Loading

Ubytovanie v Gemerskej Hôrke

(1 objekt + 9 objektov v okolí 25 km)

Penzión Skalná ruža

Gemerská Hôrka, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Skvelé ubytovanie v peknom prostredí

Chalupa Ida

Slavec (Gemerská Hôrka 8,5 km vzdušne), v obci / v meste, pr...
Medzi Silickou a Plešiveckou planinou

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice (Gemerská Hôrka 16,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

APARTMÁN***ROŽŇAVA

Rožňava (Gemerská Hôrka 17,3 km vzdušne), v obci / v meste,...
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Gemerská Hôrka 17,5 km vzdušne), na...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Gemerská Hôrka 17,7 km vzdušne), v o...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Gemerská Hôrka 17,9 km vzdušne), v o...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Gemerská Hôrka 17,9 km vzdušne), v o...
Penzión v tichom prostredí!

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Gemerská Hôrka 18,0 km vzdušne), v o...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava (Gemerská Hôrka 18,1 km vzdušne), v obci / v meste,...
Ubytovanie za super ceny!
1 - 10 / 10

Gemerská Hôrka

Gemerská Hôrka 1

Gemerská Hôrka je menšia obec v Košickom kraji, nachádzajúca sa v blízkosti hraníc s Maďarskom, ktorá dostala meno po rovnomennom vrchu týčiacom sa nad obcou. Leží na polceste medzi Tornaľou Rožňavou, na rozhraní Slovenského krasu. Dnes už rozvinutá obec s kompletnou občianskou vybavenosťou a infraštruktúrou pochádza z 13. storočia.

Vďaka ideálnej polohe a prírodným predispozíciám je okolie Gemerskej Hôrky ako stvorené pre turistiku. Spoznávať región sa môžete vybrať sami po viacerých turistických trasách alebo sa zúčastnite pravidelných pochodov, ktoré organizuje miestny turistický klub. Obec žije aj aktívnym kultúrnym životom, pravidelne organizuje koncerty či zábavy pre mladšie aj staršie vekové skupiny.

Čo sa týka športového vyžitia v obci, nájdete tu cykloklub, futbalový klub, posilňovňu a dokonca aj kúpalisko. Menšie kúpalisko má dva bazény a je otvorené počas celej letnej sezóny. V jeho areáli nájdete aj bufet a novovybudovanú saunu. Kúpalisko so svojou kapacitou je určené skôr na osvieženie domácich, ale pravidelne je navštevované aj ľuďmi z okolitých obcí.

Gemerská Hôrka 2

Región Gemer je pre turistov lákavý aj kvôli mnohým jaskyniam, ktoré tu môžete navštíviť. Za všetky spomeňme napríklad jaskyňu Domicu, ktorá sa nachádza v blízkosti obce Kečovo. Svojou polohou pri hraniciach s Maďarskom je lákadlom aj pre zahraničných turistov. Prehliadková trasa trvá asi hodinku a časť z nej tvorí plavba po podzemnej riečke Styx.

Ďalšou zaujímavou jaskyňou je Gombasecká jaskyňa, ktorá je spolu s jaskyňou Domica zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa v katastrálnom území obce Slavec, asi 10 km od Rožňavy a Gemerskej Hôrky. Jedinečná jaskyňa s charakteristickou výzdobou je Ochtinská aragonitová jaskyňa. Jaskýň tohto druhu je vo svete sprístupnených len málo. Leží približne pri obci Ochtiná a vrchu Hrádok. Pri vchode do jaskyne je potrebné prekonať prevýšenie až 19 metrov, k čomu slúži približne 104 schodov. Jaskyňu si prezriete zhruba za pol hodinu, pričom sa pokocháte až tromi generáciami aragonitov.

Pre tých, ktorí si radi prezrú kus histórie v spojení s kultúrou, je v okolí Gemerskej Hôrky viacero hradov a kaštieľov. Jedným z nich je hrad Krásna Hôrka, ktorý je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Hrad patrí k najzachovalejším na Slovensku, odolal vojnovým aj povojnovým plieneniam. Na hrade si prezriete viaceré historické expozície, rozsiahla je najmä výstava stredovekých zbraní a nábytku. V súčasnosti všetky zbierky z hradu prevážajú do okolitých miest, nakoľko po nedávnom požiari je hrad v rekonštrukcii.

Gemerská Hôrka 3

Ďalšou známou pamiatkou okolia je kaštieľ Betliar. V kaštieli je umiestnená expozícia Slovenského národného múzea zameraná na život a bytovú kultúru vtedajšej uhorskej šľachty. Okolo kaštieľa sa rozprestiera jeden z najkrajších a najhonosnejších anglických parkov na Slovensku. Pri prechádzke parkom objavíte viaceré fontány, kaskády, studničku a viaceré skryté romantické zákutia.

Pri Vašom výlete do obce Gemerská Hôrka alebo do jej bezprostredného okolia máte na výber z viacerých možností ubytovania. Priamo v obci je pre návštevníkov pripravený  penzión turistická ubytovňa. Ubytujete sa aj v súkromných, chatách či chalupách. Samozrejmosťou je aj ubytovanie v tesnej blízkostí atrakcií ako sú jaskyne, kaštieľ a hrad.

Tento kúsok regiónu Gemer Vás očarí hneď po prvej návšteve. Trochu od ruky, trochu zabudnutý, ale o to zaujímavejší. Vyberte sa spoznávať krásy Slovenského krasu, navštívte známe slovenské pamiatky. Pre dobrodružnejšie povahy sú jaskyne ideálnym riešením pri otázke čo s voľným časom. A nielen tie známe, ale aj menšie, divokejšie, strmšie, neprebádané jaskynky. Tak ako, zlákali sme Vás navštíviť Horný Gemer?