Chalupa vo vinohradníckej oblasti + kaďa

Chalupa u Toma je situovaná v nádhernom tichom prostredí vinohradníckej oblasti, nachádzajúcej sa v blízkosti kráľovského mesta Skalica. Predstavuje ideálne miesto pre všetkých milovníkov krásnej prírody, relaxu a aktívneho oddychu. Výborným benefitom ubytovania je taktiež blízkosť golfového areálu Golf Resort Skalica vo vzdialenosti len 500 metrov od ubytovania. Ak si túžite oddýchnuť od každodenného zhonu a ruchu miest, srdečne Vás k nám pozývame prežiť dovolenku plnú dokonalého pokoja a odpočinku.

Keď sa povie Skalica, okrem vína mnohých určite hneď napadne slovíčko všeobecne veľmi známe“ Skalický trdelník“ - tí, čo ho poznajú, vedia o čom je reč a pre tých, ktorým toto slovo nič nehovorí - prezradíme, že je to sladká špecialita z cesta s vlašskými orechmi, ktorej výroba má dlhú tradíciu. Koncom 18. storočia sa v Skalici usadil maďarský generál vo výslužbe (inak tiež filozof a básnik) gróf József Gvadányi, ktorý neskôr do svojich služieb prijal kuchára zo Sedmohradska. A práve ten priniesol recept na výrobu trdelníka. Tuto špecialitu nášho mesta Vám vieme zabezpečiť.

Našim hosťom ponúkame celoročne príjemné ubytovanie s celkovou kapacitou pre 38 osôb. K dispozícii pre Vás máme štýlovo zariadenú chalupu vo vinohradníckom štýle, prispôsobenú pre až 17 až 20 osôb, ako aj menšiu chatku, vhodnú pre ubytovanie ďalších 8 hostí. K dispozícii je Vám u nás aj ubytovanie v karavanoch s kapacitou pre 10 osôb.

Súčasťou chalupy sú tri pekne zariadené spálne, jedna 2-lôžková izba, jedna 7-lôžková izba a jedna 8-lôžková izba (vo všetkých izbách je možné využiť vždy ešte jednu prístelku). Oddychovať v kruhu svojich priateľov a rodiny môžete v priestrannej spoločenskej miestnosti chalupy s pohodlným posedením, krbovými kachľami, televízorom so satelitným príjmom a HiFi vežou, ktorá je súčasne prepojená s kompletne vybavenou kuchyňou a jedálenskou časťou. V chalupe môžete využívať kúpeľňu so sprchovým kútom, umývadlom a toaletou. Vykurovanie objektu je riešené elektrickými konvektormi v kombinácii s krbom.

V tesnej blízkosti chalupy je Vám k dispozícii aj menšia chatka s kapacitou 7 až 8 lôžok, tvorená 2-lôžkovou izbou s manželskou posteľou, 2-lôžkovou izbou s manželskou posteľou a jednou prístelkou ako aj 3-lôžkovou izbou s tromi samostatnými lôžkami. Dvojlôžková spálňa v chalupe aj v chatke je zariadená v romantickom štýle - spanie na slame s počtom lôžok 4 (možnosť využitia 2 prísteliek), aj so sociálnym zariadením a sprchou, teda celková kapacita areálu poskytuje 28 miest na spanie.

Romantické spanie na slame

Neobvyklé spanie na slame dodáva nádych romantiky. Poskytujeme Vám dokonalé spojenie s prírodou a nemusíte sa obávať, že Vás necháme spať na stohu, či v chlieviku. Už naši predkovia dobre poznali slamu a preto s ňou plnili matrace, izolovali a vedeli, že nenaberá na vlhkosti, ako seno a netreba sa obávať alergií ako pri sene. Čistá svetlá slama má veľmi nízky alergický potenciál a neobsahuje takmer nijaké plesne, alebo spóry.

Pri chalupe nechýba možnosť vonkajšieho posedenia na terase so záhradným krbom, na ktorom si môžete pripraviť rôzne grilované špeciality. Nechýba ani nová kúpacia kaďa. Kúpací sud je určený kolektívom, jednotlivcom ako aj rodinám s deťmi, ktorí si chcú oddýchnuť a zabaviť sa. Kaďa je vykurovaná nerezovou pecou, ktorá je zabudovaná priamo v sude. Priemer sudu je 190 cm a určený je pre 6 - 8 osôb. Teplota vody sa vykúri na 38 - 41 stupňov. Táto teplota pôsobí na organizmus ako sauna, preto si vyžaduje aj ochladenie. Pravidelné kúpanie má pozitívne zdravotné účinky. Cena za použitie sudu je 20€/ pobyt. Sud treba objednať u majiteľa 24 hod. vopred. Parkovanie máte zabezpečené priamo pri objekte. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Od 15.7.2015 je pri Chalupe u Toma otvorená štýlová VINÁREŇ, ktorá je vhodná pre organizáciu rôznych firemných a rodinných akcií, osláv, rautov alebo promócií. Využívať v nej môžete až 35 miest. K vinárni patrí zariadená kuchyňa, ktorá je prispôsobená pre plnohodnotnú prípravu kompletných jedál. Cena za vináreň pre ubytovaných hostí je 150 Eur + doplatok za spotrebu elektrickej energie 0,30 Eur/1 kWh. Cena za vináreň bez ubytovania je 200 Eur + doplatok spotrebovanej elektrickej energie 0,30 Eur/1 kWh.

Romantika v karavanoch

Ubytovanie v karavanoch má neuveriteľné čaro. Karavan ukrýva zmenšeninu bytu ktorý disponuje vodou, elektrinou aj plynom. Poskytujeme Vám kúpeľňu, WC, umývadlo aj v objekte 8 m od karavanu v riadnom štandarde, ktoré je len pre Vás a do ktorého nemajú druhí ubytovaní prístup. V každom karavane je kuchynka s vybavením. Postele sú riadne povlečené posteľným povlečením. Pri objekte je altán pre 15 ľudí, ktorý slúži pre Vaše posedenie s ohniskom, kotlíkom, liatinovým tanierom na opekanie. V karavanoch nájde kľud a pohodu 10 ľudí.


Preferujeme: Starších ako 25 rokov
Neakceptujeme: Partie mladých ľudí