprestiera sa na území troch štátov - u nás, na Ukrajine i v Poľsku a vďaka tejto polohe je navštevovaný aj zahraničnými turistami.

Na území parku je vysoká koncentrácia prírodných pralesov, ktoré tvoria viacero prírodných rezervácií. Ide napríklad o pôvodné pralesy Stužica, Havešová a Rožok. Všetky sú zaradené do svetového dedičstva UNESCO.

Celá oblasť východného Slovenska, najmä v blízkosti hraníc s Ukrajinou sa vyznačuje roztrúsenými drevenými kostolíkmi - cerkvami, viaceré z nich sú vyhlásené za kultúrne pamiatky. Najznámejšie z nich sú v obciach Ruský Potok, Topoľa, Zboj, Uličské Krivé.

Poloniny 2

V zimnom období môžu turisti využiť lyžiarske stredisko ČERTIZ v obci Ulič. Stredisko ponúka dve zjazdovky, z toho jednu ľahkú a jednu určenú pre stredne zdatných lyžiarov. Stredisko je vybavené reštauračnými jednotkami, požičovňou lyží a dokonca sa v areáli nachádza aj diskotéka. V letných mesiacoch sa v obci každoročne organizuje folklórny kultúrno – športový festival.

V oblasti nájdete aj ďalšie stredisko určené pre lyžiarov, presnejšie v obci Parihuzovce. Stredisko disponuje dvoma vlekmi a štyrmi zjazdovkami, ktoré sú určené pre lyžiarov všetkých kategórií – od začiatočníkov až po pokročilých. V rámci strediska sú v ponuke aj výborne udržiavané trasy pre bežkárov.

Okresné mesto Snina, ktoré leží v blízkosti je tiež významnou zastávkou pre turistov. V meste sa nachádza viacero pamiatok, ktoré stoja za pozretie. Nachádza sa tu napríklad tzv. Malý Kaštieľ, ktorý pochádza z 19. storočia. Využívaný je hlavne na vzdelávacie účely, sídlilo v ňom viacero škôl. Okolo kaštieľa sa rozprestiera aj historický park, ktorý je však už dnes poznačený viacerými výstavbami v jeho okolí.

Najvyhľadávanejším miestom v lete v okolí Sniny je biokúpalisko Sninské rybníky. Biokúpalisko je jedným z dvoch tohto typu na Slovensku. Na čistenie vody využíva technológiu samočistenia pomocou rias a vodných rastlín. Poloniny 3V areáli sa nachádzajú tri hĺbkové pásma delené s mólami, určené pre plavcov aj neplavcov. Rybníky sú obklopené zatrávnenými plochami určenými na oddych, pre športovcov sa ponúkajú aj ihriská, detské ihriská a plná vybavenosť stravovacími a ubytovacími službami.

Ubytovanie v okolí Národného parku Poloniny a v okrese Snina pozostáva z viacerých možností. Pre náročnejších turistov pri ich cestách na východ Slovenska je možnosť ubytovania sa v hoteloch alebo penziónoch rôznej úrovne. V okolí rekreačných oblastí alebo lyžiarskych stredísk nájdete viacero chatových oblastí, ktoré ponúkajú ubytovanie pre jednotlivcov aj pre celé skupiny. Samozrejmosťou je ubytovanie v súkromí v pohodlí rodinných domov určených na tento účel.

Národný park Poloniny je naším najvýchodnejšie položeným parkom a napriek svojej prírodnej kráse, ktorú ponúka je najmenej navštevovaným. Práve kvôli tomu v ňom nájdete ničím nerušený oddych a zákutia, kde bežný turista nikdy nevstúpil. Čarovná príroda, množstvo turistických trás a športové i kultúrne vyžitie – to sú argumenty pre Vašu návštevu či výlet do Polonín.

