Loading

Ubytovanie v Laboreckej vrchovine

(10 objektov)

Penzión Poľovníček

Stropkov, na okraji obce / mesta
Nezabudnuteľná dovolenka pri Domaši!

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste
Srdce NP Poloniny

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Chata Evička

Kapišová, na okraji obce / mesta
Chatka v peknom prostredí

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri rieke
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Slnečná usadlosť

Okrúhle, mimo obce / mesta, v lese
Chata, kde zažijete harmóniu s prírodou!

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre mesta!

Chalupa Gabriela

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelý oddych v lone prírody
1 - 10 / 10

Laborecká vrchovina

Laborecká vrchovina 1Pohorie, v ktorom sa nemusíte obávať húfov turistov. Miesto, kde sa dodnes zachovali vody morského pôvodu. Domov rysa ostrovida aj vlka obyčajného. Vitajte v Laboreckej vrchovine.

Laborecká vrchovina sa tiahne okresmi Stropkov, Humenné, SninaMedzilaborcePrešovskom kraji. Toto pohorie na severovýchode Slovenska patrí do oblasti Nízke Beskydy. Najvyšší bod, ktorý tu môžete na svojich potulkách zdolať, je Vysoký grúň s výškou 905 m n. m.

O význame lokálneho ekosystému svedčí aj fakt, že Laborecká vrchovina bola zahrnutá do Chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty. Súčasťou jej územia je viacero významných prírodných rezervácií, vrátane najstaršej štátnej prírodnej rezervácie na Slovensku, Dranec. Na jej území sa nachádzajú pralesové spoločenstvá jedle, buka a iných cenných listnatých stromov. Ak ste milovníci prírody a radi sa pokocháte pohľadom na vzácne druhy rastlín, určite nevynechajte ani návštevu prírodných rezervácií Miroľská slatina, Haburské rašelinisko, Mokré lúky pod Čertižným, Pod Demjatou, Komárnické jedliny a Palotské jedliny.

Laborecká vrchovina 2Najnavštevovanejším miestom tohto pohoria je pravdepodobne pamätník Dukla, ktorý pripomína ťažké boje počas druhej svetovej vojny.

Okrem pešej turistiky v lokalite nájdu uplatnenie aj bicykle. Vrchovina, ktorej nadmorská výška sa pohybuje v rozpätí 500 – 800 m n. m. je ideálnou voľbou pre tento druh aktívnej dovolenky. Preto neváhajte a rezervujte si niektorú z čarovných chát a chalúp na okolí. Z nej budete vyrážať nielen na cesty za poznaním, ale aj na hubárske prechádzky.

Miestne obyvateľstvo s obľubou využíva silne mineralizované vody vyvierajúce z útrob zeme. Možno aj Vy pri prechádzkach v prírode objavíte prameň „vajcovky“ (sírovodíkový prameň) alebo soľanky. Tie boli objavené pri vŕtaní v okolí Medzilaboriec, na území obce Radvaň nad LaborcomVýrava. Posledná menovaná obec je známa aj vojnovým pohrebiskom z čias prvej svetovej vojny.

Neopakovateľný zážitok sa Vám naskytne, ak sa vydáte na Drevenú cestu po stopách drevených kostolíkov na severovýchode Slovenska. Tieto skvosty slovenskej sakrálnej architektúry boli postavené bez jediného klinca počas 17. a 18. storočia. Laborecká vrchovina 3O ich výnimočnosti svedčí fakt, že viaceré z nich boli zaradené do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nakoľko ide o desiatky takýchto jedinečne riešených stavieb, určite si nezabudnite rezervovať pohodlné ubytovanie, kde načerpáte silu do ich ďalšieho spoznávania.

Pokiaľ Vám umenie a história nie sú cudzie, nezabudnite navštíviť Múzeum moderného umenia Andyho Warhola Medzilaborciach. Vo Svidníku zasa nájdete Múzeum rusínskej kultúry. Blízko Krásneho Brodu stojí tzv. rusínsky Devín - Monastier Zostúpenia Svätého Ducha. Vihorlatské múzeum e umiestnené v dominante mesta, v kaštieli v Humennom. Neďaleko sa nachádza skanzen, v ktorom stoja typické stavby zo severovýchodného Slovenska. Expozícia ľudovej architektúry a bývania je tvorená budovami z dreva, kameňa, hliny a slamy.

