Loading

Ubytovanie v Krásnohorskom Podhradí

(2 objekty + 14 objektov v okolí 25 km)

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie, na okraji obce / mesta
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

András penzión

Krásnohorské Podhradie, v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena, možnosť raňajok, pri hrade

Chalupa Lesný potok

Pača (Krásnohorské Podhradie 3,3 km vzdušne), na okraji obce...
Štýlová chalúpka pri pôtočiku!

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Krásnohorské Podhradie 3,4 km vzdušn...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Krásnohorské Podhradie 3,5 km vzdušn...
Penzión v tichom prostredí!

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Krásnohorské Podhradie 3,5 km vzdušn...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Krásnohorské Podhradie 3,6 km vzdušn...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Krásnohorské Podhradie 3,8 km vzdušn...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

APARTMÁN***ROŽŇAVA

Rožňava (Krásnohorské Podhradie 4,4 km vzdušne), v obci / v...
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice (Krásnohorské Podhradie 4,4 km vzdušne), na okraji ob...
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!
1 - 16 / 16

Krásnohorské Podhradie

https://www.megaubytovanie.sk/technicke-pamiatky/hermesova-studnaKrásnohorské Podhradie 1

Najlepšie miesto na dovolenku pod hradom

Gemerská obec Krásnohorské Podhradie leží v okrese Rožňava. Tento okres na hraniciach s Maďarskom je známy nielen históriou, ale aj krásnou prírodou.

Symbolom obce je jeden z najkrajších a najzachovalejších slovenských hradov, hrad Krásna Hôrka. Národná kultúrna pamiatka vznikla v 13. storočí ako malý hrad s palácom a opevnením. Hrad prešiel rôznymi úpravami v gotickom, renesančnom i barokovom slohu. V 18. storočí bol významnou protitureckou pevnosťou. Viaceré národné parky a zvlnený charakter územia sú zárukou aktívnej dovolenky. V spojení s nespočetným množstvom kultúrnych a historických pamiatok je Krásnohorské Podhradie ideálnym východiskovým bodom pre Vašu najlepšiu dovolenku.

Dnes je hradný interiér Krásnej Hôrky zariadený pôvodnými kusmi nábytku a predmetmi so zbierky rodinného múzea Andrássyovcov. Verejnosti sú prístupné už od roku 1910. Hradná kaplnka je známa prírodne mumifikovaným telom grófky Žofie Serédyovej, manželky jedného z majiteľov hradu.

Bohatá kultúra a prírodné krásy Krásnohorského Podhradia

Priamo v obci však nájdete aj Kostol Všetkých svätých zo 14. storočia a secesné Mauzóleum. Na prelome 19. a 20. storočia ho dal postaviť jeden z majiteľov hradu, Dionýz Andrássy, pre svoju manželku Františku Hablavcovú. Unikátom medzi obcou a hradom sú aj chránené duby letné. V obci sa môžete ubytovať v štýlových chalupách. Ak dáte prednosť apartmánu, alebo penziónu, nepochybne si vyberiete tiež.

Krásnohorské Podhradie 2

Zážitkom pre dospelých aj deti od 6 rokov je národná prírodná pamiatka Krásnohorská jaskyňa. Prehliadková trasa meria 450 metrov. Vedie ku Kvapľu rožňavských jaskyniarov, ktorý má výšku úctyhodných 33 metrov. Podzemné krásy tu uvidíte bez zásadnejších zásahov človeka. Pri príprave trasy sa totiž robili minimálne zásahy. Vžite sa do role jaskyniara. Oblečte si jaskyniarsku výstroj, zdolajte drevené lavičky aj lanové premostenia s čelovou lampou na prilbe. Dobrodružnú atmosféru jaskyni dodáva aj fakt, že nie je osvetlená.

Pokiaľ Vás fascinuje história a poteší pohľad na dobové predmety, nevynechajte Kaštieľ Betliar. Vďaka tomu, že ho obišlo vojnové pustošenie v 20. storočí, disponuje unikátnymi exponátmi. Kaštieľ jeho poslední obyvatelia používali prioritne na poľovnícke a reprezentatívne účely. Uvidíte tu apartmány s kúpeľňami, pracovne, salóny aj herňu. Dych Vám vyrazí knižnica s viac než 15 000 zväzkami kníh.

Kaštieľ obklopuje park z 18. storočia, ktorému dominujú vzácne stromy, najvyšší umelý vodopád Slovenska aj Hermesova studňa z 19. storočia. Aby ste si spoznávanie histórie a podzemných krás vychutnali bez stresu, rezervujte si ubytovanie v penzióne či apartmáne v okolí kaštieľa.

Väčšina prírodných krás regiónu je súčasťou Národného parku Slovenský kras, ktorý je chránenou krajinnou oblasťou a biosférickou rezerváciou UNESCO. Okrem Krásnohorskej jaskyne môžete na jeho území navštíviť Jaskyňu DomicaOchtinskú aragonitovú jaskyňu. Domica je najväčšou jaskyňou Slovenského krasu. Je spojená s maďarskou Jaskyňou Baradla. Jednou z jej výnimočností je plavba na podzemnej rieke Styx v útrobách jaskyne. Druhá menovaná je zasa jedinou aragonitovou jaskyňou na Slovensku a jednou z mála jaskýň s takouto výzdobou na svete.

Krásnohorské Podhradie 3

Ponuka ubytovania v Krásnohorskom Podhradí a okolí

Keď zatúžite po kúsku mestského ruchu, ubytujte sa v hoteli alebo penzióne v okresnom meste Rožňava. Administratívne centrum okresu aj celého horného Gemera, si Vás získa kultúrnou pestrosťou aj viac než 700-ročnou baníckou históriou. Nevynechajte návštevu najväčšieho stredovekého námestia štvorcového pôdorysu na Slovensku z 15. storočia.

Pokochajte sa tu pohľadom na architektonicky zaujímavé budovy - Evanjelický kostol, Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Biskupský palác, Kláštor vincentiek, budovu radnice, renesančnú strážnu vežu s vyhliadkovou pavlačou či budovu bývalej banskej komory.

Expozíciu baníckej histórie mesta a expozíciu rozmanitej prírody Slovenského krasu nájdete v Baníckom múzeu Rožňava. Počas letných mesiacov padne vhod osviežiť sa na mestskom Kúpalisku Rožňava. Návštevníkom ponúka plavecký, aj viaceré detské bazény. Okrem zábavy vo vode sú k dispozícii ihriská na basketbal, futbal, volejbal, nohejbal, minigolf aj ruské kolky. Využite možnosti chránených oblastí naplno a ubytujte sa uprostred prírody v apartmáne alebo čarovnej chate.

Banícka aj šľachtická história, sprístupnené podzemné krásy, jedinečná nedotknutá príroda. Turistika, prechádzky, jazda na bicykli aj sladké ničnerobenie v kaviarni na námestí. Aj takto môžu vyzerať Vaše voľné chvíle v Krásnohorskom Podhradí a jeho okolí.