Loading

Ubytovanie v Stakčíne

(0 objektov + 6 objektov v okolí 25 km)

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre (Stakčín 7,9 km vzdušne), v obci / v meste,...
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Chalupa Ulič

Ulič (Stakčín 14,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri...
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Hafičová chyža

Ulič (Stakčín 14,8 km vzdušne), v obci / v meste
Srdce NP Poloniny

Penzión Poloniny

Ulič (Stakčín 14,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Ubytovanie u Evy

Uličské Krivé (Stakčín 15,2 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Zrubové ubytovanie vhodné aj pre skupiny

Chalupa Gabriela

Ulič (Stakčín 15,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri...
Skvelý oddych v lone prírody
1 - 6 / 6

Stakčín

Stakčín 1

Slovensko ukrýva mnoho skrytých miest, ktoré veľa ľudí nepozná. Veľká časť z nich sa nachádza práve na východnom Slovensku, kde sa vydáme aj teraz. Iste, táto časť našej prekrásnej krajiny býva v tieni známejších lokalít, no ak jej dáte šancu, určite Vás príjemne prekvapí.

Takýmto príjemným prekvapením môže byť aj obec Stakčín. Nachádza sa na východnom Slovensku, približne 25 km severne od známej Zemplínskej Šíravy a len maličký kúsoček od mesta Snina. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1567. Najvýznamnejšie postavenie tu mala pravoslávna cirkev, čo sa odzrkadlilo aj na najväčších pamiatkach v okolí, na kostoloch.

Čím dokáže Stakčín zaujať? Predovšetkým svojou polohou. Východné Slovensko nebýva na prvých priečkach pri výbere dovolenkovej destinácie, preto tu na Vás čaká neopísateľný pokoj. Nikto Vás nebude rušiť a pokiaľ milujete vychádzky v prírode, lepšie ste si vybrať snáď ani len nemohli.

Stakčín 2

V bezprostrednom susedstve Stakčína leží hotový poklad, hlavne pre turistov. Je tu jeden z našich národných parkov. Jedná sa o Národný park Poloniny. Je to jeden z tých menej známych, no o to príťažlivejších. Je celkom iný, ako také Vysoké či Nízke Tatry, kde stretávate na každom kroku množstvo turistov. Poloniny sú hotovou oázou ticha, pokoja a nepoškvrnenej panenskej prírody. Skoro ako prales, akurát v našich, slovenských podmienkach. Ruka človeka v Poloninách ešte nestihla napáchať veľa škôd a určite využite možnosť nadýchať sa skutočne čerstvého vzduchu. Ideálnou bude prechádzka ku vodnej nádrži Starina, či po niektorej z mnohých lesných ciest, na ktorých sa môžete povoziť aj na bicykli. V blízkosti Stakčína je pre turistov veľmi príťažlivá geografická zaujímavosť, najvýchodnejšie položená slovenská dedinka, Nová Sedlica. A veľmi atraktívnou je túra na Kremenec. Tento vrchol poskytuje prekrásny výhľad po celej oblasti. Zaujímavý je aj z toho pohľadu, že jeho vrcholom prebieha hranica troch štátov. Slovenska, Ukrajiny a Poľska. A určite by ste nemali vynechať ani túru k veľmi peknému jazeru Morské oko.

Stakčín 3

Napriek polohe na krajnom východe Slovenska, tu máme pre Vás tipov na výlety dostatok. V okolí si môžete zajazdiť na koni v niektorej z jazdiarní. Kedysi sa ľudia zo Stakčína prepravovali len za pomoci tohto majestátneho zvieraťa a skúsiť si to môžete aj Vy. Pokiaľ máte radi hrady, v relatívnej blízkosti sú hneď dva, Viniansky a Brekovský.

V lete si môžete ísť zaplávať nielen na Zemplínsku Šíravu, ale aj na niektoré z blízkych kúpalísk. Nájdete ich v Humennom, Klokočove či v Kaluži. Osviežiť sa v blízkosti Stakčína problém rozhodne nie je. Rovnako ani dobrá lyžovačka, ktorú si vychutnáte v lyžiarskom stredisku Chlmec.

Stakčín je pomerne veľkou obcou s približne 2 500 obyvateľmi. Tí si plne uvedomujú unikátnosť prostredia, v ktorom žijú. Domáci ponúkajú turistom možnosť ubytovať sa v niektorom z privátov v obci, pričom tu nájdete aj penzióny. Pre mnohých bude zaujímavou alternatívou ubytovanie v chatách. Tie v spojení s prekrásnou a divokou prírodou v okolí Stakčína zaručia naozaj jedinečnú dovolenku.