Názory a odporúčania

Gerhard Eiben (rodina so staršími deťmi - návštevník) 30.6.2020
Tu nie je čo hodnotiť. Ak si niekto potrebuje prečistiť hlavu, odporúčam.
Peter Skočdopole (rodina so staršími deťmi - návštevník) 29.6.2020
Pokojný región. Trošku chýbajúce služby (slabé možnosti stravovania a pod.). Dosť turistických chodníkov zničených ťažbou.
Michaela Tomová (skupina - návštevník) 28.6.2020
Panenská príroda Polonín, historia drevených cerkvi
Ján Kakuta / Gabriela Kakutová (ubytovateľ) 16.6.2020
Uličská dolina, najvýchodnejší cíp Slovenskej republiky, je kraj bohatý na tradície, kultúru a jedinečné prírodné prostredie. Pri hranici s Poľskom a Ukrajinou, v lone Bukovských vrchov a rozľahlých Polonín, Vás očakáva deväť malebných dedín s pohostinným obyvateľstvom, s očarujúcim svetom rozkvitnutých dolín, strmých strání a hlbokých lesov, svetom pramenistých horských bystrín a skutočných oáz liečivého ticha. Z hľadiska svetelného znečistenia, je územie Národného parku Poloniny najtmavšou oblasťou na Slovensku.
Miro Janovcik (skupina - návštevník) 9.6.2020
TOP pre oddych a turistiku, odporucam aj milovnikom nocnej oblohy
Eva Čurhová (ubytovateľ) 2.6.2020
V našich Poloninách si môžete pozrieť prales Stužica, výstup na Kremenec, pozrieť sa na Riabu skalu.V Uliči, 4 km od nás, sú miniatúrne drevené kostolíky a oddychové miesto, ktoré sa nazýva Dvere do Polonín.
Anna (starší pár - návštevník) 24.5.2020
Drevené kostolíky, národný park Poloniny, značené cyklotrasy
Jozef Pristach (skupina - návštevník) 5.10.2019
Krásna príroda
Katarína Štroffeková (skupina - návštevník) 1.10.2019
Krásna príroda, dobre vyznačené chodníky, v každej obci je informačné stredisko s materiálmi o histórii a okolí. Dosť ale chýbajú služby - stravovanie, prípadne relax - wellness, sauna a pod. Chýba miestna kyvadlová doprava do východzích bodov turistických trás - bez auta tento región nie je možné dobre prejsť.
Andrej (mladý pár - návštevník) 17.9.2019
Kremenec, prales aj ked sme neboli ale každý odporúčal Ďurkovec
Michaela Grofová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 14.9.2019
NP Poloniny sme navštívili niekoľkokrát. Prekvapujúco dobré cesty a nadväznosť spojenia vlak + autobus. Veľa kult.-hist. pamiatok a turistických vychádzok. Info na webe O.K., ale inf. centrum v Novej Sedlici bolo zatvorené!
teodora spodniaková (starší pár - návštevník) 12.9.2019
super! okrem bližšej požičovne bicyklov:((
Ing. Milan Tomáš (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.9.2019
veľmi pekný kút Slovenska
Vladimír Maťo (starší pár - návštevník) 30.8.2019
Ok
Peter Bartoš (skupina - návštevník) 30.8.2019
Keď sme si vyberali tento región,tak sme očakávali samé pekné veci.To sa aj splnilo.Z každého kúta tu dýcha história,či 1.svetová vojna,drevené kostolíky ale aj príroda,Poloniny sú krásne,každému odporúčam ich navštíviť.
Lenka (mladý pár - návštevník) 19.8.2019
NP Poloniny je nádherné miesto kde sa toho dá vidieť neskutočne veľa- nádherná príroda, nádherný pohľad na hviezdy
Ada Ribanská (starší pár - návštevník) 18.8.2019
Pokojne miesta na oddych , túry, zážitok pri návšteve drevených cerkvi, husté , zdravé lesy
Klaudia (mladý pár - návštevník) 16.8.2019
Poloniny - oáza pokoja, krásna príroda, balzam na dušu, mimo zhodu a ruchu.
Linda Hudáková (rodina s malými deťmi - návštevník) 2.8.2019
Sninske rybníky
Jana Hanáková (mladý pár - návštevník) 25.7.2019
Úžasný región pre astronomov, turistov a milovnikov autentickej a nenapadnej krásy. Zaujali nas drevene kostoliky, Nova Sedlica, skanzen v Humennom, múzeum A. Warhola v Medzilaborciach, jazero Morské oko, astronomické observatórium na Kolonickom sedle, krypta v obci Osadne. Nesmieme zabudnúť na Ulic a jej atrakcie, vrátane chutnych pirohov miestnej výroby. Nevideli sme v regióne este zďaleka všetko, nieco sme si nechali aj na buducu návštevu.
Marián Sopko (skupina - návštevník) 24.7.2019
turistika Kremenec, Riaba Skala, drevené kostolíky, cyklotrasy v regióne
Ľuboš Vatraľ (skupina - návštevník) 12.7.2019
Tichý a "zapadnutý" pohraničný región, ideálny pre kľudnú dovolenku.
Martin Janega (sólo hosť - návštevník) 5.7.2019
Ako peší turista určite najvýhodnejší bod Slovenska (Kremenec)
Jozef Augustín (starší pár - návštevník) 4.7.2019
ok
Oldo Pavelka (sólo hosť - návštevník) 25.6.2019
Vše Ok
Ivana Lichvarova (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.1.2019
nádherné prostredie, okolie chalupy velmi kludné -stvorené na oddych,
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherný kraj a super lidí.
marcela (sólo hosť - návštevník) 9.5.2018
výhodné miesto na podniknutie turistiky (Morské oko), tiež blízkosť mesta Snina
Mária Dvončová (skupina - návštevník) 8.5.2018
páčilo sa nám všetko, lebo je to úplne iný a pre nás veľmi zaujímavý a atraktívny kraj v akom žijeme s iným typom pohorí , architektúry a samotnej kultúry s možnosťou navštívenia Ukrajiny ako ďalšej atrakcie pre nás- západniarov
Pavol, Ivka, Jurko, Kubko (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2017
Sninský región je naozaj bohatý na kultúrne aj prírodné krásy a má jedno z najlepších kúpalísk na Slovensku (ak nerátam auqaparky) a nami navštívené miesta poskytovali veľmi slušné služby, či už to boli Sninské rybníky či kaštieľ v Snine,expozícia baníctva v Zemplínskych Hámroch, výklad k dreveným kostolíkom a to sme ešte pre malé deti nemohli absolvovať túry do najkrajších kútov Polonín.