Loading

Ubytovanie v Senici

(3 objekty + 17 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Senica

Senica, v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena,priamo v centre,min 90 dní

Rekreačná chata Kunov

Senica, v rekreačnej oblasti, pri vode
Moderná, štýlovo a pekne zariadená chata

Chaty Ondrej a Mariana

Senica, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chaty s výhľadom na Kunovskú priehradu

Juhas dvor

Chropov (Senica 13,0 km vzdušne), na samote, pri lese / na...
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Penzión SKALKA

Dobrá Voda (Senica 16,0 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Chata Emmy

Skalica (Senica 17,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v ar...
Ubytovanie vedľa kúpaliska pre 64 hostí!

Horské chaty Rojana

Skalica (Senica 17,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Štýlové chaty pri lese.

Chata Gazárka

Šaštín - Stráže (Senica 17,4 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
Chata v lesnom prostredí pri jazere

Penzión Gazárka

Šaštín - Stráže (Senica 17,4 km vzdušne), mimo obce / mesta,...
Štýlový penzión pri jazere!

Apartmán Kocka

Šaštín - Stráže (Senica 17,4 km vzdušne), mimo obce / mesta,...
Moderný apartmán v lese, pri jazerách
1 - 20 / 20

Senica

Senica 1

Dovolenka na Záhorí, niekde, kde je vysoká teplota a mnoho zaujímavostí je atraktívna pre veľké množstvo turistov. Pokiaľ niečo podobné láka aj Vás, mali by ste zavítať do typického záhorského mesta. Jedným takýmto je Senica.

Senica leží na výbežku Záhorskej nížiny, na úpätí Bielych Karpát. Nájdete ju necelých 80 km od Bratislavy a pár kilometrov od hranice s Českom a Rakúskom. So vznikom Senice súvisí neďaleký hrad Branč. Ten sa staval medzi rokmi 1251 – 1261. Práve v rozmedzí týchto rokov uzrela svetlo sveta aj prvá písomná zmienka o Senici, ktorá je z roku 1256.

Dnes je Senica moderným mestom, presláveným hlavne futbalom. Okrem toho z nej pochádza viacero známych slovenských osobností, napríklad Bibiana Ondrejková či Jozef Miloslav Hurban, ktorý zomrel v neďalekom Hlbokom.

Senica 2

Poďme k najväčším atrakciám aké nájdete v okolí Senice. Jednou z hlavných je blízkosť Bielych Karpát, ktoré sú mimoriadne obľúbené u turistov. Pokiaľ by ste radi spojili potulky prírodou s históriou, nie je nič lepšie ako vybrať sa na niektorý z hradov. Potrebné je povedať, že okolie ich ponúka viac ako dosť. Najbližšie Senice je už spomínaný hrad Branč. Ďalej môžete navštíviť Dobrovodský hrad alebo zrúcaninu hradu Korlátka. Mimoriadne zaujímavým je aj zachovalý Smolenický zámok. V blízkej obce Dechtice zas nájdete zrúcaninu kláštora Katarínka.

V blízkom Hlbokom nájdete viacero spomienok na Jozefa Miloslava Hurbana. Nájdete tu jeho pamätnú izbu ako aj mohylu. Ani známa mohyla na Bradle, kde leží M. R. Štefánik nie je príliš ďaleko. Štefánikovi je venované aj samostatné múzeum v obci Košariská. Z historického hľadiska je zaujímavá aj neďaleká Myjava, kde leží Múzeum Slovenských národných rád.

Senica 3

Záhorie je známe svojim horúcim počasím hlavne v letných mesiacoch. Priamo v Senici nájdete letné kúpalisko, ktoré poskytne osvieženie počas sparných dní. Neďaleko od mesta sa nachádza vodná nádrž Kunovská priehrada, obľúbené rekreačné stredisko nielen domácich obyvateľov. Môžete tu plávať, člnkovať sa a zažiť skvelé leto. V prípade zdravotných problémov sa vyberte do kúpeľov Smrdáky, ktoré pomohli už mnohým.

V zime ponúka Senica možnosti zimnej turistiky ako aj bežecké trate. Za lyžiarskymi strediskami sa budete musieť vydať ďalej, preto odporúčame Senicu skôr na iné obdobie ako v zime. Ak by ste sa tu predsa len vybrali počas zimy, nájdete tu vianočné trhy, prípadne sa môžete pozrieť do blízkej Bratislavy.

Senica ponúka množstvo ubytovacích zariadení v každej kvalitatívnej úrovni. Prepychové hotely, penzióny, jednoduché priváty, apartmány či chaty na okraji mesta, toto všetko tu nájdete. Neveríte? Zavítajte do Senice aj Vy.

Názory a odporúčania

Alica Bendova (starší pár - návštevník) 16.2.2020
Cyklotrasy pekne okolie na prechadzky
Peter Guban (starší pár - návštevník) 4.12.2019
Plavaren senica hrad podbranc lyzovanie stara myjava
Michal Terifaj (skupina - návštevník) 18.11.2019
Obec blízko mesta veľmi výhodne možnosť sa pešo dostať do najbližšieho mesta aj bez auta pekne okolie a vyhľad
Mirecek Kubala (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.6.2019
Podbranc
Peter Janovic (sólo hosť - návštevník) 3.6.2019
Pekne okolie