Loading

Ubytovanie Hrad Krásna Hôrka

(25 objektov v okolí 25 km)
Hrad Krásna Hôrka

Hrad Krásna Hôrka

Krásnohorské Podhradie

Hrad Krásna Hôrka je jedným z mála zachovalých hradov na Slovensku. Napriek škodám spôsobených požiarom predstavuje klasický hrad, ktorý vyzerá presne tak, ako pred stáročiami. Presuňte sa s nami do čias kráľov a bájnych kniežat. Navštívte tento rozprávkový hrad.

Nájdete ho len pár kilometrov od mesta Rožňava, ležiaceho kúsok od štátnej hranice s Maďarskom. Týči sa nad dedinkou s menom Krásnohorské Podhradie a vytvára známu kulisu.

Slovenské Rudohorie, oblasť, ktorá sa nachádza v blízkosti hradu, bolo od nepamäti významnou baníckou oblasťou. Zem ukrýva mnohé bohatstvá, ktoré bolo nutné dopraviť na trhy. Hrad Krásna Hôrka vznikol ako obranný hrad, chrániaci túto dôležitú obchodnú cestu. Stojí na vyvýšenom vŕšku, ktorý poskytoval útočisko aj kráľovi Belovi IV. pred nájazdmi Tatárov.

Počiatky samotného hradu siahajú do obdobia 13. storočia. Sprvoti ho tvorila len jedna obranná veža, obytný palác a opevnenie. Rod Bebekovcov, ktorý hradu vládol sa obával tureckých útokov. Zosilnil tak obranný systém hradu a učinil rozsiahlu prestavbu. Neskôr obsadili turecké vojská Bebekovský hrad vo Fiľakove. Ten bol obsadený so súhlasom cisárskych vojsk, čo si žiadalo odplatu rodu Bebekovcov. František Bebek začal napádať cisárove vojská aj sídla jeho šľachticov. Jeho konanie neostalo bez odozvy, dostal sa do vyhnanstva a jeho syn do väzenia z dôvodu povstania proti cisárovi, čím rod vymrel.

Hrad Krásna Hôrka sa dostal do cisárskych rúk a panovali mu kráľovskí kapitáni. Tí hradu veľmi nepomáhali, až kým sa  ku vláde nedostal Peter Andrássy. Jeho rod vládol dlhé roky. Začal s rozsiahlou prestavbou a donačnou listinou bol hrad v roku 1642 daný do vlastníctva Andrássyovcov. Krásna Hôrka sa stala honosným reprezentačným sídlom. Andrássyovcom patril aj neďaleký kaštieľ Betliar a podieľali sa na zveľaďovaní oboch pamiatok. V roku 1857 sa z hradu stalo ich rodové múzeum. V hrade mali rozhodujúce slovo až do roku 1945, odkedy sa stal hrad majetkom štátu.

Mnoho hradov postihla katastrofa vo forme požiaru. Krásnej Hôrke sa táto pohroma dlho vyhýbala. Až do roku 2012, kedy požiar zničil šindľovú strechu, zvonicu a časť expozície. Nemusíte sa obávať, približne 90% exponátov bolo neporušených a hrad prejde rekonštrukciou, vďaka ktorej sa mu vráti jeho niekdajšia podoba.

Ubytovanie v okolí nájdete v blízkych dedinkách, ako napríklad Krásnohorské Podhradie, Krásnohorská Dlhá Lúka alebo v neďalekej Rožňave. V ponuke máme množstvo penziónov všetkých úrovní, od domácich až po tie prepychovejšie. Samozrejme si môžete vybrať aj niektorý z hotelov alebo privátov, ktorých je viac než dosť. Pre každého máme niečo a pod hradbami nádhernej Krásnej Hôrky nájdete lacné ubytovanie, vďaka ktorému tu strávite neopakovateľný pobyt.

... zobraziť viac

András penzión

0,8 km od Hrad Krásna Hôrka, Krásnohorské Podhradie, v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena, možnosť raňajok, pri hrade

Sedliacky dom

1,3 km od Hrad Krásna Hôrka, Krásnohorské Podhradie, na okraj...
Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Chalupa Lesný potok

2,7 km od Hrad Krásna Hôrka, Pača, na okraji obce / mesta, v lese
Štýlová chalúpka pri pôtočiku!

Penzión Vian

4,0 km od Hrad Krásna Hôrka, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Penzión Bernáth

4,1 km od Hrad Krásna Hôrka, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci...
Penzión v tichom prostredí!

Apartmány Anika

4,1 km od Hrad Krásna Hôrka, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Adriana

4,2 km od Hrad Krásna Hôrka, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Penzión Jozefína

4,4 km od Hrad Krásna Hôrka, Krásnohorská Dlhá Lúka, na okraj...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

APARTMÁN***ROŽŇAVA

4,9 km od Hrad Krásna Hôrka, Rožňava, v obci / v meste, v cen...
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Szabó Porta - prístav pokoja

5,0 km od Hrad Krásna Hôrka, Jovice, na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!
1 - 25 / 25