Loading

Ubytovanie v Krásnohorskej Dlhej Lúke

(5 objektov + 10 objektov v okolí 25 km)

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri potoku
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri lese / na okr...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste
Penzión v tichom prostredí!

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka, na okraji obce / mesta, pri lese...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie (Krásnohorská Dlhá Lúka 2,5 km vzdušn...
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice (Krásnohorská Dlhá Lúka 2,9 km vzdušne), na okraji ob...
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

András penzión

Krásnohorské Podhradie (Krásnohorská Dlhá Lúka 3,0 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Výhodná cena, možnosť raňajok, pri hrade

APARTMÁN***ROŽŇAVA

Rožňava (Krásnohorská Dlhá Lúka 4,2 km vzdušne), v obci / v...
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava (Krásnohorská Dlhá Lúka 5,6 km vzdušne), v obci / v...
Ubytovanie za super ceny!
1 - 15 / 15

Krásnohorská Dlhá Lúka

Krásnohorská Dlhá Lúka 1

Slovensko patrí k tým najrozmanitejším a pre mnohých aj najkrajším krajinám sveta. Máme tu množstvo krásnych miest, dedín, pohorí. Kapitolou samou o sebe sú naše národné parky. Také Vysoké či Nízke Tatry ste už asi aj navštívili, no boli ste už niekedy v Slovenskom Krase? Že nie? Môžete to zmeniť návštevou obce Krásnohorská Dlhá Lúka.

Kde ju nájdete? Dedinka s pomerne dlhým názvom sa nachádza na samom juhu Slovenska, len kúsok od hranice s Maďarskom. Najbližším mestom v jej blízkosti je Rožňava. Z nej sú to do Krásnohorskej Dlhej Lúky len približne 3 km. Prvá písomná zmienka o dedinke pochádza z roku 1338. Jej obyvatelia sa zaoberali hlavne pastierstvom, pálením uhlia či povozníctvom. Dnes ťažia z krásnej prírody a kultúrnych zaujímavostí.

Krásnohorská Dlhá Lúka 2

Milovníci turistiky sa dozaista vyberú na potulky divokým Slovenským Krasom. Ten ukrýva mnoho zaujímavých miest, na ktoré zavíta len veľmi málo turistov. Medzi najvýznamnejšie prírodné zaujímavosti tu patria Brzotínske skaly, Gerlašské skaly či Zádielská tiesňava, ktorá je asi najpopulárnejšou zaujímavosťou. V južnej časti Slovenského raja sa nachádza Zejmarská roklina, v ktorej si na svoje prídu hlavne náročnejší turisti.

V bezprostrednej blízkosti dedinky Krásnohorská Dlhá Lúka nájdete aj niekoľko podzemných prírodných unikátov. Prvým je Silická ľadnica. Ide o pomerne netradičný prírodný úkaz. Je to z veľkej časti otvorená jaskyňa, v ktorej sú celoročne pozostatky ľadu. Navštíviť môžete aj niektorú z tradičných jaskýň, napríklad Gombaseckú jaskyňu, Jasovskú, Ochtinskú aragonitovú jaskyňu či jaskyňu Domica. Posledná menovaná spája podzemným systémom Slovensko s Maďarskom. A najlepšie je, že všetky tieto krásne jaskyne nájdete v okruhu len 25 km od Krásnohorskej Dlhej Lúky.

Ako samotný názov dedinky napovedá, neďaleko od nej sa nachádza Krásnohorské Podhradie, nad ktorou sa týči prekrásny rovnomenný hrad. Kúsok odtiaľ môžete spoznať Mauzóleum rodu AndrássyovcovKrásnohorská Dlhá Lúka 3Z ostatných zaujímavostí môžeme spomenúť aj husitský kostolík v blízkej dedinke Lúčka, Turniansky hrad a predovšetkým kaštieľ Betliar.

Na juhu Slovenska je vždy poriadne teplo. Platí to aj o Krásnohorskej Dlhej Lúke. Blízko nej nebude núdza o miesta, kam sa ísť schladiť. V Rožňave sa nachádza kúpalisko, za vodou sa vydáte aj do Gemerskej Hôrky či Vlachova. Napriek vysokým teplotám sa v okolí nájdu aj lyžiarske strediská, ktoré sú vyhľadávané milovníkmi najkrajšieho zimného športu. Na lyžiach si zajazdíte v Štósi, Vyšnej Slanej, Nálepkove či v Mlynkoch, nachádzajúcich sa v nádhernom prostredí Slovenského raja.

Krásnohorská Dlhá Lúka patrí síce k tým menším obciam, nič to však nebráni tomu, aby ste si aj tu našli ubytovanie presne podľa svojej chuti. Náročnejší turisti si istotne vyberú príjemný penzión. Ak ste zástanca jednoduchého ubytovania a hľadáte len miesto, kde nabrať nové sily, pre Vás sú určené priváty či chaty. Predstavujú populárne a navyše aj lacné ubytovanie v prekrásnom prostredí. Krásnohorská Dlhá Lúka Vás dozaista milo prekvapí.