Loading

Ubytovanie v Rožňave

(2 objekty + 16 objektov v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie za super ceny!

APARTMÁN***ROŽŇAVA

Rožňava, v obci / v meste, v centre mesta
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice (Rožňava 3,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

Sedliacky dom

Krásnohorské Podhradie (Rožňava 5,4 km vzdušne), na okraji o...
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

András penzión

Krásnohorské Podhradie (Rožňava 5,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena, možnosť raňajok, pri hrade

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Rožňava 5,6 km vzdušne), v obci / v...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Rožňava 5,6 km vzdušne), v obci / v...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Rožňava 5,7 km vzdušne), na okraji o...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Rožňava 5,8 km vzdušne), v obci / v meste
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Rožňava 5,8 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión v tichom prostredí!
1 - 18 / 18

Rožňava

Rožňava 1

Horúce juhoslovenské slnko a rôznorodá ponuka možností trávenia voľného času vás čaká len niekoľko kilometrov od maďarských hraníc. Príjemne strávenú dovolenku zažijete v historickom meste Rožňava, ktoré na Vás dýchne svojou stredovekou atmosférou.

V mestečku sa pôvodne ťažilo zlato a striebro. Neskôr sa stalo významným obchodným a remeselným mestom. Dnes je atraktívnou lokalitou pre turistov s mnohými prírodnými, aj kultúrnymi zaujímavosťami.

Zaujímavosťou mesta je jeho námestie so štvorcovým pôdorysom. Je najväčším tohto druhu na Slovensku a zanecháva si svoj pôvodný stredoveký ráz. Dominantou námestia je strážna veža, na ktorej vrchol môžete vystúpiť a kochať sa výhľadom na celú Rožňavu. Nazrieť môžete aj do bohato zdobenej katedrály Nanebovzatia panny Márie. Na banícku históriu mesta poukazuje tunajšie Banícke múzeum. Ak vás zaujíma, aké zvieratá žijú v okolitých lesoch, no nemali ste šťastie vidieť ich na vlastné oči, je tu Expozícia prírody Slovenského krasu.

Ak vám je aj mesto malé, okolie vám ponúka množstvo príležitostí na jeho spoznávanie. V okolí sa okrem turistických, nachádza aj množstvo náučných chodníkov. Národný park Slovenský kras môžete spoznať prostredníctvom majestátnej Zádielskej tiesňavy. Pre vášnivých turistov tu je možnosť spoznávať aj krásy Slovenského raja. V prípade, že vás fascinuje podzemný svet, Rožňava je pravým miestom pre vás. Je obkolesená najrôznejšími jaskyňami. K dispozícií vám je Dobšinská ľadová jaskyňa, Gombasecká, Krásnohorská, Ochtinská aragonitová, Domica, či Jasovská jaskyňa. V tej môžete skúsiť aj speleoterapiu, liečbu jaskynným vzduchom. V neďalekých kúpeľoch Štós potom môžete zregenerovať svoje sily vo vitálnom svete, či bazéne. Kúpalisko môžete navštíviť aj priamo v Rožňave. Ak ju navštívite v zimných mesiacoch, svoje lyžiarske schopnosti si overíte v lyžiarskom stredisku Vyšná Slaná.

Rožňava 2

Z pamätihodností stojí za návštevu kaštieľ v obci Betliar, Krásnohorské Podhradie, či ruina stredovekého kostola Lúčka. Okolie Rožňavy môžete spoznávať aj z konského chrbta. Jazda na koni očarí každého z Vás. V sedle bicykla zažijete príjemný oddych a relax v nádhernej krajine. Na to vám poslúži hustá sieť cyklotrás. Mnohé sú súčasťou Cyklomagistrály Slovenský kras. Ak ste akčnejší typ, na mnohých skalných bralách v okolí si môžete na vlastnej koži vyskúšať aké je to byť horolezcom. Zažiť môžete aj pocit ako šľachtici pred stovkami rokov. Vybrať sa totiž môžete na poľovačku a loviť na jelene, vlky, či dokonca muflónov. Pokojnejšie povahy zase čaká rybolov.

Rožňava vám ponúka skutočne všetky kategórie ubytovania. Od luxusných hotelov, cez penziónychaty, až po turistické ubytovne. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxus, alebo lacné ubytovanie, v každom prípade si zvolíte tú ideálnu možnosť pre vašu dovolenku.

Rožňava je mestom dýchajúcim históriou, obklopené nespočetným množstvom prírodných krás. Patríte k tým, ktorých udivuje sila a tvorivosť prírody? Alebo sa viete nadchnúť skôr pre šikovnosť a tvorivosť ľudských rúk? Všetko nájdete v tomto malebnom meste, pripočítajte možnosti športového vyžitia a príjemného relaxu a dostanete predstavu o ideálnej dovolenke. Zostáva na vás, či túto predstavu aj uskutočníte.

Názory a odporúčania

Ľudovít Verebeš (rodina so staršími deťmi - návštevník) 12.5.2017
pekné centrum mesta