Loading

Ubytovanie v okrese Púchov

(25 objektov)

Chata Tisové

Lazy pod Makytou, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji l...
Krásne horské prostredie a čistý vzduch.

Ubytovanie Púchov

Dolná Breznica, v obci / v meste (PU 9,0 km vzdušne)
Cena od 8 €, nová ubytovňa pri Púchove!

Zrub Mojtín

Mojtín, na okraji obce / mesta, pri vleku (PU 22,8 km vzdušne)
Relax a pohoda na vidieku.

Chata na Rúbani

Mojtín, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (...
V krásnom prostredí Strážovských vrchov
1 - 25 / 25

Okres Púchov

Okres Púchov významný vďaka termálnym a minerálnym prameňom

Okres Trenčianskeho kraja, bohatý na minerálne pramene je ideálny, ak obľubujete dovolenku pri vode. Spestrením Vám budú prechádzky po okolitých lesoch a lúkach, či návšteva folklórnych slávností.

Administratívne centrum okresu, mesto Púchov, je nielen miestom, kde nájdete kompletnú občiansku vybavenosť, ale aj miestom, v ktorom objavíte viacero zaujímavostí. Navštívte Kostol Všetkých Svätých, Kaplnku Augustína Balogha, hrob, námestie či originálnu fontánu nemeckého baróna Hoenninga, ktorý sa ako amatérsky archeológ preslávil vykopávkami na Púchovskej skale. Pozrite si toto nálezisko pri nenáročnej turistike na vrchol kopca. Expozíciu venovanú púchovskej kultúre nájdete zasa v Púchovskom múzeu, ktoré sídli v Župnom dome.  

Oblasť Strážovské vrchy je obľúbenou lokalitou na potulky prírodou a nenáročnú turistiku. Po fyzickej aktivite padne vhod uvoľnenie v termálnych vodách rekreačného strediska Belušské Slatiny.

Ak radi spoznávate históriu, v chotári priľahlej obce Beluša nájdete 70 slovanských mohýl a priamo v obci Vám život predkov priblížia trojpriestorové domy aj Kostolík sv. Anny z 13. storočia. Jedinečné ubytovanie ponúkajú miestne romantické chaty v Beluši.

Relax i zábava v okrese Púchov

Liečivé aj relaxačné účinky termálnej vody na vlastnom tele pocítite v kúpeľoch Nimnica. Miestna voda pomáha pri liečbe chorôb dýchacích ciest, uľaví od stresu a únavy. Zaplávať si v bazéne s teplou vodou počas celého roka môžete, aj keď Vás žiadne zdravotné ťažkosti netrápia.

Skvelým miestom na letnú dovolenku pri vode je blízka vodná priehrada, v ktorej si nielen zaplávate, ale sa aj preveziete na lodi, či vyskúšate rôzne vodné športy. Ochutnávku minerálnej „kyselky“, z voľne dostupných prameňov, zasa absolvujete v rámci prechádzky v obci Streženice.

Jednou z najstarších obcí regiónu sú Horovce. Nájdete tu viacero sakrálnych a historických pamiatok. Pri návšteve obce navštívte Kostol Najsvätejšej Trojice aj miestnu kaplnku. Neprehliadnuteľnou dominantou obce je kaštieľ zo 14. storočia, ktorý prešiel viacerými dobovými úpravami, s rozsiahlym anglickým parkom.

Pokiaľ máte počas dovolenky radi pohodu a nerušený pokoj, ubytujte sa napríklad v chalupách v katastri obce Lazy pod Makytou. Ak okrem chatárčenia zatúžite po aktívnom oddychu, môžete sa venovať turistike a agroturistike počas teplejších mesiacov, či lyžovačke v lyžiarskom stredisku Čertov počas zimy.

Turistika, ozvláštnená návštevou zrúcanín Lednického hradu, Vás čaká ak zavítate do kedysi slobodného kráľovského mesta Lednica. Keď si za cieľ výletu vyberiete Lednické skaly, objavíte viacero druhov chránených rastlín a živočíchov. V zime si na svoje prídu lyžiari na zjazdovkách aj tratiach na bežkovanie.

Netradičné múzeum si prezrite v obci Lednické Rovne. V Múzeu sklárskych výrobkov sa nachádza jeden z prvých strojov na zdobenie skla, sklárske výrobky z minulosti aj informácie o sklárskej histórii na Slovensku. V obci sa poprechádzajte anglickým parkom, ktorý obklopuje renesančný kaštieľ. V rámci cirkevných podujatí odporúčame absolvovať púť ku Kaplnke Sv. Anny.

Každoročné slávnosti, na ktorých uvidíte to najlepšie z folklóru celého Slovenska, sa konajú v amfiteátri obce Lysá pod Makytou. Príjemné ubytovanie tu nájdete v štýlových drevených chatách.

Povzbudiť športovcov na majstrovstvách sveta aj Európy v cyklotriale, máte možnosť v obci Mestečko. Ak by sa Vám po sledovaní športových výkonov žiadalo trochu pohybu, stačí absolvovať nenáročný výlet do bývalého kameňolomu, ktorý je známy ako „Mestecká skala“. Cyklotrialom na svetovej úrovni je známa aj obec Záriečie, v ktorej sa pravidelne konajú majstrovstvá Slovenska a hostila už aj majstrovstvá sveta v tomto športe.

Celoročné ubytovanie v okrese Púchov

Odskočte si od každodenného ruchu do krásnej prírody Bielych Karpát, ktoré Vás ochránia pre hustou premávkou povinností. Na svoje si tu prídu turisti, hubári, cyklisti, poľovníci aj rybári. V zime si na výlet nezabudnite pribaliť bežky, korčule, či zjazdové lyže. Komfortné ubytovanie je pre Vás pripravené v chatách, apartmánoch, privátoch i štýlových hoteloch penziónoch.