Loading

Ubytovanie Jaskyňa Domica

(17 objektov v okolí 25 km)
Jaskyňa Domica

Jaskyňa Domica

Dlhá Ves

Juh Slovenska je mimoriadne bohatý na podzemné krásy. Jednou z nich je jedna z najznámejších slovenských jaskýň, jaskyňa Domica. Jej hlavným lákadlom je niečo, čo v jaskyniach bežne nezažijete. Počas prehliadky sa budete plaviť podzemnou riečkou ako zo starých gréckych bájí.

Jaskyňa leží v bezprostrednej blízkosti hraníc s Maďarskom. Leží asi 25 km južne od Rožňavy, blízko dedinky Plešivec. Jaskyňa je unikátom svetového meradla a je zapísaná v zoznam svetového prírodného dedičstva UNESCO. Zaujímavé je, že cez ňu prechádza štátna hranica. Podzemná rieka pokračuje pod povrchom do jaskyne Baradla, ktorá je už na území Maďarska. Podzemím sa tak dá dostať do susedného štátu. Rôzne zaujímavosti o jaskyni sa dozviete vďaka inštalovaným informačným tabuliam v areáli vstupu.

Prvé zmienky o jaskyne pochádzajú už z roku 1801. Do podzemia ale prenikli prví jaskyniari až v roku 1926 a jaskyňa bola sprístupnená v roku 1932 vrátane elektrického osvetlenia. Domica sa však stretávala s mnohými problémami. Najväčším boli ničivé záplavy. Tá najväčšia prišla v roku 1977. Voda vnikla do jaskyne a zatopila jej podzemné priestory. Zničila časť výzdoby, odniesla vystavené exponáty, zničila elektrické inštalácie a celú jaskyňu pokryla nánosom jemného bahna. Škody boli mimoriadne rozsiahle a uvažovalo sa o uzavretí jaskyne. Našťastie sa tak nestalo a jaskyňa znovu privítala svojich návštevníkov v roku 1984.

Zaujímavosťou jaskyne je pomerne vysoká teplota dosahujúca 10 až 11 stupňov Celzia. Najväčším lákadlom pre mnohých je plavba podzemnou riečkou Styx. Na výber máte z niekoľkých prehliadkových trás. Ak sa nechcete plaviť, môžete si vybrať krátky 780 metrový alebo dlhý 1180 metrový okruh. Pokiaľ sa rozhodnete pre okruh s plavbou, čaká na Vás 930 metrový okruh, z toho sa plavíte na člne 150 metrov. Zaujímavosťou je bohatá sintrová výzdoba, rôzne štíty, kaskády či jazierka. Jaskyňa je unikátna výskytom až 16 druhov netopierov. Rímske kúpele, či Majkov dóm sú názvy unikátnych podzemných priestorov, ktoré musíte vidieť na vlastné oči.

Domica sa nachádza v kraji, kde nie je o jaskyne núdza. Zavítať môžete napríklad do už spomenutej jaskyne Baradla. Alebo navštívte blízku Gombaseckú jaskyňu, rovnako zapísanú v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. Ubytovať sa môžete napríklad v Dlhej Vsi alebo Plešivci. Nájdete tu cenovo dostupné ubytovanie v rodinných penziónoch alebo tradičných chalupách. Využiť môžete služby turistických ubytovní, či malých privátov. Domáci sú patrične hrdí na svoj svetový unikát a určite urobia všetko preto, aby ste sa na dovolenke u nich cítili dobre.

... zobraziť viac

Privát Flanderová

3,3 km od Jaskyňa Domica, Dlhá Ves, na okraji obce / mesta
Blízko unikátny jaskynný komplex Domica!

Penzión Skalná ruža

9,4 km od Jaskyňa Domica, Gemerská Hôrka, na okraji obce / me...
Skvelé ubytovanie v peknom prostredí

Chalupa Ida

11,8 km od Jaskyňa Domica, Slavec, v obci / v meste, pri lese...
Medzi Silickou a Plešiveckou planinou

Penzión Jozefína

17,8 km od Jaskyňa Domica, Krásnohorská Dlhá Lúka, na okraji...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Rybárska chata Hrušov /okr. Rožňava

17,9 km od Jaskyňa Domica, Jablonov nad Turňou, na samote, v lese
Na samote, uprostred krásnej prírody!

Chata Jazierko

17,9 km od Jaskyňa Domica, Jablonov nad Turňou, na samote, pr...
Chata blízko jazier s bazénom

Penzión Adriana

18,0 km od Jaskyňa Domica, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Szabó Porta - prístav pokoja

18,1 km od Jaskyňa Domica, Jovice, na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

Apartmány Anika

18,1 km od Jaskyňa Domica, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Bernáth

18,2 km od Jaskyňa Domica, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v...
Tichý penzión s trampolínou a altánkom
1 - 17 / 17