Loading

Ubytovanie v Poloninách

(7 objektov)

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre mesta!

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste
Srdce NP Poloniny

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Chalupa Gabriela

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelý oddych v lone prírody

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri rieke
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!
1 - 7 / 7

Poloniny

Poloniny 1

Národný park Poloniny, ktorý je vyhlásený od roku 1997, je jedinečným, kúzelným kúskom slovenskej prírody. Nachádza sa na severnom okraji východného Slovenska v Bukovských vrchoch a patrí do okresu Snina. Rozprestiera sa na území troch štátov - u nás, na Ukrajine i v Poľsku a vďaka tejto polohe je navštevovaný aj zahraničnými turistami.

Na území parku je vysoká koncentrácia prírodných pralesov, ktoré tvoria viacero prírodných rezervácií. Ide napríklad o pôvodné pralesy Stužica, Havešová a Rožok. Všetky sú zaradené do svetového dedičstva UNESCO.

Celá oblasť východného Slovenska, najmä v blízkosti hraníc s Ukrajinou sa vyznačuje roztrúsenými drevenými kostolíkmi - cerkvami, viaceré z nich sú vyhlásené za kultúrne pamiatky. Najznámejšie z nich sú v obciach Ruský Potok, Topoľa, Zboj, Uličské Krivé.

Poloniny 2

V zimnom období môžu turisti využiť lyžiarske stredisko ČERTIZ v obci Ulič. Stredisko ponúka dve zjazdovky, z toho jednu ľahkú a jednu určenú pre stredne zdatných lyžiarov. Stredisko je vybavené reštauračnými jednotkami, požičovňou lyží a dokonca sa v areáli nachádza aj diskotéka. V letných mesiacoch sa v obci každoročne organizuje folklórny kultúrno – športový festival.

V oblasti nájdete aj ďalšie stredisko určené pre lyžiarov, presnejšie v obci Parihuzovce. Stredisko disponuje dvoma vlekmi a štyrmi zjazdovkami, ktoré sú určené pre lyžiarov všetkých kategórií – od začiatočníkov až po pokročilých. V rámci strediska sú v ponuke aj výborne udržiavané trasy pre bežkárov.

Okresné mesto Snina, ktoré leží v blízkosti je tiež významnou zastávkou pre turistov. V meste sa nachádza viacero pamiatok, ktoré stoja za pozretie. Nachádza sa tu napríklad tzv. Malý Kaštieľ, ktorý pochádza z 19. storočia. Využívaný je hlavne na vzdelávacie účely, sídlilo v ňom viacero škôl. Okolo kaštieľa sa rozprestiera aj historický park, ktorý je však už dnes poznačený viacerými výstavbami v jeho okolí.

Najvyhľadávanejším miestom v lete v okolí Sniny je biokúpalisko Sninské rybníky. Biokúpalisko je jedným z dvoch tohto typu na Slovensku. Na čistenie vody využíva technológiu samočistenia pomocou rias a vodných rastlín. Poloniny 3V areáli sa nachádzajú tri hĺbkové pásma delené s mólami, určené pre plavcov aj neplavcov. Rybníky sú obklopené zatrávnenými plochami určenými na oddych, pre športovcov sa ponúkajú aj ihriská, detské ihriská a plná vybavenosť stravovacími a ubytovacími službami.

Ubytovanie v okolí Národného parku Poloniny a v okrese Snina pozostáva z viacerých možností. Pre náročnejších turistov pri ich cestách na východ Slovenska je možnosť ubytovania sa v hoteloch alebo penziónoch rôznej úrovne. V okolí rekreačných oblastí alebo lyžiarskych stredísk nájdete viacero chatových oblastí, ktoré ponúkajú ubytovanie pre jednotlivcov aj pre celé skupiny. Samozrejmosťou je ubytovanie v súkromí v pohodlí rodinných domov určených na tento účel.

Národný park Poloniny je naším najvýchodnejšie položeným parkom a napriek svojej prírodnej kráse, ktorú ponúka je najmenej navštevovaným. Práve kvôli tomu v ňom nájdete ničím nerušený oddych a zákutia, kde bežný turista nikdy nevstúpil. Čarovná príroda, množstvo turistických trás a športové i kultúrne vyžitie – to sú argumenty pre Vašu návštevu či výlet do Polonín.

Názory a odporúčania

Oldo Pavelka (sólo hosť - návštevník) 25.6.2019
Vše Ok
Ján Kakuta / Gabriela Kakutová (ubytovateľ) 24.6.2019
Uličská dolina, najvýchodnejší cíp Slovenskej republiky, je kraj bohatý na tradície, kultúru a jedinečné prírodné prostredie. Pri hranici s Poľskom a Ukrajinou, v lone Bukovských vrchov a rozľahlých Polonín, Vás očakáva deväť malebných dedín s pohostinným obyvateľstvom, s očarujúcim svetom rozkvitnutých dolín, strmých strání a hlbokých lesov, svetom pramenistých horských bystrín a skutočných oáz liečivého ticha. Z hľadiska svetelného znečistenia, je územie Národného parku Poloniny najtmavšou oblasťou na Slovensku.
Ivana Lichvarova (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.1.2019
nádherné prostredie, okolie chalupy velmi kludné -stvorené na oddych,
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherný kraj a super lidí.
marcela (sólo hosť - návštevník) 9.5.2018
výhodné miesto na podniknutie turistiky (Morské oko), tiež blízkosť mesta Snina
Mária Dvončová (skupina - návštevník) 8.5.2018
páčilo sa nám všetko, lebo je to úplne iný a pre nás veľmi zaujímavý a atraktívny kraj v akom žijeme s iným typom pohorí , architektúry a samotnej kultúry s možnosťou navštívenia Ukrajiny ako ďalšej atrakcie pre nás- západniarov
Pavol, Ivka, Jurko, Kubko (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2017
Sninský región je naozaj bohatý na kultúrne aj prírodné krásy a má jedno z najlepších kúpalísk na Slovensku (ak nerátam auqaparky) a nami navštívené miesta poskytovali veľmi slušné služby, či už to boli Sninské rybníky či kaštieľ v Snine,expozícia baníctva v Zemplínskych Hámroch, výklad k dreveným kostolíkom a to sme ešte pre malé deti nemohli absolvovať túry do najkrajších kútov Polonín.
Vladimír (skupina - návštevník) 26.5.2017
Veľkým sklamaním bolo, že pri túre na kopec Kremenec bol na pomerne veľkej dĺžke zničený turistický chodník lesnými traktormi a nedalo sa po ňom ísť. Brázdy po kolesách dosahovali miestami aj hĺbku menšieho človeka. A to je ťažba dreva v chránenom národnom parku zakázaná. Trochu nepríjemné boli kontroly hraničnou políciou, ale vzhľadom na blízkosť ukrajinskej hranice je to asi žiadúce.
Drahomíra Peňázová (starší pár - návštevník) 23.8.2016
Region je vhodný pro milovníky pěších túr nebo cykloturistiky, služby a atrakce v regionu jsou spíše jednoduché.
Kamil Štubňa (mladý pár - návštevník) 11.4.2016
Morské oko, Stariná, Kremenec, Nastas, drevené kostolíky, tatarčane pirohy,uličške spady, sninske rybníky