Loading

Ubytovanie v Lúčke

(0 objektov + 14 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Granárium

Jablonov nad Turňou (Lúčka RV 5,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Netradičná dovolenka s vôňou vidieka

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie (Lúčka RV 9,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Chalupa Lesný potok

Pača (Lúčka RV 9,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta, v lese
Štýlová chalúpka pri pôtočiku!

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Lúčka RV 10,3 km vzdušne), v obci...
Penzión v tichom prostredí!

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Lúčka RV 10,4 km vzdušne), v obci...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Lúčka RV 10,4 km vzdušne), v obci...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Lúčka RV 10,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Lúčka RV 10,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice (Lúčka RV 13,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

APARTMÁN***ROŽŇAVA

Rožňava (Lúčka RV 13,7 km vzdušne), v obci / v meste, v cent...
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!
1 - 14 / 14

Lúčka

Obec Lúčka sa rozprestiera 19 kilometrov od okresného mesta Rožňava v údolí potoka Čremošná v nadmorskej výške 588 m n. m. Na sever od nej sa rozprestierajú Volovské vrchy, na juhu je to Slovenský kras.

História obce je podložená overiteľnými faktami od roku 1406. Obec vtedy tvorila súčasť Turnianskeho panstva. Výročie 600 rokov obce pripomína pamätná tabuľa. Pôvodní obyvatelia sa zaoberali pálením dreveného uhlia, nakoľko okolité lesy poskytovali dostatok základnej suroviny na jeho výrobu. Neskôr to bolo pálenie vápna a napokon ťažba železnej rudy. Začiatkom 19. storočia dal potomok rodiny Andrássyovcov postaviť v časti zvanej Maša zlieváreň. V obci vyviera niekoľko teplých prameňov, ktoré sú nasmerované do korýt, kde zachytávali a prečisťovali vodu. Dnes dobové korytá sú skôr atrakciou a spomienkou na minulé časy.

Na pahorku nad obcou sa nachádzajú ruiny stredovekého fortifikačného kostola z 13. storočia, ktoré sú často navštevované turistami. Kostolík kedysi slúžil ako pevnôstka Jana Jiskru z Brandýsa a jeho vojska tvoreného bývalými husitmi. Aj preto je možno známejší pod názvom Husitský kostol. Jeho návštevu určite nevynechajte. Lúčka má aj kostol rímsko-katolíckej cirkvi a kostol Reformovanej kresťanskej cirkvi.

A aké turistické atrakcie ponúka okolie Lúčky? Na severe sa týči na okraji Volovských vrchov vrch Osadník s nadmorskou výškou 1186 m n. m. Ak sem zavítate, budete si tu môcť naplno vychutnať pokoj a kľud, nakoľko táto lokalita je pomerne málo navštevovaná. Viaceré časti vrchu, ako aj jeho vrcholová časť sú odlesnené, a tak sa Vám tu otvoria pekné výhľady na Volovské vrchy a blízky Slovenský kras. Na Osadník môžete zavítať po zelenej turistickej značke z hornej časti Zádielskej doliny. Pod vrcholom ju vystrieda červená značka. Inou alternatívou je prístup po turistických značkách od dedinky Hačava.

Ak máte radi hrady, určite navštívte zrúcaniny malebného Turnianskeho hradu, ktorý sa rozprestiera na kužeľovitom kopci nad Turňou nad BodvouHrad bol počas jeho histórie dobytý Turkami, protihabsburskými povstalcami i cisárskymi vojskami. Zavedie Vás sem modrá turistická značka, ktorá neskôr pokračuje nad Zádielskou dolinou. Na niekoľkých miestach sú nádherné výhľady na skalné hradby, rozorvané skaliská a samotnú roklinu. Pohľady sú vskutku veľkolepé, ako z lietadla. Roklinou dolu prechádza červená turistická značka, ktorá je vhodná pre najmenších ako aj pre mamičky s kočíkmi. Cestou môžete zospodu obdivovať aj známu skalnú vežu Cukrovú homoľu, ktorá sa využíva na lezenie. Zaujímavou atrakciou vhodnou pre výlety s najmenšími sú Hájske vodopády - Stredný Hájsky vodopád, Hájsky vodopád nad mostom a Veľký Hájsky vodopád. Nachádzajú sa v Hájskej doline spájajúcej HájHačavou.

Jedinečným zážitkom je návšteva pre verejnosť sprístupnenej Krásnohorskej jaskyne so sprievodcom. Tu budete počas celej prehliadky odetí v kompletnom jaskyniarskom výstroji. Prehliadková trasa vedie okolo Kvapľa rožňavských jaskyniarov, ktorý bol donedávna s jeho 34 metrami zapísaný do Guinessovej knihy rekordov ako najväčší kvapeľ sveta. Nad Krásnohorským Podhradím sa na homolovitom kopci týči ďalší hrad, ktorý stojí za návštevu - malebná Krásna Hôrka. Pred Podhradím si určite všimnete Mauzóleum Františky a Dionýza Andrássyovcov, ktorého okolie tvorí udržiavaný park. Samotná stavba mauzólea pôsobí úchvatne, je biela, secesného štýlu, s prvkami ranokresťanského a staroorientálneho umenia. Mauzóleum dal postaviť pre seba a manželku gróf Dionýz Andrássy, ktorý bol posledným mužským predstaviteľom jedného z najznámejších šľachtických rodov v Uhorsku.

S rodom Andrássyovcov sa spája aj kaštieľ v Betliari, ktorý je jedným z najpôvabnejších šľachtických sídiel na Slovensku. Návštevník kaštieľa sa môže pokochať expozíciami tunajšieho múzea zameraného na bytovú kultúru šľachty. Veľmi pekný je okolitý park, kde sa môžete poprechádzať.

Na svoje si tu prídu aj cyklisti. Lúčkou priamo prechádza červená cyklomagistrála Slovenský kras, takže mnohé zo spomínaných lokalít je dobré spoznať aj zo sedla bicykla. Spojíte tak šport so spoznávaním kultúrnych a historických pamiatok.

V zime poskytne výbornú príležitosť na zábavu napríklad rodinné lyžiarske stredisko Štós - Šikmá stráň so 600 metrov dlhou zjazdovkou, ktorá je v prípade potreby umelo zasnežovaná. V okolí nájdete aj bežecké trate, zatiaľ však nie sú technicky upravované.

V malej obci Lúčky nájdete kľudné atraktívne prostredie mimo rušnejšej, väčšej Rožňavy. Veríme, že si vyberiete z ponuky ubytovania v penzióne, apartmáne, či samostatnej chalupe tak, aby ste boli maximálne spokojný. Prajeme Vám, aby ste tu pri spoznávaní okolitých kultúrnych, či prírodných krás zažili jedinečné chvíle oddychu a relaxu, na ktoré budete dlho spomínať.