Loading

Kam na výlet v Novom Svete

(0 atrakcií + 22 atrakcií v okolí 25 km)

Aquathermal Senec

Senec

Súčasťou obľúbených seneckých jazier je tiež aquapark Aquathermal Senec. Nachádza sa v častiSlnečné jazerá – sever v Senci. Ide o rekreačno – relaxačný areál, ktorý je otvorený od roku 2004. Vďaka geotermálnemu vrtu, na ktorý je priamo napojený, si oddych môžete vychutnať počas leta ale aj v zime.

Aquapark ponúka oddych a relax pre každú vekovú kategóriu, na svoje si prídu starší aj rodiny s deťmi. Počas celého roku si oddýchnete v 6 bazénoch, v letnej sezóne k nim pribudajú ďalšie – v lete ich využijete až 11. Zaplávať si môžete v plaveckom bazéne dlhom 25 m, na relaxáciu je určený napr. tzv. kľudový bazén s teplotou vody až 38 stupňov Celzia, prechod medzi vonkajšou časťou a vnútornou tvorí prieplavový bazén s rozlohou až 376 m2. Deti sa vybláznia v detskom bazéne určenom špeciálne pre ne .V každom zo spomínaných bazénov nájdete aj nejakú vodnú atrakciu, ktoré sú určené pre všetkých návštevníkov. V bazénoch nájdete napr. masážne či vodné trysky, gejzír, chrlič vody alebo rôzne druhy protiprúdov.

Pre tých akčnejších a pre športovo založených ľudí je v aquaparku pripravené množstvo toboganov a šmýkačiek. Najväčšiu zábavu si užijete na toboganovej veži AQUA Fun, na toboganoch Mississipi, Kamikadze alebo na dráhe Tsunami – na ktorej si vyskúšate i preteky s priateľmi. Sú tu aj dve samostatné šmykľavky a tzv. lievik Tornádo, ktorý je jedinou atrakciou tohto typu na Slovensku.

Priamo v aquaparku nájdete tiež welness centrum - SAI wellness Senec. Samozrejmosťou je saunový svet – s parnou i suchou saunou, výnimočná je aj tzv. suchá bambusová sauna. Schladiť sa po saune môžete vo viacerých vírivkách, vo vonkajšom schladzovacom bazéne s tzv. Kneipovým kúpeľom alebo pod studeným dažďom. Odpočinkom po celom dni v stredisku môže byť aj masáž. Na výber je okrem klasickej aj thajská či špeciálna sothys masáž. Zaujímavosťou je japonská procedúra- tzv. hanakusami rituál obohatený čerešňovými kvetmi.

Stredisko ponúka aj gastro služby či coctail bar, využiť sa dá v prípade potreby aj detský kútik koordinovaný animátormi. Pre športovcov sú pripravené športoviská určené na plážový volejbal, minifutbal a tiež detské ihrisko. V celom komplexe je samozrejmosťou elektronický čipový systém, vďaka ktorému nepotrebujete mať peniaze neustále pri sebe.

Okolie mesta Senec je známe najmä svojimi Slnečnými jazerami. Rekreačné stredisko je vyhľadávanou oblasťou pre návštevníkov z celého Slovenska. Pôvodne ho tvorilo päť jazier, ktoré vznikli pri ťažbe štrku, neskôr sa zlúčili a dnes tvoria jednu asi 100 ha vodnú plochu. Okolie jazier je plne vybavené ubytovacími i stravovacími jednotkami. Navyše pre turistov je pripravený bohatý kultúrny a spoločenský program počas celého leta.

V blízkom okolí Senca sa nachádzajú aj ďalšie vodné plochy a jazerá. Ide napr. o Hlboké jazero, jazero Kövecstó, Strieborné jazero či Labutie jazero. Takže o využitie voľného času v lete naozaj nie je núdza.

Ubytovanie v blízkosti aquaparku a Slnečných jazier je možné vo viacerých formách. Nájdete tu hotely, penzióny na brehu jazera, bungalovy a samozrejme aj menšie chatky. Kapacitne oblasť spĺňa požiadavky turistov, takže nie je problém si nájsť ubytovanie aké Vám bude najviac vyhovovať.

Takže pri rozhodovaní kam sa vybrať v lete, je Senec výbornou voľbou. Každý deň sa môžete okúpať v inom jazere alebo zájsť do aquaparku. Senec počas leta naozaj žije rušným životom, nudiť sa určite nebudete a prežijete dovolenku na akú budete spomínať ešte dlhé roky.,

zobraziť viac
1 - 22 / 22