Loading

Ubytovanie v Jablonove nad Turňou

(3 objekty + 13 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Granárium

Jablonov nad Turňou, na okraji obce / mesta, pri lese / na...
Netradičná dovolenka s vôňou vidieka

Rybárska chata Hrušov /okr. Rožňava

Jablonov nad Turňou, na samote, v lese
Na samote, uprostred krásnej prírody!

Chata Jazierko

Jablonov nad Turňou, na samote, pri lese / na okraji lesa
Chata blízko jazier s bazénom

Rezort Lúčka

Lúčka (okres Rožňava) (Jablonov nad Turňou 5,8 km vzdušne),...
S vonkajším bazénom a altánkom!

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jablonov nad Turňou 7,5 km vzdušne),...
Penzión v tichom prostredí!

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jablonov nad Turňou 7,6 km vzdušne),...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jablonov nad Turňou 7,7 km vzdušne),...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jablonov nad Turňou 7,8 km vzdušne),...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Jablonov nad Turňou 7,8 km vzdušne),...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie (Jablonov nad Turňou 8,2 km vzdušne),...
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.
1 - 16 / 16

Jablonov nad Turňou

Jablonov nad Turňou 1

Ste práve z tých turistov, ktorí nemajú v láske extrémne frekventované miesta, kde sa okrem Vás pohybuje niekoľko stoviek, prípadne tisícov turistov? Chceli by ste si odpočinúť na mieste, kde budete len Vy a Vaši známi, prípadne rodinka? Potom máme fantastický tip, kam sa musíte ísť pozrieť. Do Národného parku Slovenský Kras. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj pokojná a takmer rozprávková dedinka Jablonov nad Turňou.

Malá dedinka s ani nie 800 obyvateľmi sa nachádza len niekoľko kilometrov západne od mestečka Rožňava. Jablonov nad Turňou má tiež pomerne dlhú minulosť. Prvá písomná zmienka o ňom pochádza už z roku 1235. Spočiatku sa domáci zaoberali predovšetkým poľnohospodárstvom. Neskôr zistili, že pôda v ich domovine je nezvyčajne úrodná a zamerali sa aj na ovocinárstvo. K tomu sa neskôr zásluhou klimatických pomerov pridalo aj vinohradníctvo. Dnes ide o modernú dedinku s upraveným námestím, ktorej bohatstvo sa nachádza predovšetkým v okolitých horách.

Slovenský Kras je snáď najmenej navštevovanejším národným parkom našej krásnej domoviny. Ukrýva však množstvo pekných miest, opustených planín a divokých roklín. Len kúsok od Jablonova nad Turňou sa na planine Dolný vrch ukrýva až 100 metrov hlboká roklina Obrovská priepasť. Ani zďaleka však nejde o tú najväčšiu zaujímavosť. Ňou je bezpochyby Zádielská tiesňava, ktorej masívne skalné vráta vítajú turistov už z diaľky. Ďalšími tipmi na peknú túru sú Brzotínske skaly, Hájske vodopády či prielom Muráňa.

Jablonov nad Turňou 2

Dovolenka v Jablonove nad Turňou je skvelou možnosťou ako spoznať tajomný podzemný svet slovenských jaskýň. Neobvyklou jaskyňou je Silická ľadnica, skalný otvor, v ktorom nájdete celoročne pozostatky ľadu. Oveľa zaujímavejšími sú však Gombasecká, Ochtinská aragonitová jaskyňa či známa Domica. Môžete ich navštíviť všetky hoc aj v jeden jediný deň, všetky sú z Jablonova nad Turňou veľmi blízko.

V okolí je aj množstvo iných zaujímavostí. Určite navštívte hrad Krásna Hôrka, kaštieľ v Betliari alebo sa vydajte na niektorý z rančov zajazdiť si na koni. Plánujete svoju dovolenku na letné obdobie? Máme pre Vás ďalšie tipy na výlety k vode. Obľúbené kúpaliská nájdete v Rožňave, Moldave nad Bodvou, v Gemerskej Hôrke či Vlachove. Nemáte teplo práve v obľube a hľadáte ideálne miesto pre svoju zimnú dovolenku? Ani v tomto prípade Vás Jablonov nad Turňou nesklame. Lyžiarske strediská nájdete v Štóse, Zlatej Idke alebo Nálepkove.

Dostali ste chuť spoznať Jablonov nad Turňou na vlastné oči? Nech sa páči, domáci sa na Vás už určite tešia. Nájdete tu mnoho privátovchát, kde strávite nezabudnuteľné chvíle v kruhu svojich známych. To všetko v panenskom prostredí, ktoré Vám ukáže, aká krásna dokáže byť príroda bez zásahu človeka. Tak neváhajte a pobaľte sa, Jablonov nad Turňou na Vás už čaká.

Názory a odporúčania

Ivana Dolinská (skupina - návštevník) 11.9.2019
V obci mi chýbal obchod s potravinami
Jaroslav Brhel (starší pár - návštevník) 11.8.2019
OK
Stano (skupina - návštevník) 4.6.2019
n/a