Loading

Penzióny v Trnave

(1 objekt + 7 objektov v okolí 25 km)

Ubytovací dom Modranka

Trnava, v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a cestujúcich

Penzión NA MLYNE

Hrnčiarovce nad Parnou (Trnava 3,9 km vzdušne), na okraji ob...
Penzión a reštaurácia na pokojnom mieste

Penzión Ulička

Zeleneč (Trnava 5,3 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodné ubytovanie v blízkosti Trnavy

Penzión na Priehrade

Suchá nad Parnou (Trnava 9,1 km vzdušne), mimo obce / mesta,...
ZAMERANÝ len pre skupiny min.15 osôb

Penzión Kaplna

Kaplna (Trnava 13,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri aquaparku
Lacné ubytovanie blízko BA Trnava Senec

Penzión Mlyn

Dolná Streda (Trnava 16,8 km vzdušne), v obci / v meste
Dlhodobejšie pobyty -cena dohodou

Penzión Smolenice

Smolenice (Trnava 17,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Voľný termín na víkend 6.10 - 8.10!

Koliba pod zámkom

Smolenice (Trnava 18,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Ubytovanie priamo pod Smolenickým zámkom
1 - 8 / 8

Penzióny Trnava

Penzióny Trnava 1

Trnava je siedmym najväčším mestom Slovenska. Návštevníkov láka predovšetkým na neopísateľné kultúrne bohatstvo a svoju historickú atmosféru. Na to, aby ste ju dokonale spoznali budete určite potrebovať viac, ako len pár dní.

Doložená história Trnavy začína v roku 1211. Išlo o veľmi významné mesto, ktoré bolo dôležitým dopravným a obchodným uzlom. Trnava bola známa svojimi pevnými hradbami. Význam mesta najviac vzrástol v 16. storočí. V roku 1543 sa do nej presťahovalo ostrihomské arcibiskupstvo a z mesta sa stalo kultúrne a náboženské centrum celej krajiny. Neskôr tu pôsobil známy Anton Bernolák a mesto sa preslávilo aj unikátnou konskou železnicou. Jej trať viedla z Trnavy až do Bratislavy. Dnes predstavuje Trnava moderné mesto, pamätajúce na svoju slávnu minulosť.

Nájdete tu predovšetkým mnoho kultúrnych pamiatok. Veľmi cenné sú pozostatky mestského opevnenia, ktoré chránilo celé centrum mesta. Významnými sakrálnymi pamiatkami sú Bazilika sv. Mikuláša či Katedrála sv. Jána Krstiteľa. Trnava je známa aj technickými pamiatkami, najpozoruhodnejšou je komín cukrovaru, ktorý dosahuje výšku až 122 metrov. Obľúbenou turistickou atrakciou je aj mestská veža, na ktorej je zabezpečená vyhliadka pre turistov. Z jej vrcholu budete mať dokonalý výhľad na celú Trnavu.

Penzióny Trnava 2

Fanúšikovia futbalu rozhodne nepremeškajú návštevu alebo aj zápas domáceho tímu na štadióne A. Malatinského. Navyše sa Trnava môže tešiť na novú futbalovú svätyňu, ktorá bude spĺňať aj európske požiadavky. Trnava je dlhodobo jedným z našich najlepších futbalových tímov a ak ho budete môcť vidieť v akcii, neváhajte.

Rovnako okolie Trnavy je plné prírodných aj kultúrnych krás. Z tých kultúrnych spomenieme kláštor Katarínka, Smolenický zámok a zrúcaninu hradu Dobrá Voda. Dobrým tipom na výlet je aj prechádzka Smolenickým krasom či návšteva jaskyne Driny.

Trnava a jej okolie sú mimoriadne zaujímavou časťou a na to, aby ste videli čo i len najzákladnejšie zaujímavosti bude jeden deň prikrátky. Ideálnou možnosťou ubytovania sú v Trnave penzióny, ktorých tu nájdete skutočne mnoho. Penzióny Trnava 3Ponúkajú komfort porovnateľný s hotelmi a priateľský prístup ako kdesi na priváte.

Penzióny v centre mesta sú v prenádherných historických budovách a meštiackych domoch. Kedysi v nich bývali tí najvýznamnejší obyvatelia mesta a dnes v nich môžete byť Vy. Budete sa v nich cítiť takmer ako kráľ.

V ostatných a okrajových častiach mesta nájdete taktiež mnoho moderných penziónov s pestrou ponukou doplnkových služieb. Tie lacnejšie s rodinnou atmosférou ponúkajú základné služby, no vo vysokej kvalite. Samozrejmosťou budú chutné raňajky. Prepychovejšie a luxusnejšie z nich Vám ponúknu dokonca bazény či saunu. Budete sa v nich jednoducho cítiť ako v špičkovom hoteli. Navyše dostanete osobný prístup ubytovateľov a špeciálnu pozornosť. A práve takáto ústretovosť je niečím, kvôli čomu si ľudia vyberajú penzióny čoraz radšej. Mnoho z nich je aj v Trnave, stačí si len vybrať ten správny.

Názory a odporúčania

Janulin (mladý pár - návštevník) 4.1.2020
námestie a jednotlivé kostoly
Pavol Zopka (mladý pár - návštevník) 1.11.2019
Trnava, prekrasne mesto.
František Gregor (sólo hosť - návštevník) 21.9.2019
Nehodnotím
Jozef Nádaský (starší pár - návštevník) 4.4.2019
bez komentáru