Loading

Ubytovanie v Slovenskom Krase

(18 objektov)

Privát Flanderová

Dlhá Ves, na okraji obce / mesta
Blízko unikátny jaskynný komplex Domica!

Chalupa Lesný potok

Pača, na okraji obce / mesta, v lese
Štýlová chalúpka pri pôtočiku!

Ubytovanie Granárium

Jablonov nad Turňou, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Netradičná dovolenka s vôňou vidieka

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava, v obci / v meste
Ubytovanie za super ceny!

Chalupa Ida

Slavec, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Medzi Silickou a Plešiveckou planinou

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri potoku
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Chata Jazierko

Jablonov nad Turňou, na samote, v lese
Chata blízko jazier so saunou a bazénom!

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Rezort Lúčka

Lúčka RV, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
S vonkajším bazénom a altánkom!
1 - 18 / 18

Slovenský kras

Slovenský kras 1

Hlboké rokliny, úzke tiesňavy, náhorné planiny zarastené bujnou vegetáciou či strmé skalné bralá. Jednoducho pocit z neporušenej prírody v takmer rovnakej podobe, ako pred stáročiami. Aby ste to zažili, nepotrebujete stroj času. Stačí navštíviť juh Slovenska, konkrétne Národný park Slovenský kras.

Toto krasové územie má charakter predovšetkým planiny. Je najväčším svojho druhu v strednej Európe, spolu s jeho časťou v Maďarsku. Tam sa nachádza Aggtelekský národný park. Čím Vás tento kúsok zeme dokáže najviac očariť? Jednoznačne svojou prírodou, preto je mimoriadne vhodný na turistické aktivity. Ak hľadáte menej náročnú turistiku, k dispozícií máte mnohé náučné chodníky. Spomenieme náučný chodník Horné lúky, Jasovská skala, Zádielská tiesňava či Prielom Muráňa. Vystúpiť môžete aj na rôzne vrcholy, napríklad Jelení vrch, Jasovskú či Sokoliu skalu. Na vlastné oči uvidíte krásy tečúcej vody pri vodopádoch, alebo sa budete kochať pohľadom na pokojnú hladinu jedného z rybníkov. Za návštevu stoja aj mnohé planiny, najznámejšími sú Zádielská planina, Jasovská planina či planina Koniar. Na niektorých z nich môžete zazrieť aj divo žijúce kone. Narazíte aj na mnoho dolín a priepastí. V celom Slovenskom krase je k videniu taktiež množstvo prírodných rezervácií.

Hľadáte raj pre milovníkov jaskýň? V Slovenskom krase ste správne. Sprístupnené sú jaskyne Domica, Gombasecká jaskyňa, Jasovská, Ochtinská aragonitováKrásnohorská jaskyňa. Obdivovať budete môcť prekrásnu podzemnú výzdobu, alebo sa plaviť na loďke pod povrchom. V okolí je aj niekoľko ďalších, no nesprístupnených jaskýň. Nudiť sa nebudú ani cyklisti či horolezci. Vyskúšať si budete môcť jazdu na koniSlovenský kras 2Tú ponúkajú mnohé ranče a jazdecké školy. Horúce dni zas prečkáte v osviežujúcej vode kúpalísk. Navštíviť budete môcť to v Bretke, Gemerskej Hôrke či Moldave nad Bodvou.

Ani tí z Vás, ktorí ocenia kultúrne a historické pamiatky o nič neprídu. Turniansky hrad, nedávno vyhorený hrad Krásna Hôrka či Jasovský hrad ponúkajú zaujímavé exkurzie do minulosti. Na ňu poukazujú mnohé kaštiele kúrie. Nájdete ich v Betliari, Brzotíne, Drienovci. Samozrejmosťou sú mnohé sakrálne pamiatky. Najznámejším mestom v okolí je Rožňava, ktorá stojí za výlet. Toto územie je známe aj vinárstvom. Niekoľkými najznámejšími vinohradníckymi obcami prechádza Turnianska vínna cesta.

