Loading

Ubytovanie v Joviciach

(1 objekt + 14 objektov v okolí 25 km)

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice, na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jovice 2,1 km vzdušne), v obci / v m...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jovice 2,1 km vzdušne), na okraji ob...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

APARTMÁN***ROŽŇAVA

Rožňava (Jovice 2,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jovice 2,3 km vzdušne), v obci / v m...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jovice 2,4 km vzdušne), v obci / v meste
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jovice 2,4 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión v tichom prostredí!

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie (Jovice 3,8 km vzdušne), na okraji ob...
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava (Jovice 3,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie za super ceny!

András penzión

Krásnohorské Podhradie (Jovice 4,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena, možnosť raňajok, pri hrade
1 - 15 / 15

Jovice

Jovice 1Malá obec Jovice sa nachádza na juhozápad od okresnej Rožňavy na severe Národného parku Slovenský kras. Jovice vznikli na prelome 13. a 14. storočia a patrili ku panstvu hradu Krásna Hôrka. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1352. V 16. storočí boli Jovice urbársko - pastierskou obcou, pričom jej obyvateľstvo sa venovalo predovšetkým poľnohospodárstvu. Počas histórie v rokoch 1939 až 1945 boli Jovice pričlenené k Maďarsku.

Obec je rodiskom Andreja Cházára, ktorý začiatkom 19. storočia založil prvý ústav pre hluchonemé deti v Uhorsku vo Váci. V obci je pomník pripomínajúci revolučné časy z roku 1848, ako aj pekná zvonica pochádzajúca z roku 1892 a sedliacke domy z konca minulého storočia. V severnej časti Jovíc sa rozprestiera chránený prírodný výtvor Jovické rašelinisko.

Jovice 2A aké prírodné krásy na Vás čakajú v okolí? Jovicami prechádza modrá turistická trasa z Rožňavy do obce Silica, ktorá prechádza Slovenským krasom. Ak v Silici odbočíte na červenú značku a vrátite sa kúsok smerom naspäť, natrafíte na Silické alebo Jašteričie jazero. Je to krasové jazierko, ktoré pomaly zarastá rastlinstvom. Pri jazierku sa nachádza aj zaujímavá vahadlová studňa. Nad juhozápad od Silice môžete navštíviť najnižšie položenú ľadovú jaskyňu na svete - Silickú ľadnicu, ktorá patrí aj medzi pamiatky UNESCO. Z vyhliadkovej plošiny sa Vám ukáže vstupná časť do jaskyne, ktorá je dlhá 1100 metrov. Aj v horúčavách pri vstupe môžete zazrieť ľadovú výzdobu. Jaskyňu vytvoril podzemný tok Čierneho potoka, ktorý odtiaľto tečie do Gombaseckej jaskyne. V jaskyni sa našli stopy osídlenia človekom. V blízkosti jaskyne sa nachádza často navštevovaná Babská diera. Je to 46 metrov dlhá vertikálna jaskynná priepasť a sídlo človeka.

Priamo nad Jovicami sa pri zelenej turistickej značke týči vyhliadková Dievčenská skala. Na týchto miestach vraj kedysi stál ženský kláštor. Zhora si môžete užiť výhľady na Plešiveckú planinu, Volovské vrchy, či Rožňavskú kotlinu s Rožňavou. Samozrejme sa ukazuje aj hrad Krásna Hôrka. Na vrchu stojí televízny a rozhlasový vysielač. Odtiaľto môžete zostúpiť do Krásnohorskej Dlhej Lúky a na juhovýchod od nej navštíviť jedinečnú Krásnohorskú jaskyňu, ktorá je jednou pre verejnosť prístupných jaskýň Slovenského krasu. Celkovo ich je, vrátane aj tých neprístupných, v krase viac ako 1000, čo je celkom slušné číslo. V jaskyni sa nachádza známy Kvapeľ, ktorý je 34 metrov vysoký a svojou výškou sa radí medzi tie najvyššie v celosvetovom meradle. Jaskyňu si budete prezerať v jaskyniarskom výstroji a svietiť si budete čelovkou. Na západ od spomínanej Silice pri rekreačnom stredisku Gombasek sa nachádza ďalšia zaujímavá Gombasecká jaskyňaJovice 3Jej výzdobu tvoria sintrové brká, čo sú dlhé tenké stalaktitové útvary. V takomto rozsahu ich nájdete na Slovensku iba v tejto jaskyni, a preto sa určite oplatí túto jedinečnú jaskyňu navštíviť.

Dominantou, ktorá Vás bude sprevádzať nad Krásnohorským Podhradím, je hrad Krásna Hôrka, ktorý je súčasťou Múzea Betliar. Momentálne tu prebiehajú rekonštrukčné práce po nešťastnom požiari v roku 2012. Nádherným miestom, ktoré uchváti svojou krásou, je blízke mauzóleum Františky a Dionýza Andrássyovcov na juh od Podhradia. Je to zaujímavá stavba postavená v štýle secesie, dostavaná v roku1904 a obklopená parkom.

Slovenský kras poskytuje veľa možností aj pre cyklistov. Priamo cez Jovice z Rožňavy, ale aj cez spomínané Krásnohorské Podhradie vedie cyklomagistrála Slovenský kras, ktorá obchádza svojou trasou celé krasové územie a prechádza tými najdôležitejšími atraktívnymi miestami. Možností na cyklistiku je tu naozaj veľa, stačí si len vybrať.

Jovice sú vhodným miestom pre aktívny oddych pre všetkých milovníkov turistiky, cyklistiky, hradov, či jaskýň. Z Jovíc môžete vyrážať na výlety za spoznávaním krás jedinečného Slovenského krasuSilickej planiny. Určite sa tu nebudete nudiť a okolie si zamilujete. Stačí prísť a presvedčiť sa o tom na vlastné oči. Prajeme Vám veľa jedinečných zážitkov, na ktoré budete dlho spomínať.