Loading

Ubytovanie v okrese Senica

(6 objektov)

Penzión u Tonky

Borský Svätý Jur, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Medzi Malackamy,Senicou,Kútmy

Ubytovanie u Štorových

Sekule, v obci / v meste (SE 28,0 km vzdušne)
Cenovo veľmi výhodné ubytovanie!

Ubytovanie Per Tutti

Moravský Svätý Ján, v obci / v meste (SE 28,5 km vzdušne)
Fitness, sauna, reštaurácia s terasou

Chalupa Lipová

Sobotište, na samote, pri lese / na okraji lesa (SE 11,9 km...
Na samote, s bazénom, saunou a vírivkou!
1 - 6 / 6

Okres Senica

Čím je známy a čo ponúka cestovný ruch v okrese Senica?

Okres Senica, v Trnavskom kraji, je rajom turistiky a cykloturistiky. Medzi najznámejšie cyklotrasy patrí Záhorská, Kopaničiarska či Malokarpatská magistrála. Počas prechádzok prírodou určite narazíte na množstvo húb a lesných plodov, ktorými môžete spestriť svoj dovolenkový jedálny lístok.

Rušnú obchodnú cestu medzi Prahou a Budínom v minulosti strážilo viacero pevností a hradov. Dodnes sa zachovali zrúcaniny pohraničných hradov BrančKorlátko. Hrad Branč, týčiaci sa v Myjavskej pahorkatine, je výborným cieľom nenáročnej turistiky. Do dnešných dní sa zachovali rozsiahle ruiny s výhľadom na okolitú krajinu. Tzv. Českú cestu v Malých Karpatoch od 13. storočia strážil hrad Korlátko. Opustený je od 18. storočia a dnes z neho uvidíte časť veže a hospodársku budovu.

Jednou z najnavštevovanejších pamiatok regiónu je pútnické miesto, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie, v Šaštíne-Strážach. História národnej svätyne hlavnej patrónky Slovenska siaha do 18. storočia. Bazilika spolu so sochou Sedembolestnej Panny Márie z roku 1564 je celoročným cieľom ciest nielen slovenských turistov. Pokiaľ by ste ju chceli navštíviť počas hlavného sviatku 15. septembra, nezabudnite na rezerváciu ubytovania priamo v obci Šaštín-Stráže i v okolí, napríklad v obci Borský Svätý Jur, a to radšej s výrazným časovým predstihom.

Európskym unikátom sú minerálne pramene s liečivými účinkami v kúpeľoch Smrdáky, ktoré sú situovaná priamo v dedinke Smrdáky. Pokojné a tiché prostredie, príjemné klimatické podmienky, rozsiahly kúpeľný park s viacerými umeleckými dielami uprostred prírody a prírodná minerálna voda s vysokým obsahom sírovodíka sa postarajú o zdravie pohybového aparátu aj kože. Prvý liečebný dom, ktorý postavil Jozef Vietoris, je symbolom kúpeľov a slúži návštevníkom dodnes.

Oddych i zábava v okrese Senica

Oddych pri vode si užijete vďaka prírodným jazerám Gazárka, Kunovská priehrada, či Horná Studená voda. V rekreačnej oblasti Gazárka Vás okrem kúpania a opaľovania na brehu kúpaliska čaká pohyb každého druhu. Môžete sa poprechádzať po rovnomennom náučnom chodníku. Ďalší náučný chodník vedie šaštinskými bormi. V okolí sa môžete nielen bicyklovať a hrať tenis, ale sa aj ubytovať. Kunovská priehrada, ležiaca len 5 km od okresného mesta Senica, je vyhľadávaným miestom rybárov, aj vyznávačov člnkovania a plávania. Z mesta sa k nej dostanete po cyklochodníku na bicykli aj korčuliach. Ak máte radi pohyb, na jej brehu si zahráte volejbal, minigolf aj tenis. Deti sa dosýta zabavia na hojdačkách a preliezačkách.

Množstvo turistických aj cyklistických chodníkov Vás čaká v ďalšej záhoráckej rekreačnej oblasti Tomky známej tiež ako Horná Studená voda. Pohľad na borovicové lesy, jazerá či rybník je tým pravým balzamom na dušu v uponáhľanej dobe. Kúpanie v lete je k dispozícii na letnom kúpalisku v Senici a počas celého roka na mestskej plavárni.

Netradičný zážitok na Vás čaká koncom augusta. Na podujatí Sahara sa stretnú majitelia historických vojenských vozidiel a kluby vojenskej histórie. Na vlastné oči uvidíte rekonštrukcie slávnych vojenských bitiek, spanilú jazdu vozidiel aj vojenskú techniku v akcii.

Pri potulkách Záhorím sa zastavte aj dedinke Borský Mikuláš. Okrem prírody, ktorú spoznáte počas nenáročných turistických výletov, na Vás čaká aj kus histórie. Zo sakrálnych pamiatok nevynechajte rímskokatolícky kostol a kaplnku. Milovníci literatúry neobídu rodný dom básnika Jána Hollého. Netradičný príklad západoslovenskej architektúry ponúka menší sedliacky domček postavený z hliny a pokrytý slamenou strechou.

Nájdite si vhodné ubytovanie v okrese Senica

V prípade, že Vás tento zaujímavý okres Slovenska zaujal a chceli by ste tu stráviť voľný čas, nájdete si tu aj vhodné ubytovanie v hoteloch a penziónch okresného mesta alebo v chatách a privátoch dedinky Šaštín-Stráže ako aj iných v okolí.

Okres Senica je ideálnym miestom na cyklistické výlety a príjemné prechádzky. Teplá klíma a nenáročný terén sa postarajú o aktívnu a zároveň nenáročnú dovolenku.