Loading

Ubytovanie v Skalici

(7 objektov + 18 objektov v okolí 25 km)

Chata Emmy

Skalica, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Ubytovanie vedľa kúpaliska pre 64 hostí!

Horská chata Rojana

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Štýlová chata so saunou.

Chata Emma

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri vode
Útulná chatka s krbom blízko priehrady

Vinohradnícky dom

Skalica, na okraji obce / mesta, v chatovej osade
Pobyt s možnosťou ochutnávky vína!

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Súčasťou objektu je lanový park TARZÁNIA

Drevenička a chatky Cavaleria

Skalica, na samote, pri vode
Jedinečná drevenica pre dobrodruhov!

Chalupa u Toma

Skalica, mimo obce / mesta
Chalupa vo vinohradníckej oblasti + kaďa

Penzión U Hujňáků

Rohatec (Skalica 5,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta

Penzión U Veličky

Strážnice (Skalica 9,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji l...
Penzión s bistrom pri Baťovom kanáli

Ubytovanie U Jezérka

Ratíškovice (Skalica 9,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri jazere
Útulné ubytovanie v dome pri rybníku
1 - 25 / 25

Skalica

Skalica 1

Mesto s bohatou históriou, množstvom kultúrnych pamiatok, športových zážitkov, to všetko je len malou ochutnávkou na prehliadke naprieč západoslovenských mestom zvaným Skalica. Malé mesto počtom obyvateľov, avšak čo sa týka možností ako stráviť voľný čas je to doslova raj pre všetky vekové kategórie. Veľkou výhodou je takisto priaznivá poloha mesta v blízkosti hraníc s Českou republikou.

Čo vám napadne keď sa povie slovo Skalica? Milovníkom kultúry zrejme množstvo kostolov, sakrálnych pamiatok či iných kultúrno-historických pamätihodností. Na potulkách mestom Skalica nevynechajte návštevu rotundy Sv. Juraja. Okrem tradičných relikvií akú sú nástenné maľby zastrešuje táto stredoveká stavba aj expozíciu Záhorského múzea. Neodmysliteľnou súčasťou pohraničného mesta sú mestské hradby, ktoré dodávajú mestu celkový historický ráz. Nedá mi nespomenúť aj ďalšie skvostné stavby ako Mlyn bratov Pilárikových ako jednu z technických stavieb mesta, ktorý je v súčasnosti prístupný pre širokú verejnosť. Každé mesto má svoje špecifické architektonické symboly, bez váhania môžeme povedať že takýmito symbolmi v Skalici sú Dom kultúry zdobený ornamentmi, ktoré ulahodia oku každého návštevníka a Kalvária, ktorá sa vypína nad mestom. Plejádu pamiatok Skalice zakončíme kostolom Sv. Michala, ktorý môžete obdivovať na neobyčajnom trojuholníkovom Námestí slobody.

Skalica 2

Nie ste fanúšikom histórie a aj napriek tomu chcete navštíviť Skalicu? Žiaden problém. Máte hneď niekoľko možností ako si spríjemniť čas strávený na Záhorí. Skalným priaznivcom hokeja asi netreba prízvukovať, že hokej je v Skalici viac ako modlou. Spolu s poprednými hokejovými klubmi patria Skaličania medzi elitu slovenského hokeja. Takže, ak obľubujete hokej neváhajte a príďte sa pozrieť na niektoré zo stretnutí extraligy.

Športu sa môžete venovať aj aktívne ak navštívite jeden zo športových klubov. Naozaj výnimočným je Golf Resort Skalica. Ďalšou možnosťou je plavba na Baťovom kanály. Pokojným prúdom sa môžete zviesť kam vás prúd zavezie, presnejšie až na územie Českej republiky.

V oblasti kulinárstva Skalica takisto nezaostáva. Legendárne skalické trdelníky sú pochúťkou takmer na všetkých trhoch na celom území Slovenska, samozrejme výnimkou nie je ani Skalica. Tejto sladkej pochúťke venujú dokonca zvláštne podujatie Trdlofest.

Skalica 3

Ďalším kultúrnym podujatím sú aj tzv. Skalické dni, ktoré sa konajú pravidelne v septembri. Svojho ducha môžete potešiť počas cyklu chrámovej hudby Musica sacra Skalica. Populárna hudba dostáva možnosť na podujatí Skalica music fest.

Dostali ste chuť na niečo naozaj tradičné? Každý rok sa tu uskutočňuje výstava skalických vín pod názvom Družobná výstava vín. Okrem iného sa môžete oboznámiť s históriou tunajšieho vinárstva a technikami spojenými s výrobou vína.

Samozrejme musíte niekde prespať. Ponúkame vám pár možností kam skloniť hlavu na noc a načerpať sily na ďalšie vyhliadky do okolia. Jedným z možností sú hotely. Príjemne vybavené izby, vynikajúce menu v reštaurácii, wellness a ďalšie služby sa postarajú o váš komfort. Pre menej náročných klientov tu máme penzióny, priváty a apartmány. Táto ponuka jevhodná pre stredne náročných návštevníkov, ktorí si prišli užiť krásy tohto mesta a okolia.  Tí, čo majú radi kľud si môžu prenajať chatku v prírode v širšom okolí mesta.

Čo dodať? Snáď len to že Skalica je naozaj mestom, ktoré by nemalo chýbať v denníku žiadneho skúseného slovenského cestovateľa, ktorý prahne po kultúre, poznaní, zábave, oddychu a objavovaní krajiny. Ale aj pre vás ostatných, ktorí skrátka rozmýšľate nad výletom alebo pobytom v netradičnom slovenskom meste. Prajem vám krásne okamihy v kráľovskom meste Skalica.

Názory a odporúčania

Mária Cingelová (ubytovateľ) 16.4.2019
Mesto je zaujímavé svojou históriou a pamiatkami, v blízkosti je Baťov kanál, Skanzen v Strážnici, plte v Petrove, Hrad Buchlov, turistika v Zlatníckej doline, Golf Resort, ide o vinársku oblasť.
Barbora (skupina - návštevník) 15.10.2018
Boli sme na chate cez víkend mimo sezóny, V Zlatníckej doline bolo všetko zavreté, chýbala teda možnosť posedieť a najesť sa v blízkosti chaty.
Renáta (skupina - návštevník) 6.8.2018
Treba si zájsť do mesta, krásne mesto
Katarina (skupina - návštevník) 19.7.2018
Zlatnícka dolina je krásna - zaručený relax. Pešie prechádzky lesom, kúpalisko, cyklo trasa, salaš, koliba - všetko po ruke a výbornej kvality.
Michal Oravkin (skupina - návštevník) 3.7.2018
Jediné, čo by som si vedel predstaviť navyše, je bankomat niekde v okolí, treba na to myslieť ak sa niekomu nechce ísť len kvôli tomu do Skalice
Stanislav Šolc (skupina - návštevník) 5.6.2018
Super.
František (skupina - návštevník) 5.6.2018
Pekné mesto s históriou i príjemnými ľuďmi.
Silvia (skupina - návštevník) 30.5.2018
Skalica je nádherná.
Maroš M (skupina - návštevník) 28.5.2018
V okolí boli ukážkovo značené cyklistické a turistické chodníky.
Palo (rodina s malými deťmi - návštevník) 8.5.2018
Blízka Skalica je naozaj krásne mesto s množstvom pamiatok. Mínusom slabšia ponuka reštaurácií.
Zobraziť viac...