Loading

Penzióny na Považí

(30 objektov)

Penzión WOLFLAND

Horná Mariková, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
RODINNÝ PENZIÓN V KRÁSNEJ PRÍRODE

Villa Amélia

Rajecké Teplice, v obci / v meste
Ubytovanie s raňajkami v kúpeľnom meste

Penzión SKALKA

Dobrá Voda, v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Chata Barborka

Mojtín, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Príďte a nebude sa Vám chcieť odísť

Pension Danninger

Piešťany, v obci / v meste, pri kúpalisku
Štýlové, blízko kúpeľov a super cena!

Koliba pod zámkom

Smolenice, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie priamo pod Smolenickým zámkom

Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov

Trenčianske Teplice, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie s nízkymi cenami za izby...

Horský Hotel Eva Mária

Horná Mariková, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Rodinný penzión s domácou kuchyňou!

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom, v obci / v meste, pri vode
Prijemný pobyt nielen pre rodiny s deťmi

Koliba Pod Skalami Súľov

Súľov - Hradná, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Štýlová drevenička pod Súľovským skalami
1 - 30 / 30

Názory a odporúčania

Peter Trochan (ubytovateľ) 3.6.2020
Zelená žaba Trenčianske Teplice - bazény pre dospelých a deti, atrakcie a sauny + Grand Trenčianske Teplice - Termálne vonkajší bazén, celoročne otvorený + Baračka Trenčianske Teplice - Detský zábavný park, minigolf, člnkovanie, požičovňa člnkov + gazdovstve Uhliská Tr.Závada - jazdenie na koňoch v prírode i hale, štýlový hostinec, minizoo + Vyhliadkové veža Vršatec - zrúcanina hradu a chránené krajinné oblasti, reštaurácia s výhľadom na hrad + Vápeč - dolomitové dominanta, horská turistika + Čičmany - lyžiarske stredisko, rezervácia ľudovej architektúry, skanzen + Trenčiansky hrad Trenčín + Hora Butkov Ladce - najmladšie pútnické miesto,oddychový areál sv.Hubert Košecké Podhradie - člnkovanie,zóna pre deti,reštaurácia
Maroš Sušienka (ubytovateľ) 3.6.2020
V blízkosti sa chaty sa nachádza najznámejšia dedina Terchová, ktorá ponúka viacero možnosti. Či sa jedná o turistiku, letné festivaly a predovšetkým zimnú lyžovačku.
Ing. Eva Bezručková (ubytovateľ) 3.6.2020
Kúpeľné mesto Piešťany
Lenka Sandanusová (ubytovateľ) 3.6.2020
Čičmany - ľudová architektúra, Kunerádsky zámok, Budatinský zámok, Splav Váhu na pltiach pri Strečne, Rajecká lesná - Betlehem.
Bc. Milan Gabriš (ubytovateľ) 3.6.2020
Región je vhodný na aktívny odpočinok v prírode.
Anna Zadňančinova (ubytovateľ) 3.6.2020
V Rajeckých Tepliciach sa nachádzaju luxusné kúpele Afrodita s množstvom vonkajšich aj vnutorných bazénov,ktoré sú v prevadzke celoročne a množstvo druhov procedúr, saun a masáží.Nedaleký vrch Kľak,na ktorý je možná aj pešia túra priamo od chaty vám zaberie okolo 4 hodiny.Vrch Martinky je takisto možné navštívit po hrebeni,kopca na,ktorí vedie cesta priamo na konci doliny aj byciklom. Cyklotrasy sú popretkávané celou rajeckou dolinou ,o turistických trasách ani nehovoriac.V blízkosti sa takisto nachádza maľebná obec Čičmany,ktorá je známa svojou zachovalou ľudovou architektúrou s ornamentmi zdobenými exteriérmi budov. Cez leto je možné v Rajci navštíviť kúpalisko Veronika s množstvom bazénou pre plavcov a deti.
Zoltán Szöcs (ubytovateľ) 3.6.2020
Veľa - veľa zaujímavostí v regione !
Lukáš Matejka (ubytovateľ) 3.6.2020
Naši slovanskí predkovia si liečili boľavé reumatické kĺby žihľavou. Od Turkov sa však naučili využívať účinnejší liek – kúpeľ v sírnom prameni... CHARAKTERISTIKA Trenčianske Teplice sú slávne najstaršie a najvyhľadávanejšie protireumatické kúpele na Slovensku. Prvá písomná správa o využívaní minerálnej, termálnej a sírnej liečivej vody je ešte z roku 1242.Termálne pramene patria svojimi fyzikálnymi vlastnosťami a chemickým zložením do skupiny prírodných, síranových, vápenato-horečnatých, sírnych, teplých hypotonických minerálnych vôd so zvýšeným obsahom fluóru. Majú ideálnu teplotu od 37 do 40,3 stupňov Celzia, čo umožňuje využívať ich v prirodzenom stave bez dodatočnej úpravy. V „Perle Karpát“, ako poeticky nazývajú niektorí návštevníci malebné kúpeľné mestečko, sa úspešne liečia choroby pohybového aparátu a nervové ochorenia. Sú to jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. POVESŤ V neďalekej obci pri Váhu žil chudobný pastier. Keď pásol stádo, často vídal z barín stúpať paru, ktorej zápach