Loading

Ubytovanie v Jablonove nad Turňou

(1 objekt + 14 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Granárium

Jablonov nad Turňou, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Netradičná dovolenka s vôňou vidieka

Rezort Lúčka

Lúčka RV (Jablonov nad Turňou 5,8 km vzdušne), na okraji obc...
S vonkajším bazénom a altánkom!

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jablonov nad Turňou 7,5 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión v tichom prostredí!

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jablonov nad Turňou 7,6 km vzdušne),...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...
1 - 15 / 15

Jablonov nad Turňou

Ste práve z tých turistov, ktorí nemajú v láske extrémne frekventované miesta, kde sa okrem Vás pohybuje niekoľko stoviek, prípadne tisícov turistov? Chceli by ste si odpočinúť na mieste, kde budete len Vy a Vaši známi, prípadne rodinka? Potom máme fantastický tip, kam sa musíte ísť pozrieť. Do Národného parku Slovenský Kras. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj pokojná a takmer rozprávková dedinka Jablonov nad Turňou.

Malá dedinka s ani nie 800 obyvateľmi sa nachádza len niekoľko kilometrov západne od mestečka Rožňava. Jablonov nad Turňou má tiež pomerne dlhú minulosť. Prvá písomná zmienka o ňom pochádza už z roku 1235. Spočiatku sa domáci zaoberali predovšetkým poľnohospodárstvom. Neskôr zistili, že pôda v ich domovine je nezvyčajne úrodná a zamerali sa aj na ovocinárstvo. K tomu sa neskôr zásluhou klimatických pomerov pridalo aj vinohradníctvo. Dnes ide o modernú dedinku s upraveným námestím, ktorej bohatstvo sa nachádza predovšetkým v okolitých horách.

Slovenský Kras je snáď najmenej navštevovanejším národným parkom našej krásnej domoviny. Ukrýva však množstvo pekných miest, opustených planín a divokých roklín. Len kúsok od Jablonova nad Turňou sa na planine Dolný vrch ukrýva až 100 metrov hlboká roklina Obrovská priepasť. Ani zďaleka však nejde o tú najväčšiu zaujímavosť. Ňou je bezpochyby Zádielská tiesňava, ktorej masívne skalné vráta vítajú turistov už z diaľky. Ďalšími tipmi na peknú túru sú Brzotínske skaly, Hájske vodopády či prielom Muráňa.

Dovolenka v Jablonove nad Turňou je skvelou možnosťou ako spoznať tajomný podzemný svet slovenských jaskýň. Neobvyklou jaskyňou je Silická ľadnica, skalný otvor, v ktorom nájdete celoročne pozostatky ľadu. Oveľa zaujímavejšími sú však Gombasecká, Ochtinská aragonitová jaskyňa či známa Domica. Môžete ich navštíviť všetky hoc aj v jeden jediný deň, všetky sú z Jablonova nad Turňou veľmi blízko.

V okolí je aj množstvo iných zaujímavostí. Určite navštívte hrad Krásna Hôrka, kaštieľ v Betliari alebo sa vydajte na niektorý z rančov zajazdiť si na koni. Plánujete svoju dovolenku na letné obdobie? Máme pre Vás ďalšie tipy na výlety k vode. Obľúbené kúpaliská nájdete v Rožňave, Moldave nad Bodvou, v Gemerskej Hôrke či Vlachove. Nemáte teplo práve v obľube a hľadáte ideálne miesto pre svoju zimnú dovolenku? Ani v tomto prípade Vás Jablonov nad Turňou nesklame. Lyžiarske strediská nájdete v Štóse, Zlatej Idke alebo Nálepkove.

Dostali ste chuť spoznať Jablonov nad Turňou na vlastné oči? Nech sa páči, domáci sa na Vás už určite tešia. Nájdete tu mnoho privátovchát, kde strávite nezabudnuteľné chvíle v kruhu svojich známych. To všetko v panenskom prostredí, ktoré Vám ukáže, aká krásna dokáže byť príroda bez zásahu človeka. Tak neváhajte a pobaľte sa, Jablonov nad Turňou na Vás už čaká.

Názory a odporúčania

Milan Husovský (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.9.2018
Obec super.... ľudia ochotní pomôcť, poradiť, krásny kostolík,lesy studničky.Obchod,krčmička... ku všetkému sa dopracujete...Nič tam nechýba.A je tam super ticho a kľud.Na jednotku.
Ivan Urek (starší pár - návštevník) 16.8.2018
Priatelski obyvatelia dedinky.
Mária Kuľková (rodina s malými deťmi - návštevník) 16.8.2018
Obec pekná,tichá .
Beata (skupina - návštevník) 14.8.2018
Doskonałe miejsce wypadowe do wycieczek samochodem w region Słowackiego Krasu, miejscowość położona centralnie, ale troszkę na uboczu - spokojna.
Peter Horváth (skupina - návštevník) 9.8.2018
Tichá malá obec, v ktorej sa nachádza Krásnohorská jaskyňa.
Jana (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.8.2018
V obci nám chýbala len reštaurácia a obchod bol zásobený pečivom iba každý druhý deň. Inak veľmi pekne upravená obec aj s detským ihriskom uprostred.
Drahomíra Kočanová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 27.7.2018
Pekná dedinka v tichom, krásnom prostredí s potôčikom.
Agáta Hýllová (starší pár - návštevník) 26.7.2018
Čité. Obyvatelia milí, slušní, usilovní.
Jana (rodina s malými deťmi - návštevník) 24.7.2018
Miesto pokojné, blízko potraviny, dokonca pohostinstvo hneď vedľa. Na väčšiu turistiku z obce treba už sadnúť do auta.
Ivana (rodina so staršími deťmi - návštevník) 15.7.2018
malá obec, od které jsme nic nečekali, v které je malý obchůdek a malá restaurace bez možnosti stravování.
albbert (rodina so staršími deťmi - návštevník) 13.7.2018
Ticha obec, ktora je mimo hlavneho cestneho tahu (obchvat ponad obec). Dobra poloha pre turistiku v oblasti Ratkova, Gombasek a Silica, tiez nedaleko moznost navstivit prekrasnu jaskynu Domica.
Ruda Hauck (skupina - návštevník) 12.7.2018
krásné
Jozef Parditka (ubytovateľ) 6.7.2018
Kostol, súsošie v kostolnej záhrade, remeselnícky dom, pútnicke miesto, jaskyňu
John Dolezal (starší pár - návštevník) 1.7.2018
Hezka vesnicka.
Zobraziť viac...