Ubytovanie v Poloninách

(7 objektov)

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode (SV 20,1 km vzdušne)
Príjemný penzión s reštauráciou!

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri vode (HE 0,6 km vzdušne)
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (SV 19,3 km vzdušne)
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta (HE 0,1 km vzdušne)
Komfortné apartmány v centre mesta!
1 - 7 / 7

Poloniny

Národný park Poloniny, ktorý je vyhlásený od roku 1997, je jedinečným, kúzelným kúskom slovenskej prírody. Nachádza sa na severnom okraji východného Slovenska v Bukovských vrchoch a patrí do okresu Snina. Rozprestiera sa na území troch štátov - u nás, na Ukrajine i v Poľsku a vďaka tejto polohe je navštevovaný aj zahraničnými turistami.

Na území parku je vysoká koncentrácia prírodných pralesov, ktoré tvoria viacero prírodných rezervácií. Ide napríklad o pôvodné pralesy Stužica, Havešová a Rožok. Všetky sú zaradené do svetového dedičstva UNESCO.

Celá oblasť východného Slovenska, najmä v blízkosti hraníc s Ukrajinou sa vyznačuje roztrúsenými drevenými kostolíkmi - cerkvami, viaceré z nich sú vyhlásené za kultúrne pamiatky. Najznámejšie z nich sú v obciach Ruský Potok, Topoľa, Zboj, Uličské Krivé.

V zimnom období môžu turisti využiť lyžiarske stredisko ČERTIZ v obci Ulič. Stredisko ponúka dve zjazdovky, z toho jednu ľahkú a jednu určenú pre stredne zdatných lyžiarov. Stredisko je vybavené reštauračnými jednotkami, požičovňou lyží a dokonca sa v areáli nachádza aj diskotéka. V letných mesiacoch sa v obci každoročne organizuje folklórny kultúrno – športový festival.

V oblasti nájdete aj ďalšie stredisko určené pre lyžiarov, presnejšie v obci Parihuzovce. Stredisko disponuje dvoma vlekmi a štyrmi zjazdovkami, ktoré sú určené pre lyžiarov všetkých kategórií – od začiatočníkov až po pokročilých. V rámci strediska sú v ponuke aj výborne udržiavané trasy pre bežkárov.

Okresné mesto Snina, ktoré leží v blízkosti je tiež významnou zastávkou pre turistov. V meste sa nachádza viacero pamiatok, ktoré stoja za pozretie. Nachádza sa tu napríklad tzv. Malý Kaštieľ, ktorý pochádza z 19. storočia. Využívaný je hlavne na vzdelávacie účely, sídlilo v ňom viacero škôl. Okolo kaštieľa sa rozprestiera aj historický park, ktorý je však už dnes poznačený viacerými výstavbami v jeho okolí.

Najvyhľadávanejším miestom v lete v okolí Sniny je biokúpalisko Sninské rybníky. Biokúpalisko je jedným z dvoch tohto typu na Slovensku. Na čistenie vody využíva technológiu samočistenia pomocou rias a vodných rastlín. V areáli sa nachádzajú tri hĺbkové pásma delené s mólami, určené pre plavcov aj neplavcov. Rybníky sú obklopené zatrávnenými plochami určenými na oddych, pre športovcov sa ponúkajú aj ihriská, detské ihriská a plná vybavenosť stravovacími a ubytovacími službami.

Ubytovanie v okolí Národného parku Poloniny a v okrese Snina pozostáva z viacerých možností. Pre náročnejších turistov pri ich cestách na východ Slovenska je možnosť ubytovania sa v hoteloch alebo penziónoch rôznej úrovne. V okolí rekreačných oblastí alebo lyžiarskych stredísk nájdete viacero chatových oblastí, ktoré ponúkajú ubytovanie pre jednotlivcov aj pre celé skupiny. Samozrejmosťou je ubytovanie v súkromí v pohodlí rodinných domov určených na tento účel.

Národný park Poloniny je naším najvýchodnejšie položeným parkom a napriek svojej prírodnej kráse, ktorú ponúka je najmenej navštevovaným. Práve kvôli tomu v ňom nájdete ničím nerušený oddych a zákutia, kde bežný turista nikdy nevstúpil. Čarovná príroda, množstvo turistických trás a športové i kultúrne vyžitie – to sú argumenty pre Vašu návštevu či výlet do Polonín.