Loading

Ubytovanie vo Vrbovciach

(1 objekt + 23 objektov v okolí 25 km)

Chata 4925

Vrbovce, na samote, pri lese / na okraji lesa
Chata s bazénom a kamenným krbom!

Chalupa Lipová

Sobotište (Vrbovce 4,4 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
Na samote, s bazénom, saunou a vírivkou!

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava (Vrbovce 8,5 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Pekná chalupa v tichom prostredí

Ubytovanie Na mlyne

Stará Myjava (Vrbovce 8,7 km vzdušne), v obci / v meste
Štýlové apartmánové ubytovanie!

Chata BARBI

Stará Myjava (Vrbovce 8,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Útulná chata len 100 km od Bratislavy!

U Hučku

Stará Myjava (Vrbovce 9,0 km vzdušne), na okraji obce / mest...
pri dlhsom pobyte ako 3 dni velke zlavy,

Chata Adam

Stará Myjava (Vrbovce 9,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Chata s krbom v krásnom prostredí

Chata Kolečko

Stará Myjava (Vrbovce 9,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Chata priamo pri lese, priehrade a vleku

Ubytovanie v súkromí Samuel

Stará Myjava (Vrbovce 9,6 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Novozrekonštruovaný rodinný dom pri lese

Juhas dvor

Chropov (Vrbovce 9,6 km vzdušne), na samote, pri lese / na...
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj
1 - 24 / 24

Vrbovce

Vrbovce 1

Zaujímavá história a osobnosti obce Vrbovce

Približne 12 kilometrov od okresného mesta Myjava, v Trenčianskom kraji, sa nachádza neveľká obec, ktorej história siaha až do 14. storočia, Vrbovce. V 18. storočí sa vo Vrbovciach nachádzal pivovar, v ktorom sa varilo pivo pre panstvo na hrade Branč. O storočie neskôr získala obec právo uskutočňovať potravinové trhy každý pondelok a šesťkrát v roku veľké výročné trhy s remeselníckym spotrebným tovarom a dobytkom.

Každého návštevníka pri vstupe do obce istotne zaujme rímskokatolícky renesančný kostol sv. Alžbety zo 16. storočia, ktorý bol pôvodne evanjelický. V čase prenasledovania evanjelikov sa stal majetkom rímskokatolíckej cirkvi. Z toho dôvodu si evanjelici postavili nový kostol v 18. storočí a neskôr si k nemu pristavili aj vežu.

Obec sa môže pýšiť aj tým, že v nej pôsobilo viacero významných osobností, ako boli napríklad Samuel JurkovičJuraj Ambrózy či rodáci - spisovateľ Pavol Beblavý alebo jazykovedec Štefan Leška.

Vrbovce 2

Hrady, pamiatky, atrakcie vo Vrbovciach a okolí

Zaujímavým pre turistov môže byť usadlosť Horného Beblavého mlyna v centrálnej časti obce. V minulosti pri mlyne, ktorý je pod spoločnou strechou s obydlím mlynára, pracovala i pálenica. Pre náročnejších turistov je okolie obce ako stvorené na prechádzky či väčšie túry alebo na spoznávanie histórie lokality Bielych Karpát. Veď len 25 km od Vrboviec sa nachádza slávny hrad Čachtice nad obcou Čachtice, kde sa podľa legendy čachtická pani, Alžbeta Báthoryová, kúpala v krvi mladých dievčat.

Pre návštevníkov milujúcich kúpanie a oddych pri vode je k dispozícii kúpalisko v meste Myjava s viacerými relaxačno - športovými zariadeniami. Samotné kúpalisko ponúka návštevníkom dva bazény, asfaltové ihrisko a rôzne atrakcie pre deti. Ak dávate prednosť prírodnému kúpaniu, môžete využiť vodnú nádrž Brestovec, ktorá je veľmi vyhľadávaným miestom nielen na kúpanie, ale aj rybolov. Vrbovce 3

Hoci obec Vrbovce neposkytuje lyžiarom možnosti lyžovania, za to jej blízke okolie je na lyžovanie bohaté. Okrem lyžiarskeho strediska Ski Land Stará Myjava môžu všetci nadšenci lyžovania využiť služby ďalších lyžiarskych stredísk, napr. v lyžiarskom stredisku Veľká Javorina v Starej Turej alebo na Zochovej chate v blízkosti Modry.

Aké ubytovanie ponúka obec Vrbovce?

O turistické zážitky a možnosti lyžovania v tejto lokalite rozhodne nie je núdza. Rovnako to platí aj o ubytovacích zariadeniach či už priamo v obci Vrbovce, napr. v chalupách, privátoch alebo v blízkych penziónoch a hoteloch v Myjave i v Senici.

Ak radi spoznávate krásy malebného Slovenska, určite by ste mali navštíviť obec Vrbovce a jej okolie. Rozhodne nebudete ľutovať! Obec, ktorá bola niekedy mestečkom, Vás privíta s otvorenou náručou, pretože od svojho vzniku zo svojej krásy nič nestratila.

Názory a odporúčania

M H (skupina - návštevník) 22.5.2019
viac menej na samote