Loading

Ubytovanie v Krásnohorskej Dlhej Lúke

(5 objektov + 13 objektov v okolí 25 km)

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste
Penzión v tichom prostredí!

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri potoku
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka, na okraji obce / mesta, pri lese...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie (Krásnohorská Dlhá Lúka 2,5 km vzdušne), na okraji obce / me...
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice (Krásnohorská Dlhá Lúka 2,9 km vzdušne), na okraji ob...
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava (Krásnohorská Dlhá Lúka 5,6 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie za super ceny!

Chalupa Lesný potok

Pača (Krásnohorská Dlhá Lúka 6,4 km vzdušne), na okraji obce...
Štýlová chalúpka pri pôtočiku!

Rybárska chata Hrušov /okr. Rožňava

Jablonov nad Turňou (Krásnohorská Dlhá Lúka 6,5 km vzdušne), na samote, v lese
Na samote, uprostred krásnej prírody!
1 - 18 / 18

Krásnohorská Dlhá Lúka

Krásnohorská Dlhá Lúka 1

Slovensko patrí k tým najrozmanitejším a pre mnohých aj najkrajším krajinám sveta. Máme tu množstvo krásnych miest, dedín, pohorí. Kapitolou samou o sebe sú naše národné parky. Také Vysoké či Nízke Tatry ste už asi aj navštívili, no boli ste už niekedy v Slovenskom Krase? Že nie? Môžete to zmeniť návštevou obce Krásnohorská Dlhá Lúka.

Kde ju nájdete? Dedinka s pomerne dlhým názvom sa nachádza na samom juhu Slovenska, len kúsok od hranice s Maďarskom. Najbližším mestom v jej blízkosti je Rožňava. Z nej sú to do Krásnohorskej Dlhej Lúky len približne 3 km. Prvá písomná zmienka o dedinke pochádza z roku 1338. Jej obyvatelia sa zaoberali hlavne pastierstvom, pálením uhlia či povozníctvom. Dnes ťažia z krásnej prírody a kultúrnych zaujímavostí.

Krásnohorská Dlhá Lúka 2

Milovníci turistiky sa dozaista vyberú na potulky divokým Slovenským Krasom. Ten ukrýva mnoho zaujímavých miest, na ktoré zavíta len veľmi málo turistov. Medzi najvýznamnejšie prírodné zaujímavosti tu patria Brzotínske skaly, Gerlašské skaly či Zádielská tiesňava, ktorá je asi najpopulárnejšou zaujímavosťou. V južnej časti Slovenského raja sa nachádza Zejmarská roklina, v ktorej si na svoje prídu hlavne náročnejší turisti.

V bezprostrednej blízkosti dedinky Krásnohorská Dlhá Lúka nájdete aj niekoľko podzemných prírodných unikátov. Prvým je Silická ľadnica. Ide o pomerne netradičný prírodný úkaz. Je to z veľkej časti otvorená jaskyňa, v ktorej sú celoročne pozostatky ľadu. Navštíviť môžete aj niektorú z tradičných jaskýň, napríklad Gombaseckú jaskyňu, Jasovskú, Ochtinskú aragonitovú jaskyňu či jaskyňu Domica. Posledná menovaná spája podzemným systémom Slovensko s Maďarskom. A najlepšie je, že všetky tieto krásne jaskyne nájdete v okruhu len 25 km od Krásnohorskej Dlhej Lúky.

Ako samotný názov dedinky napovedá, neďaleko od nej sa nachádza Krásnohorské Podhradie, nad ktorou sa týči prekrásny rovnomenný hrad. Kúsok odtiaľ môžete spoznať Mauzóleum rodu AndrássyovcovKrásnohorská Dlhá Lúka 3Z ostatných zaujímavostí môžeme spomenúť aj husitský kostolík v blízkej dedinke Lúčka, Turniansky hrad a predovšetkým kaštieľ Betliar.

Na juhu Slovenska je vždy poriadne teplo. Platí to aj o Krásnohorskej Dlhej Lúke. Blízko nej nebude núdza o miesta, kam sa ísť schladiť. V Rožňave sa nachádza kúpalisko, za vodou sa vydáte aj do Gemerskej Hôrky či Vlachova. Napriek vysokým teplotám sa v okolí nájdu aj lyžiarske strediská, ktoré sú vyhľadávané milovníkmi najkrajšieho zimného športu. Na lyžiach si zajazdíte v Štósi, Vyšnej Slanej, Nálepkove či v Mlynkoch, nachádzajúcich sa v nádhernom prostredí Slovenského raja.

Krásnohorská Dlhá Lúka patrí síce k tým menším obciam, nič to však nebráni tomu, aby ste si aj tu našli ubytovanie presne podľa svojej chuti. Náročnejší turisti si istotne vyberú príjemný penzión. Ak ste zástanca jednoduchého ubytovania a hľadáte len miesto, kde nabrať nové sily, pre Vás sú určené priváty či chaty. Predstavujú populárne a navyše aj lacné ubytovanie v prekrásnom prostredí. Krásnohorská Dlhá Lúka Vás dozaista milo prekvapí.

Názory a odporúčania

Klub slovenských turistov Púchov (skupina - návštevník) 30.4.2019
Nemali sme možnosť posúdiť.
Dana (skupina - návštevník) 16.10.2018
Pokojna dedina, ma vlastny obchod aj sympaticku krcmu. Nahodou sme prisli v termine, ked sa konali gastro trhy v dedine.
Mária Kuľková (rodina s malými deťmi - návštevník) 16.8.2018
Obec pekná,tichá .
Beata (skupina - návštevník) 14.8.2018
Doskonałe miejsce wypadowe do wycieczek samochodem w region Słowackiego Krasu, miejscowość położona centralnie, ale troszkę na uboczu - spokojna.
Peter Horváth (skupina - návštevník) 9.8.2018
Tichá malá obec, v ktorej sa nachádza Krásnohorská jaskyňa.
Drahomíra Kočanová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 27.7.2018
Pekná dedinka v tichom, krásnom prostredí s potôčikom.
Agáta Hýllová (starší pár - návštevník) 26.7.2018
Čité. Obyvatelia milí, slušní, usilovní.
Zobraziť viac...