Loading

Ubytovanie v Chropove

(1 objekt + 12 objektov v okolí 25 km)

Juhas dvor

Chropov, na samote, pri lese / na okraji lesa
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Chata Emmy

Skalica (Chropov 5,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v ar...
Ubytovanie vedľa kúpaliska pre 64 hostí!

Horská chata Rojana

Skalica (Chropov 6,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Štýlová chata so saunou.

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica (Chropov 6,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Súčasťou objektu je lanový park TARZÁNIA
1 - 13 / 13

Chropov

Chropov - obec so zákonom chránenou prírodnou pamiatkou

Približne trinásť kilometrov od okresného mesta Skalica, pod úpätím Bielych Karpát leží malebná obec Chropov. Dedinka v minulosti patrila k hlohoveckému panstvu, obyvatelia sa venovali roľníctvu, vinohradníctvu a košikárstvu. Začiatkom 20. storočia pracovali na miestnej píle, v tehelni a vo vyhni.

Z historických a sakrálnych pamiatok je zaujímavý a najvýznamnejší rímskokatolícky kostol sv. Jána Nepomuckého z 2. polovice 18. storočia. Ide o barokovo-klasicistickú stavbu, ktorá bola od svojho vzniku renovovaná v 1. polovici 20. storočia. Zaujímavý pohľad turistovi ponúka aj klasicistické dielo zo začiatku 19. storočia - božie muky s malou sochou Pietnej Božej Matky.

V obci bohatej na krásy prírody nájdete vzácnu, zákonom chránenú prírodnú pamiatku - chropovskú strž. Vďaka výskytu skamenelín mikrofauny predstavuje významný objekt s možnosťou výskumu vývoja územia od treťohôr až po súčasnosť.

Turistika, cyklistika, výlety do prírody a čo ešte zažijete v Chropove?

Tiché prostredie lúk a hôr v obci a jej okolí poskytuje milovníkom prírody a turistiky veľa možností na rôzne prechádzky, výlety alebo túry. Okrem toho, obec je priamo napojená na cyklotrasy vedúce do Skalických hôr. Takýto zážitok si môžu zasa vychutnať tí, ktorí majú radi kombináciu túry a bicykla. Chropov je jednoducho obklopený nádhernou prírodou s možnosťou turistiky, cyklistiky a ďalších rekreačných aktivít.

Výhodná lokalita obce umožňuje návštevníkom v letných mesiacoch využiť množstvo možností na kúpanie rodinné výlety. V neďalekom meste Senica sa nachádza kúpalisko v príjemnom prostredí, ktoré je obklopené tichým parkom. Deti môžu využiť detský kútik, ktorý ponúka preliezačky, hojdačky, kolotoč a pieskovisko. Pre športovcov je k dispozícii pieskové ihrisko na plážový volejbal či trávnatú plochu. Dovolenkári môžu navštíviť aj kúpalisko Zlatnícka dolina neďaleko Skalice, od ktorej je obec vzdialená približne rovnako ako od mesta Senica (13 - 15 km).

Dobrými tipmi na celodenné výlety môže byť návšteva mohyly a pamätnej izby J. M. Hurbana v Hlbokom, necelé tri kilometre od Senice alebo Rotunda sv. Juraja vzdialená približne päť kilometrov od mesta Skalica.

Ak by ste sa vybrali ešte o niekoľko kilometrov ďalej - smer Holíč, určite nebudete ľutovať. Naskytne sa Vám nádherný pohľad na veterný mlyn, ktorý je jediným zachovaným na Slovensku. V súčasnosti tento mlyn holandského typu slúži ako poľovnícka chata a svojim vznešeným výzorom láka pravidelne množstvo návštevníkov a turistov.

V zime môžete využiť ponuky lyžovania v lyžiarskom stredisku Starej Myjave - Ski Land alebo v Starej Turejlyžiarskom stredisku Veľká Javorina s možnosťou viacerých tratí podľa náročnosti lyžovania.

Hľadáte ubytovanie v Chropove? Ponuku ubytovaní nájdete tu

Ak sa rozhodnete vyraziť s rodinou alebo priateľmi na dovolenku do tejto malebnej dedinky na Záhorí, môžete využiť viacero druhov ubytovania - buď priamo v obci v chatách a chalupách alebo v blízkom okolí v chatách v Skalici ako aj penziónoch v Senici, vzdialených do 15 km od obce Chropov.

Slovensko je krajinou so živou a krásnou prírodou. Je veľa lokalít, miest, dedín, ktoré sa určite oplatí vidieť aspoň raz za život. Ak milujete prírodu, jej ticho, pokoj a energiu, ktorú dodáva, rozhodne by ste mali navštíviť obec Chropov a vychutnať si pohodový relax v prostredí Bielych Karpát.

Názory a odporúčania

Renáta (skupina - návštevník) 6.8.2018
Treba si zájsť do mesta, krásne mesto
Lucia Lunakova (skupina - návštevník) 1.8.2018
Super obec.
Mária Cingelová (ubytovateľ) 23.7.2018
Mesto je zaujímavé svojou históriou a pamiatkami, v blízkosti je Baťov kanál, Skanzen v Strážnici, plte v Petrove, Hrad Buchlov, turistika v Zlatníckej doline, Golf Resort, ide o vinársku oblasť.
Katarina (skupina - návštevník) 19.7.2018
Zlatnícka dolina je krásna - zaručený relax. Pešie prechádzky lesom, kúpalisko, cyklo trasa, salaš, koliba - všetko po ruke a výbornej kvality.
Michal Oravkin (skupina - návštevník) 3.7.2018
Jediné, čo by som si vedel predstaviť navyše, je bankomat niekde v okolí, treba na to myslieť ak sa niekomu nechce ísť len kvôli tomu do Skalice
Zobraziť viac...