Loading

Ubytovanie vo Volovských vrchoch

(14 objektov)

APARTMÁN***ROŽŇAVA

Rožňava, v obci / v meste, v centre mesta
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice, na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

Chata Nálepkovo

Nálepkovo, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Chalupa na okraji obce pri lese a potoku

Ubytovanie Granárium

Jablonov nad Turňou, na okraji obce / mesta, pri lese / na...
Netradičná dovolenka s vôňou vidieka

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie, na okraji obce / mesta
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

András penzión

Krásnohorské Podhradie, v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena, možnosť raňajok, pri hrade

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste
Penzión v tichom prostredí!

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri potoku
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava, v obci / v meste
Ubytovanie za super ceny!
1 - 14 / 14

Volovské vrchy

Volovské vrchy 1

Volovské vrchy sú najrozsiahlejšou časťou Slovenského rudohoria. Sú obklopené Hornádskou kotlinou, Košickou kotlinou, viacerými vrchovinami a Slovenským krasom. Najvyšší vrch je Zlatý stôl s výškou 1322 m.n.m. Ďalšie vrchy, okolo 1200 m.n.m vysoké, sú Volovec, Pipítka a Kojšovská hoľa.

Slovenské rudohorie získalo svoj názov vďaka ložiskám vzácnych kovov a rúd. Už v stredoveku tu boli bane na striebro, zlato, meď, ortuť a hlavne na železnú rudu. Ťažba bola aj dôvodom osídľovania oblasti, vznikli tu mestá ako Gelnica, Nálepkovo a Smolník.

Najväčším z miest je Gelnica. V 14. storočí tu bol postavený kostol Nanebovzatia Panny Márie v gotickom štýle. Z 18. storočia pochádza evanjelický tolerančný kostol. Z ďalších historických budov si môžete pozrieť renesančnú radnicu, meštianske domy a ak sa chcete dozvedieť viac o banskej tradícii, navštívte Banské múzeum. Na vrchu nad mestom sa zachovala už len zrúcanina Gelnického hradu z 13. storočia.

Volovské vrchy 2

Návštevníci prichádzajú do regiónu najmä za turistikou. Turistické trasy vedú na Zlatý stôl, Kojšovskú hoľu, Volovec, na Červené skaly a na ďalšie vrchy rôzne náročnými trasami. Náučné chodníky križujú Poráčsku dolinu, Hnileckú dolinu i Kamennú dolinu, dovedú Vás aj do jaskyne Šarkanova diera. Väčšina územia Volovských vrchov patrí pod chránené územné celky. Z flóry tu žije aj mnoho vzácnych rastlín, dokonca niektoré endemity, ktoré by radi videli nielen botanici.

Volovské vrchy sú vhodné aj na cykloturistiku a sú vyhľadávané aj horolezcami kvôli prírodným horolezeckým skalám ako Turnisko. Vystavané sú tu aj umelé lezecké steny na tréning. V lete je k dispozícii aj golfové ihrisko a veľa jazdeckých stredísk a rančov. Z vodných atrakcií sú tu termálne kúpele Štós. Ak uprednostňujete prírodné jazerá, kúpať sa dá v lete aj v Úhornianskom jazere, vo vodnej nádrži Ružín a nádrži Pod Bukovcom.

Volovské vrchy 3

V zime sa tu vďaka horskej klíme darí lyžiarskym strediskám. Nájdeme ich v Jahodnej, na Kojšovej holi, v Poráčskej doline, v Brodku a v Plejsoch. V zimnom období sú obľúbené  bežecké trasy s cieľom na chate Lajoška z Jahodnej, tiež zo Štósskeho sedla na Kojšovskú hoľu a okružná trasa na Kojšovskej holi.

Ubytovanie v oblasti zabezpečujú moderné motely, útulné súkromné apartmány a penzióny a chalupy. Je tu k dispozícií aj veľa chát v tesnej blízkosti lyžiarskych stredísk.

Volovské vrchy ponúkajú najmä prírodné krásy, ktoré uvidíte na turistických trasách a náučných chodníkoch. Trasy sú rôzne náročné, prispôsobené aj pre deti a seniorov, preto tu môže stráviť dovolenku aktívne celá rodina. Po celý rok je tu množstvo aktivít, určite budete mať plný program.