sa mu nepozdával. Raz – keď už bol starý a chromý –, dovliekol sa so svojím stádom do teplického údolia. Zastal pri jazierku, z ktorého vystupovala biela para a šíril sa čudný zápach. Jedna z jeho ovečiek s poranenou nohou od vlčích zubov zanechala pašu a zašla až do pariacich sa barín. Starý pastier si všimol, že tam potom chodievala každý deň. Po čase zistil, že do jej chromej nohy sa vrátila pohyblivosť. Starý pastier si jedného dňa tiež ponoril svoje unavené a rozboľavené údy do teplých vôd jazierka nad prameňmi. Deň čo deň sa potom kúpaval pociťujúc úľavu. O mesiac mu nohy zasa slúžili. NÁŠ TIP HAMMAM Na svetovej výstave v Paríži objavila Iphigenie de Castries plastický model tureckého kúpeľa, ktorý navrhol český architekt František Schmoranz. V arabčine znamená hammam kúpeľ. V roku 1888 turecký kúpeľ postavili v maurskom slohu aj u nás. Kabínky sú vyzdobené bielo-modrými kachličkami, ktoré boli zhotovené len pre tento kúpeľ, aj s iniciálkami majiteľky (IC). V 19. storočí bol hammam atrakciou a svojho času najdrahším kúpeľom v Trenčianskych Tepliciach. V súčasnosti sa využíva ako prezliekareň na masáže a oddych po kúpeli v zrkadlisku. TURISTICKÉ ZAUJÍMAVOSTI Milovníkov prechádzok v náručí zelene isto nadchnú prírodné rezervácie „Baba“ a „Žihľavník – Baske“. PRÍRODA Prírodné podmienky v nadmorskej výške 272 m. n. m. vytvárajú priaznivú klímu nielen pre kúpeľnú liečbu s celoročnou prevádzkou.
Štefan (rodina so staršími deťmi - návštevník) 2.6.2020
na turistiku stvorený
Anna Staňová (ubytovateľ) 2.6.2020
Kúpele: Nimnica, Rajecké Teplice, Trenčianske Teplice; Hrady: Trenčiansky, Považský; Kúpaliská: Púchov, Pov. Bystrica
Wolfland (ubytovateľ) 2.6.2020
Región Vám ponúka pestrú škálu aktivít a poznávanie mnohých zaujímavých pamiatok. Lesy Javorníkov sú jedinečné a popretkávané turistickými chodníčkami s malebnými prírodnými zákutiami.
Viktor Maťašovský (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.6.2020
krásna príroda, vhodné na bike, a turistiku
Mária Grenčíková (ubytovateľ) 31.5.2020
Malá Fatra ponúka veľké možnosti pre turistiku a výlety s deťmi.
Branislav (sólo hosť - návštevník) 29.5.2020
Nádhera
Želmíra Jamrichová (ubytovateľ) 27.5.2020
Hrad: Trenčín .Beckov, Tematín. Kúpele Piešťany. Múzeum miniatúr Podolie
Johana Kysucká, Ing. Tibor Kysucký (ubytovateľ) 26.5.2020
Región je hornatý, veľká časť obce sa nachádza v jednotlivých dolinách a na kopcoch s pomerne dobrými cestami a výhľadmi na okolie. Drevená rozhľadňa nad obcou vo výške cca 840 m s prístupom novou asfaltovou cestou. Okolitý horský terén poskytuje veľmi dobré možnosti turistiky, zber lesných plodín a jedlých húb.
Marcela (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.5.2020
Krásny zelený kraj, blízko malebná obec Čičmany, jazierko s člnmi, horská turistika v prekrásnych lesoch
Alena Papaiová (ubytovateľ) 23.5.2020
Rekreačný dom sa nachádza na moravsko-slovenskom pomedzi, 4 km od hraníc s ČR. Vrch Javorina vo vzdialenosti 5 km, v okolí možnosť isť na kone, hrady Beckov a Čachtice, kúpele Piešťany 22 km, Bošáca a Haluzice, Stará Turá, Myjava. Turistické vyznačené trate, cykloturistika, v blízkosti vynikajúca reštaurácia Saloon v Cetuni. 2 obchody. Kúpanie v Kvetnej - Stráni, na Zelenej Vode, priehrada Dubník. Slávnosti Čechov a Slovákov na Rohu a na vrchu Javorina.
Zuzana (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.5.2020
Pekne turisticke trasy.
Tomas Sokol (mladý pár - návštevník) 21.5.2020
chcelo by to este zainvestovat do atraktcii v okoli
Anna Danningerová (ubytovateľ) 20.5.2020
Hrady a Zámky, Beckov, Čachtice, Tematín, Trenčiansky hrad, Bojnice, Červený Kameň, Smolenický zámok.
Gabriela Hradecká (rodina s malými deťmi - návštevník) 17.5.2020
Určite prírodu, lesy
Ladislav Sailer (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.5.2020
Krásna príroda.
Zuzana Durisova (rodina so staršími deťmi - návštevník) 10.5.2020
Priroda..ovecky ..kravicky na pastve
Ing. Jela Hložková (ubytovateľ) 1.5.2020
Región žije kúpeľným ruchom, atraktívnymi podujatiami, vodnými športami, cykloturistikou a COUNTRY FESTIVALOM LODENICA Piešťany.
Jana Černá (skupina - návštevník) 23.3.2020
neviem
Matej Malík (ubytovateľ) 12.3.2020
V okolí Trenčína navštívite Beckovský hrad, Zelenú vodu.
Miroslav (skupina - návštevník) 12.3.2020
Nadherny vyhlad
Pavol Gubric (skupina - návštevník) 9.3.2020
páčil sa nám aj región
erik (skupina - návštevník) 9.3.2020
V okolí veľa turistických trás