Loading

Ubytovanie v Borskom Svätom Jure

(1 objekt + 15 objektov v okolí 25 km)

Penzión u Tonky

Borský Svätý Jur, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Medzi Malackami, Senicou a Kútmi

Ubytovanie u Štorových

Sekule (Borský Svätý Jur 4,1 km vzdušne), v obci / v meste
Cenovo veľmi výhodné ubytovanie!

Ubytovanie Per Tutti

Moravský Svätý Ján (Borský Svätý Jur 4,8 km vzdušne), v obci / v meste
Fitness, sauna, reštaurácia s terasou

Chata 51

Šaštín - Stráže (Borský Svätý Jur 6,6 km vzdušne), v rekreač...
Chata v pokojnom prostredí lesa

Penzión Gazárka

Šaštín - Stráže (Borský Svätý Jur 6,7 km vzdušne), mimo obce...
Štýlový penzión pri jazere!

Chata Laura

Šaštín - Stráže - Gazárka (Borský Svätý Jur 6,7 km vzdušne),...
Oddych v lese pri jazere na Záhorí

Apartmán Kocka

Šaštín - Stráže (Borský Svätý Jur 6,7 km vzdušne), mimo obce...
Moderný apartmán v lese, pri jazerách

Chata Gazárka

Šaštín - Stráže (Borský Svätý Jur 6,7 km vzdušne), v rekreač...
Chata v lesnom prostredí pri jazere

Ubytovanie na Podluží

Lanžhot (Borský Svätý Jur 13,3 km vzdušne), na okraji obce...
Pekné rodinné apartmány na Južnej Morave

Chata u rybníka

Lanžhot (Borský Svätý Jur 13,7 km vzdušne), na okraji obce...
Pokojné prostredie, chata blízko vody
1 - 16 / 16

Borský Svätý Jur

Borský Svätý Jur 1

Borský Svätý Jur je bývalou poddanskou obcou Ostrého Kameňa a prvé zmienky pochádzajú už z konca 14.storočia. Obec je situovaná na západe Slovenska okrese Senica. Je súčasťou tzv. Horného Záhoria, z východu a zo severu ju obkolesujú pohoria Karpát, z juhu Záhorská nížina. K obci sú pridružené osady – Dolné Valy, Húšky a Tomky. Pre priaznivé podmienky na pestovanie viniča je aj táto obec zaradená do vínnej cesty Záhoria.

Medzi zaujímavé dominanty obce patrí rímsko – katolícky kostol sv. Juraja. Na súčasnú podobu bol kostol rozšírený v 18. storočí. V obci je podobných kultúrnych pamiatok viacero, na celom území spolu s priľahlými osadami sa nachádza až osem kaplniek. Atraktívnym miestom je aj kaštieľ z roku 1844, v ktorom v súčasnosti sídli Domov sociálnych služieb pre dospelých.

Borský Svätý Jur 2

Počas letných mesiacov je tu pre dovolenkárov či rekreantov možnosť vychutnať si slnečné lúče v Autokempingu Tomky, ktorý sa nachádza v neďalekej rekreačnej oblasti v osade Tomky. V blízkosti je jazero vhodné na kúpanie aj na vodné športy. V kempingu je okrem kempového ubytovania v stanoch a karavanoch aj možnosť ubytovania sa v chatkách. Okolo kempingu sa rozprestierajú nádherné lesy, v ktorých si môžete oddýchnuť pri prechádzke alebo pri hubárčení. Neďaleko vedie aj dobre udržiavaná cyklotrasa.

V neďalekom meste Šaštín-Stráže je tiež viacero možností ako si užiť leto na dovolenke či na výlete. Je známe najmä svojimi jazerami, ktoré vznikli počas ťažby štrku. Veľmi obľúbené je rekreačné stredisko Gazárka, ktoré tvorí päť jazier. Jazerá sú využívané na kúpanie aj na rybolov, rozprestierajú sa na brehoch udržiavaných pieskových pláží a sú obklopené borovicovými porastami. Pre športové využitie sú k dispozícií volejbalové ihriská, tenisový kurt, požičovňa vodných bicyklov a lodiek a prípadne využijete mnohé turistické aj náučné chodníky okolo strediska. Navyše sa tu každoročne konajú mnohé športové či kultúrne podujatia.

Borský Svätý Jur 3

V asi 25 km vzdialenom okresnom meste Senica sa môžete vybrať za kultúrou i oddychom. V prímestskej časti nájdete Kunovskú priehradu, ktorá ponúka viacero alternatív využitia. Okrem kúpania a rybolovu si tu aj zašportujete, poprípade výlet na Kunovskú priehradu spojíte aj s výletom na bicykli, nakoľko je spojená s mestom cyklotrasou. V Senici nájdete aj menšie kúpalisko, vhodné hlavne pre menších návštevníkov. Zaujímavosťou je aj miestna hvezdáreň umiestnená v areáli základnej školy.

Pri vašom výlete do tejto oblasti máte na výber z viacerých variant ubytovania. Najobľúbenejšie, najmä pre nenáročných turistov je klasické stanovanie v stanových kempoch alebo v karavanoch. Pri jazerách je vždy v ponuke aj ubytovanie v menších chatkách. V Senici sa ubytujete i v hoteli či penzióne. Stále vyhľadávanejšie je aj ubytovanie v súkromí vhodné pre všetky vekové kategórie aj pre rodiny s deťmi.

Takže keď sa rozhodnete pre výlet na Záhorie, určite nevynechajte tieto čarovné zákutia v okolí Borského Svätého Juru, Senice a Šaštína. Oblasť známa dobrým vínom a pohostinnými ľuďmi je vynikajúcou voľbou pre všetkých. Na svoje si prídu rovnako tí aktívnejší ako aj tí, ktorí preferujú pasívny oddych v prírode spojený s prechádzkami uprostred lesov.