Loading

Kam na výlet v Hornej Marikovej

(0 atrakcií + 42 atrakcií v okolí 25 km)

Ski Čertov - Javorníky

Čertov

Poznáte staré české filmy, ktoré sa odohrávali na česko-slovenskom pohraničí a boli v nich stále haldy snehu? Vysokánske záveje, stromy obťažkané kilami snehu a atmosféra ako z rozprávky. Pokiaľ si čosi takéto chcete vychutnať aj dnes, máte jedinečnú príležitosť. Vyberte sa na Kysuce.

Lyžiarske stredisko Čertov na nachádza v chránenej krajinnej oblasti Kysúc, takmer na hranici s Českou republikou. Leží v pohorí Javorníky. A ako sa tu najpohodlnejšie dostať? Z Púchova sa vydáte smerom na obec Lysá pod Makytou. Nasledujú Lazy pod Makytou a na ich konci je váš cieľ, Ski centrum Čertov

Toto lyžiarske stredisko s diabolským názvom sa rozprestiera v nadmorskej výške 580 – 870 metrov nad morom. Najlepšie na Čertove je, že si na svoje prídu nielen malí čertíci, ale aj starí čerti. Inak povedané, nájdete tu zjazdovky všetkých náročností.

Areál lyžiarskeho strediska sa skladá z dvoch časti. Prvá je venovaná úplným začiatočníkom. Nájdete tu trojicu vlekov určenú tým, ktorí sa chcú v lyžovaní zdokonaliť alebo ešte nikdy na lyžiach nestáli. Všetky tri zjazdovky majú modrú farbu, sú teda najmenšej náročnosti.

Druhá časť zaujme predovšetkým pokročilých lyžiarov. Nachádzajú sa tu takmer výhradne červené zjazdovky pre stredne pokročilých. No sú tu aj dve časti pre tých najnáročnejších lyžiarov. Ide o úseky značené čiernou farbou, ktoré dajú zabrať aj tým najlepším lyžiarom.

Lyžiarske stredisko ČertovJavorníkoch je prekvapivo komplexné stredisko s pestrou ponukou zjazdoviek a doplnkových služieb. Celková dĺžka zjazdoviek je až 5,4 km, pričom najdlhšia z nich meria 1800 metrov. O dopravu v stredisku sa stará 5 vlekov.

Ski centrum je vybavené na časti zjazdoviek systémom umelého zasnežovania. Rovnako ponúka možnosť večernej lyžovačky na 700 metrov dlhom svahu. K dispozícií je tu lyžiarska škola, malý adrenalínový park pre snowboardistov a samozrejme bufet s rôznymi dobrotami.

Javorníky sú málo známym pohorím. Pre turistov to nie je nevýhoda, práve naopak. Potulky neznámym kusom krajiny majú zaručene svoje čaro. Milovníci bežeckého lyžovania si musia spraviť výlet do 6 km vzdialenej Kohútky – Portáš na českej strane. Nachádza sa tu rozprávkový bežecký areál ponúkajúci až 20 km tratí.

Byť na lyžovačke v Javorníkoch je takmer ako byť na konci sveta. Budete ďaleko od civilizácie, od stresu a zhonu. To však neznamená, že nebudete mať kde bývať. Okolie lyžiarskeho strediska Čertov ponúka horské penzióny, chaty či priváty s milými ubytovateľmi. Zavítajte túto zimu do rozprávkových Kysúc aj Vy.

zobraziť viac

Ski centrum Kohútka

Čertov

Mnohí turisti sa vydávajú na zimnú dovolenku do pohoria Javorníky, nachádzajúcich sa na Kysuciach, severozápadne od mesta Čadca. Pokiaľ by ste to tu chceli spoznať aj Vy, rozhodne sa obzeráte po vhodnom lyžiarskom stredisku. Tých je po celých Javorníkoch dostatok, no sú väčšinou menšie s domáckou atmosférou. Pokiaľ uprednostňujete lyžovačku vo väčšom a modernejšom stredisku, máme pre Vás skvelý tip. Ide o Ski centrum Kohútka.

Nemusíte mať obavy z toho, že ide o lyžiarske stredisko pri hranici Česka a Slovenska. Z Čadce je vzdialené len približne 30 km, za necelú pol hodinku jazdy ste na mieste. A verte nám tých pár kilometrov za to stojí! Nemusíte sa obávať ani toho, že si budete musieť meniť peniaze. Ski Kohútka je zvyknutá na prílev lyžiarov zo Slovenska a za skipas môžete bez problémov zaplatiť v eurách. Rovnako v reštauráciách si zakúpite občerstvenie v eurách alebo využijete čoraz populárnejšiu platbu platobnou kartou.

Ski centrum Kohútka je mimoriadne komplexným lyžiarskym strediskom s veľkou budúcnosťou. Na svoje si tu prídu všetci, od najmenším lyžiarov až po milovníkov najstrmších zjazdoviek. Lyžiarske stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 715 až 913 metrov nad morom. Nie je to mnoho, no Javorníky v spojení s umelým zasnežovaním sú dostatočnou zárukou poriadne dlhej zimnej sezóny.

Poďme k tomu najdôležitejšiemu, čo všetko si pre Vás v prihraničnom lyžiarskom stredisku pripravili? Nájdete tu až 10 zjazdoviek, ktoré sú určené pre každého. 5 z nich je značených modrou farbou a prídu si na nich na svoje hlavne začínajúci lyžiari. 4 zjazdovky sú červené, vhodné aj pre náročnejších lyžiarov a rodinnú lyžovačku. A nájdete tu aj 1 čiernu zjazdovku, ktorá je s dĺžkou 850 metrov určená pre najlepších lyžiarov.

Celková dĺžka všetkých zjazdoviek je takmer 7 km, rozhodne preto nejde o malé lyžiarske stredisko. Tomu zodpovedá aj počet dopravných zariadení. Nájdete tu centrálnu 4 sedačkovú lanovku, na ktorej strávite pravdepodobne najviac času. Prečo? Keď z nej vystúpite, máte na výber z 3 možností ako sa dostať k spodnej stanici strediska. Jedna z nich je modrá zjazdovka, druhá červená a tretia čierna. Okrem lanovky je v stredisku ďalších 6 vlekov, vďaka ktorým nebudete nikdy tráviť v rade viac času, ako by ste chceli. Nespomenuli sme ešte najdlhšiu zjazdovku v stredisku. Tá má úctyhodných 1600 metrov a uspokojí aj najnáročnejších.

Ski centrum Kohútka je azda najlepšie vybaveným strediskom v oblasti. Ponúka bohaté doplnkové služby. Požičovňa, servis lyžílyžiarska škola je samozrejmosťou. Okrem toho tu nájdete detský skipark, množstvo kvalitných reštauráciíbufetov či testcentrum značkových lyží, kde si môžete vyskúšať jazdu na najnovších modeloch.

Napriek tomu, že sa lyžiarske stredisko nachádza pri samotných hraniciach, prekvapí Vás pestrá paleta kvalitných ubytovacích služieb. Priamo v samotnom stredisku nájdete mnoho ubytovacích kapacít, predovšetkým príjemné chaty rovno pri svahoch. Početné sú aj horské hotely či turistické ubytovne. Zaujímavosťou celých Javorníkov je typické roztratené osídlenie a ak Vaše srdce túži po úteku od každodenného stresu, nájdete si svoju chatku na samote. Z nej vyrazíte medzi ľudí na svahy Kohútky a môžete si užívať bezstarostnú zimnú dovolenku.

zobraziť viac
1 - 42 / 42