Ubytovanie v Slovenskom krase môže mať rôzne podoby. Od pohodlných hotelov v meste, až po útulné dreveničky a chalúpky hlboko na samote v horách. Rôzne kvalitatívne úrovne penziónov a privátom Vám umožnia dopriať si pohodlné a pritom lacné ubytovanie.

Juhovýchod Slovenska býva častokrát neprávom opomínaný. Ponúka totiž kultúrne a predovšetkým prírodné bohatstvo, ako málo iných oblastí. Slovenský kras, to je prekrásna príroda, široké športové možnosti a unikátne jaskyne. Určite by ste tento kút našej vlasti mali objaviť aj Vy.

Názory a odporúčania

Valter (sólo hosť - návštevník) 3.4.2019
Vyhodny pre turizmus
Valéria Flanderová (ubytovateľ) 29.1.2019
Okolie - bohaté na turistické chodníky, agroturistiku, kultúrno-historické pamiatky, relaxačno-oddychové a športové programy. Najkrajšie prírodné zaujímavosti Slovenského krasu sú: jaskyňa Domica, Silická ľadnica, Gombasecká jaskyňa, Krásnohorská jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa. Odporúčame navštíviť aj Hrad Krásna Hôrka, Mauzóleum a obrazáreň Andrássyovcov, Kaštieľ Betliar. Nevynechajte ani Historické jadro Rožňavy: gotický katedrálny kostol, biskupská radnica, strážna veža, pomník Františky Andrássyovej, morový stĺp.
Dana (skupina - návštevník) 16.10.2018
Maximalna spokojnost: Krasnohorská jaskyna, pekna priroda, - okraj krasoveho uzemia. Ak by bola aj Krasna Horka otvorena, mame bonus navyse
Milan Husovský (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.9.2018
Región plný pamiatok, krásnych miest a lesov.Stále je kde ísť.
Ivan Urek (starší pár - návštevník) 16.8.2018
Slovensky kras - nadherny kus Slovenska.
Mária Kuľková (rodina s malými deťmi - návštevník) 16.8.2018
Málo možnosti na kúpanie pre detí.
Beata (skupina - návštevník) 14.8.2018
Wspaniałe jaskinie, można też trochę pochodzić po górach.
Peter Horváth (skupina - návštevník) 9.8.2018
Región je úchvatný, množstvo kultúrnych pamiatok, jaskýň a turistických zákutí.
Jana (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.8.2018
Kraj je krásny, negatívom je absencia služieb napr. reštaurácii.
Drahomíra Kočanová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 27.7.2018
Jaskyne, vodopády, Betliar, Krásna Hôrka, pešia turistika.
Agáta Hýllová (starší pár - návštevník) 26.7.2018
Obyvatelia robia čo sa dá. Sú však veci, ktoré neovplyvnia. Bez auta sa človek nepohne. Slabé autobusové a žiadne vlakové spojenia. K turistike a výletom tie vlaky viac pasujú. Ale to je vec štátu.
Jana (rodina s malými deťmi - návštevník) 24.7.2018
Región atraktívny, veľa jaskýň, kultúrne pamiatky a okolitá príroda.
Ivana (rodina so staršími deťmi - návštevník) 15.7.2018
příroda, jeskyně
albbert (rodina so staršími deťmi - návštevník) 13.7.2018
...Slovensky kras je nadherny kamkolvek sa clovek vyberie, vzdy si najde nieco, co je mozne obdivovat a co ho nadchne. Hlavne pocetne jaskyne, tiesnavy a diery a dalsie krasne miesta. Tiez vsak prekvapia nedostatocne zakladne sluzby, nefunkcne restauracie, obchody s nepochopitelnymi otvaracimi hodinami a podobne. Je to region, kde by mala oblast sluzieb a turizmu prekvitat, povedal by som, ze ide v tejto oblasti o malu zlatu banu, pravdou je vsak asi opak a nedokazem pochopit, preco to tak je... ...mozno privelky pocet tu zijucich asocialov, ktorych stretavate v kazdej obci, meste, ktorym prechadzate...
Zobraziť viac...