Ubytovanie v Laboreckej vrchovine

(11 objektov)

Chata Hubert Domaša-Valkov

Bžany, v rekreačnej oblasti, pri vode (SP 15,5 km vzdušne)
50% zľava pre deti do 3 rokov!

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri vode (HE 0,6 km vzdušne)
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Slnečná usadlosť

Okrúhle, mimo obce / mesta, v lese (SK 14,1 km vzdušne)
Chata, kde zažijete harmóniu s prírodou!

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta (HE 0,1 km vzdušne)
Komfortné apartmány v centre mesta!
1 - 11 / 11

Laborecká vrchovina

Pohorie, v ktorom sa nemusíte obávať húfov turistov. Miesto, kde sa dodnes zachovali vody morského pôvodu. Domov rysa ostrovida aj vlka obyčajného. Vitajte v Laboreckej vrchovine.

Laborecká vrchovina sa tiahne okresmi Stropkov, Humenné, SninaMedzilaborcePrešovskom kraji. Toto pohorie na severovýchode Slovenska patrí do oblasti Nízke Beskydy. Najvyšší bod, ktorý tu môžete na svojich potulkách zdolať, je Vysoký grúň s výškou 905 m n. m.

O význame lokálneho ekosystému svedčí aj fakt, že Laborecká vrchovina bola zahrnutá do Chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty. Súčasťou jej územia je viacero významných prírodných rezervácií, vrátane najstaršej štátnej prírodnej rezervácie na Slovensku, Dranec. Na jej území sa nachádzajú pralesové spoločenstvá jedle, buka a iných cenných listnatých stromov. Ak ste milovníci prírody a radi sa pokocháte pohľadom na vzácne druhy rastlín, určite nevynechajte ani návštevu prírodných rezervácií Miroľská slatina, Haburské rašelinisko, Mokré lúky pod Čertižným, Pod Demjatou, Komárnické jedliny a Palotské jedliny.

Najnavštevovanejším miestom tohto pohoria je pravdepodobne pamätník Dukla, ktorý pripomína ťažké boje počas druhej svetovej vojny.

Okrem pešej turistiky v lokalite nájdu uplatnenie aj bicykle. Vrchovina, ktorej nadmorská výška sa pohybuje v rozpätí 500 – 800 m n. m. je ideálnou voľbou pre tento druh aktívnej dovolenky. Preto neváhajte a rezervujte si niektorú z čarovných chát a chalúp na okolí. Z nej budete vyrážať nielen na cesty za poznaním, ale aj na hubárske prechádzky.

Miestne obyvateľstvo s obľubou využíva silne mineralizované vody vyvierajúce z útrob zeme. Možno aj Vy pri prechádzkach v prírode objavíte prameň „vajcovky“ (sírovodíkový prameň) alebo soľanky. Tie boli objavené pri vŕtaní v okolí Medzilaboriec, na území obce Radvaň nad LaborcomVýrava. Posledná menovaná obec je známa aj vojnovým pohrebiskom z čias prvej svetovej vojny.

Neopakovateľný zážitok sa Vám naskytne, ak sa vydáte na Drevenú cestu po stopách drevených kostolíkov na severovýchode Slovenska. Tieto skvosty slovenskej sakrálnej architektúry boli postavené bez jediného klinca počas 17. a 18. storočia. O ich výnimočnosti svedčí fakt, že viaceré z nich boli zaradené do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nakoľko ide o desiatky takýchto jedinečne riešených stavieb, určite si nezabudnite rezervovať pohodlné ubytovanie, kde načerpáte silu do ich ďalšieho spoznávania.

Pokiaľ Vám umenie a história nie sú cudzie, nezabudnite navštíviť Múzeum moderného umenia Andyho Warhola Medzilaborciach. Vo Svidníku zasa nájdete Múzeum rusínskej kultúry. Blízko Krásneho Brodu stojí tzv. rusínsky Devín - Monastier Zostúpenia Svätého Ducha. Vihorlatské múzeum e umiestnené v dominante mesta, v kaštieli v Humennom. Neďaleko sa nachádza skanzen, v ktorom stoja typické stavby zo severovýchodného Slovenska. Expozícia ľudovej architektúry a bývania je tvorená budovami z dreva, kameňa, hliny a slamy.

V letných mesiacoch sa rodiny s deťmi aj partie kamarátov určite zabavia na brehu aj vo vodách vodnej nádrže Domaša a na biokúpalisku Sninské rybníky.

Ak nemáte radi tuctové dovolenky a miesta preplnené turistami, neváhajte a rezervujte si už teraz ubytovanie v príjemnom penzióne, priváte alebo chateLaboreckej vrchovine.