Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Srdečne Vás pozývame stráviť príjemnú dovolenku v našej štýlovej chalupe Juhas Dvor, nachádzajúcej sa v krásnej prírode Bielych Karpát, v tichom a pokojnom prostredí na samote - vo vzdialenosti 9 km od obce Chropov.

Chalupa je situovaná v areáli bio farmy a je obkolesená lúkami a lesmi. Predstavuje tak výbornú voľbu pre všetkých milovníkov dokonalého pokoja a kľudu, ktorí chcú uniknúť od každodenného zhodu a stresu. Napriek tomu, že je to iba hodinka cesty z hlavného mesta - končia tu vymoženosti modernej doby ako telefón či internet. Skrátka ocitnete sa tu v úplne inej realite a vychutnávať si tu môžete pohľad z terasy na pasúci sa dobytok, kone či danieliu zver.

Blízke okolie chalupy je popretkávané cyklotrasami a turistickými chodníkmi, ktorými sa dostanete do blízkeho historického mesta Skalica, k čarovným myjavským a vrbovským kopaniciam ako aj k blízkej vodnej nádrži Mlýnky a Lučina. Voľný čas si môžete spríjemniť aj zberom húb. Ochutnať čerstvý ovčí syr či bryndzu môžete v sezóne aj v neďalekej Zlatníckej doline v štýlovej Kolibe a salaši. Využiť tu pod jedným môžete aj služby kúpaliska. Srdečne vítaní sú u nás taktiež koniari a psíčkari, ktorí si môžu svojich miláčikov k nám doniesť so sebou.

Juhas Dvor predstavuje plne zrekonštruovanú chalupu (pôvodne z 18. storočia), zariadenú vo vidieckom štýle, kde každý kus nábytku má svoju históriu. Pripravených je tu pre Vás 9 lôžok v dvoch spálňach - jednej 4-lôžkovej a jednej 5-lôžkovej izbe. K dispozícii je Vám tu rovnako veľká kuchyňa a obývacia miestnosť s liatinovou krbovou pieckou, televízorom a pohodlným gaučovým posedením. Nechýba tu ani kúpeľňa so sprchovacím kútom, samostatná toaleta a tri terasy s výhľadom na okolie (fajčenie vo vnútri chalupy nie je povolené, fajčiť sa môže iba na vonkajších terasách). Kúrenie v chalupe je zaistené na tuhé palivo + plynovú dvojplatňu.

Veľké nádvorie chalupy poskytuje dostatok priestoru pre vonkajšie posedenie, relaxovanie či grilovanie. Keďže oblasť je bez prívodu elektrickej energie a vody, chalupa je dovybavená studňou a fotovoltaikou. Aj keď energie a vody je dostatok pre bežnú spotrebu, vyžaduje sa počas pobytu uvážlivé využitie týchto zdrojov. Chalupa je umiestnená v areáli bio farmy, osobám alergickým na seno slamu a zvieratá je preto pobyt potrebné zvážiť. Keďže okolitá príroda patrí do chráneného krajinného územia, pričom sa nachádzame v srdci poľovného revíru, prosíme návštevníkov o citlivé správanie sa voči prírode a okoliu.

Pri riešení rezervácií uprednostňujeme z dôvodu horšieho signálu kontakt prostredníctvom e-mailu.

Za súkromie a pokoj počas pobytu budete vďačiť tomu, že do tejto oblasti nie je povolený vjazd motorových vozidiel - okrem vozidiel s povolením, ktoré ubytovaným hosťom bude vystavené (povolenie slúži na príchod a odchod, resp. nevyhnutný presun). Posledné 4 km vedie k chalupe tvrdá kamenná cesta s nerovným povrchom - potrebná je preto pri prejazde zvýšená opatrnosť. V zimnom období je cesta osobným vozidlom neprejazdná, po dohode dopravíme hostí z Chropova terénnym vozidlom.

UBYTOVANIE ZVIERAT

Je nutné, aby zvieratá mali očkovacie preukazy, boli odčervené a zaočkované. Kone musia byt vyšetrené na infekčnú anémiu.

Cena ubytovania za koňa: 10 EUR/deň (v cene je seno a ustajnenie vo výbehu pri chalupe). V prípade potreby je možné využiť box. Ubytovanie psíkov je bezplatné, potrebné je si však so sebou priniesť deku pre Vášho domáceho miláčika.