V letných mesiacoch sa rodiny s deťmi aj partie kamarátov určite zabavia na brehu aj vo vodách vodnej nádrže Domaša a na biokúpalisku Sninské rybníky.

Ak nemáte radi tuctové dovolenky a miesta preplnené turistami, neváhajte a rezervujte si už teraz ubytovanie v príjemnom penzióne, priváte alebo chateLaboreckej vrchovine.

Názory a odporúčania

Ján Kakuta / Gabriela Kakutová (ubytovateľ) 12.3.2019
Uličská dolina, najvýchodnejší cíp Slovenskej republiky, je kraj bohatý na tradície, kultúru a jedinečné prírodné prostredie. Pri hranici s Poľskom a Ukrajinou, v lone Bukovských vrchov a rozľahlých Polonín, Vás očakáva deväť malebných dedín s pohostinným obyvateľstvom, s očarujúcim svetom rozkvitnutých dolín, strmých strání a hlbokých lesov, svetom pramenistých horských bystrín a skutočných oáz liečivého ticha. Z hľadiska svetelného znečistenia, je územie Národného parku Poloniny najtmavšou oblasťou na Slovensku.
Ivana Lichvarova (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.1.2019
nádherné prostredie, okolie chalupy velmi kludné -stvorené na oddych,
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherný kraj a super lidí.
Dana (starší pár - návštevník) 21.8.2018
Región veľmi sympatický, nie veľmi turistami objavený, kľudné prostredie, až na cestu Svidník -Dukla, tej sa treba vyhnúť, najma ked ste na bicykloch. Lúky, cesty vykosené. Chýbajú MTB cyklocesty, dajú sa využiť cesty 2.-3. triedy... Problém je naplánovať cyklookruh, stále sme sa z dolín museli vracať na križovatku. Chýbajú otvorené krčmy po dedinách... V Mikovej nie je označená studňa, ktorú využívali rodičia Andyho Warhola, pritom tam existuje spolok Andy, ktorý chce uchovať jeho pamiatku...
marcela (sólo hosť - návštevník) 9.5.2018
výhodné miesto na podniknutie turistiky (Morské oko), tiež blízkosť mesta Snina
Mária Dvončová (skupina - návštevník) 8.5.2018
páčilo sa nám všetko, lebo je to úplne iný a pre nás veľmi zaujímavý a atraktívny kraj v akom žijeme s iným typom pohorí , architektúry a samotnej kultúry s možnosťou navštívenia Ukrajiny ako ďalšej atrakcie pre nás- západniarov
Pavol, Ivka, Jurko, Kubko (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2017
Sninský región je naozaj bohatý na kultúrne aj prírodné krásy a má jedno z najlepších kúpalísk na Slovensku (ak nerátam auqaparky) a nami navštívené miesta poskytovali veľmi slušné služby, či už to boli Sninské rybníky či kaštieľ v Snine,expozícia baníctva v Zemplínskych Hámroch, výklad k dreveným kostolíkom a to sme ešte pre malé deti nemohli absolvovať túry do najkrajších kútov Polonín.
Vladimír (skupina - návštevník) 26.5.2017
Veľkým sklamaním bolo, že pri túre na kopec Kremenec bol na pomerne veľkej dĺžke zničený turistický chodník lesnými traktormi a nedalo sa po ňom ísť. Brázdy po kolesách dosahovali miestami aj hĺbku menšieho človeka. A to je ťažba dreva v chránenom národnom parku zakázaná. Trochu nepríjemné boli kontroly hraničnou políciou, ale vzhľadom na blízkosť ukrajinskej hranice je to asi žiadúce.
Drahomíra Peňázová (starší pár - návštevník) 23.8.2016
Region je vhodný pro milovníky pěších túr nebo cykloturistiky, služby a atrakce v regionu jsou spíše jednoduché.
Elena Ďurčeková (skupina - návštevník) 6.8.2016
Krásne prostredie vela aktivít v okolí hlavne turistika
Kamil Štubňa (mladý pár - návštevník) 11.4.2016
Morské oko, Stariná, Kremenec, Nastas, drevené kostolíky, tatarčane pirohy,uličške spady, sninske rybníky
slavka rimska (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.8.2015
1*
Zobraziť viac...