Loading

Ubytovanie Bystrianska jaskyňa

(328 objektov v okolí 25 km)
Bystrianska jaskyňa

Bystrianska jaskyňa

Bystrá (okres Brezno)

Na Slovensku máme množstvo známych a mimoriadne navštevovaných jaskýň. Boli ste už v Dobšinskej ľadovej jaskyni, Harmaneckej jaskyni či Domici a hľadáte nejakú menej známu? Máme pre Vás dobrý tip. Je ňou Bystrianska jaskyňa.

Nachádza sa v Nízkych Tatrách, rovnako ako jej sestry, známe Demänovské jaskyne - Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody. Nájdete ju kúsok od Brezna, tesne pred Mýtom pod Ďumbierom. Leží v rovnomennej dedinke Bystrá. Prečo ju navštíviť?

Charakter jaskyne je o niečo iný ako pri ostatných. V nich nájdete veľké priestranné dómy a siene, no Bystrianska jaskyňa sa od nich líši. Nájdete v nej predovšetkým úzke a vysoké chodby, v ktorých sa budete cítiť ako pravý jaskyniar. Jaskyňa je hlavne z vápenca a dolomitu, ktorý sa ľahko formuje a vznikajú v ňom podobné krasové formy. V jaskyni sa nachádza aj priepasť Peklo, hlboká až 56 metrov. Napriek úzkym chodbám tu nájdete aj krásne siene s kvapľovou výzdobou, napríklad Sieň Baldachýnov či Zrútený dóm. Spoločnosť Vám bude robiť pri Vašej návšteve až 8 druhov rôznych netopierov.

Vstupné časti tejto jaskyne poznali domáci už veľmi dlho. Do ich útrob sa ale dlho neodvážili, prvýkrát to bolo v roku 1923. Jaskyňa sa skladá z dvoch častí, StarejNovej jaskyne. Do tej Novej sa zostupovalo spomínanou priepasťou Peklo. Sprístupneniu pre širokú verejnosť sa jaskyňa dočkala v rokoch 1939-1940.

Dnes sprístupnená trasa jaskyne má dĺžku 545 metrov. Je vhodná aj pre imobilných návštevníkov, nakoľko tu nájdete len 20 schodov, ktoré s pomocou ostatných nie je problém prekonať. Zaujímavosťou jaskyne je, že vchod a východ sú na dvoch rôznych miestach. Iné jaskyne sú niekedy dlhšie, avšak po jednom mieste idete dvakrát. Tu prechádzate takmer všetky časti jaskyne len raz a vidíte toho viac. Pripravte sa však na nízku teplotu a preto sa lepšie oblečte. Celá trasa je takmer bez prevýšenia a užijete si ju v každom veku. Nezabúdajte, že v pondelok je jaskyňa pre verejnosť uzavretá a na návštevu sa vyberte v iný deň.

Okolie je plné príležitostí na trávenie voľného času. Môžete ísť na mohutný Ďumbier, navštíviť blízku jaskyňu Mŕtvych netopierov alebo si zahrať golf. Ako východisko Vám bude slúžiť štýlové horské ubytovanie, napríklad v blízkom Mýte pod Ďumbierom, či Bystrej. Populárne sú chatky v blízkych lesoch alebo útulné penzióny či apartmány s kompletným zariadením. Nízke Tatry sú zaujímavé aj na svojej južnej strane a návšteva Bystrianskej jaskyne je ideálna k tomu, aby ste to zistili na vlastnej koži.

... zobraziť viac

Penzión Bystrinka

0,3 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), na okra...
Pri zjazdovke, s wellness a reštauráciou

Chata pri jaskyni Bystrá

0,3 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), v obci / v meste, pri lese...
Moderná chata s krbom pri jaskyni Bystrá

Penzión Dúhový pstruh

0,5 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), v obci...
Silvester voľný!

Chata pod Bielou Skalou

0,6 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), v obci / v meste, pri lese...
Novopostavená, rodinná horská chata

Villa Lavender

0,6 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), v obci...
Naj dovolenka v sdrci Nízkych Tatier!

Chalupa u Havranov

0,6 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), v obci...
Útulná chalupa pri lese a potoku.

Chalupa Bystrianka

0,7 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), v obci / v meste, pri lese...
Ubytovanie v krásnom prostredí

Ubytovanie U Zaja

0,9 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), v obci...
Skvelá voľba pre rodiny s deťmi

Chata pod Chopkom

1,1 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), na okra...
Komfortné apartmány s výbornou polohou

Chata Chopok

1,3 km od Bystrianska jaskyňa, Bystrá (okres Brezno), na okraji obce / mesta, pri le...
Štýlová chata s krbom pod Chopkom!