Loading

Ubytovanie v Pači

(1 objekt + 13 objektov v okolí 25 km)

Chalupa Lesný potok

Pača, na okraji obce / mesta, v lese
Štýlová chalúpka pri pôtočiku!

András penzión

Krásnohorské Podhradie (Pača 2,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena, možnosť raňajok, pri hrade

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie (Pača 3,5 km vzdušne), na okraji obce...
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava (Pača 6,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie za super ceny!

APARTMÁN***ROŽŇAVA

Rožňava (Pača 6,1 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Pača 6,2 km vzdušne), v obci / v mes...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Pača 6,3 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión v tichom prostredí!

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Pača 6,3 km vzdušne), v obci / v meste
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Pača 6,4 km vzdušne), v obci / v mes...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Pača 6,6 km vzdušne), na okraji obce...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha
1 - 14 / 14

Pača

Pača 1

Z histórie ale aj súčasnosti obce Pača

V hôrnom údolí Slovenského rudohoria, na brehoch rovnomenného potoka, sa nachádza malebná obec Pača. Obec strážia majestátne vrchy, z najznámejších spomeňme Rákoš alebo Čertová skala. Administratívne patrí do okresu Rožňava. Svojou polohou, zvykmi a tradíciami spadá do regiónu Gemer.

Obec bola osídlená spočiatku Pačanmi, ktorí však žili kočovným spôsobom. Neskôr sa k jej obyvateľom pridali aj Valasi. Prvá písomná zmienka je datovaná do roku 1338, kde vystupuje ako „Pachchapataka“, aj keď vznik obce sa predpokladá skôr. Vystriedala viac pánov, vtedajší usadlíci zažili aj pustošenie súvisiace s nájazdom Turkov. Obyvatelia sa živili pastierstvom, neskôr sa k slovu dostalo aj baníctvo. Ťažila sa najmä železná ruda či antimón.

V súčasnosti môže návštevník obce obdivovať krásnu prírodu, v ktorej područí sa obec nachádza. Okolie obce je síce odlesnené, avšak v blízkej vzdialenosti sa nachádzajú lesy plné buku, dubu alebo smreku. Pre Vás ako potenciálneho návštevníka je dobré vedieť, že v okolí obce sa nachádzajú turistické či cyklistické trasy. Miestni obyvatelia Vám radi poradia aj vhodné miesta na hubárčenie. Po náročnom dni plnom aktivít je možné zhliadnuť koncert miestnej speváckej skupiny BUČINA. Nielen najmladších poteší chov oviec a domácich zvierat spolu s možnosťami kúpy miestnych domácich výrobkov - ideálna lokalita pre agroturistiku.

Pača 2

Vydajte sa z Pače za poznaním krás Gemera

Obec je vhodným miestom pre začiatok peších túr. Príjemnou prechádzkou sa dostanete aj na dominantu tohto kraja - hrad Krásna hôrka. Národná kultúrna pamiatka sa prezentuje svojimi expozíciami, najmä staviteľstvom v 13. - 18. storočí a hodnotnou zbierkou zbraní, remeselnej výroby, obrazov či hudobných nástrojov patriacich jej vtedajším majiteľom. V roku 2012 však Krásnu hôrku zachvátil zničujúci požiar, po ktorom je potrebná rekonštrukcia hradu.

Len 16 km od obce sa nachádza ďalší zo skvostov tohto kraja - kaštieľ Betliar. Kaštieľ ukrýva umelecké zbierky rodiny Andrássyovcov, ktorí toto sídlo aj obývali. Návštevníci majú možnosť zhliadnuť nábytok, bytové doplnky či dekoračné predmety vtedajších pánov. Kaštieľ sa preslávil aj vďaka historickému seriálu 1890, ktorý sa natáčal v jeho priestoroch. Krásna hôrka spolu s kaštieľom Betliar je súčasťou tzv. Gotickej cesty, prvej tematickej kultúrno - poznávacej cesty na Slovensku.

Ak už bolo dosť histórie, mestský ruch a nočný život sa ponúka v meste Rožňava. Množstvo kaviarní či barov sa snúbi spolu s najväčším štvorcovým námestím na Slovensku, tvoriacim historické jadro tohto mesta. Zvedavých návštevníkov určite zaujme Banícke múzeum v Rožňave so svojím unikátom - tretím najstarším parným cestným valcom na svete.

Pača 3

Približne 30 minút jazdy autom od obce, blízko maďarskej hranice, sa nachádza jaskyňa Domica spolu so svojou prekrásnou kvapľovou výzdobou a kaskádovitými jazierkami. Nejednému návštevníkovi môže pripadať akási známa, veď v jej priestoroch sa nakrúcala známa rozprávka Pavla Dobšinského Soľ nad zlato. Po náročnom dni sa naskytá taktiež relax v blízkych kúpeľoch Štós. Klimatické kúpele určené na liečbu dýchacích ciest Vás potešia prekrásnym lesoparkom s vyše 200 druhmi vzácnych drevín a kvetov.

Ubytovanie v Pači a okolí?

Každému návštevníkovi Pače sa ponúka možnosť ubytovania priamo v obci - v útulných chalupách. Chalupy sú plne vybavené, s možnosťami vlastného stravovania. Nočný život a pulzujúci tep mesta ocenia hostia ubytovaní v niektorom zo zariadení v neďalekej Rožňave. Či už hľadáte služby vysokého štandardu v hoteli alebo radšej uprednostníte pokojnú dovolenku v penzióne alebo apartmáne, v Rožňave sa dajú nájsť všetky tieto možnosti. Rôzne varianty ubytovania pre hostí sa naskytajú aj v blízkosti atrakcií tohto kraja alebo v jednotlivých obciach.

Či už srdce návštevníka dychtí po poznaní histórie na Krásnej hôrke a kaštieli Betliar alebo vyhľadáva pokojné prostredie dediny vhodné pre relax a oddych, obec Pača vyhovie každému. A tak hurá za poznaním krás Slovenska.