Ubytovanie v Nitrianskej Blatnici

(0 objektov + 35 objektov v okolí 25 km)

Privát Bednár

Moravany nad Váhom (Nitrianska Blatnica 8,7 km vzdušne), v o...
Ubytovanie s vonkajším bazénom

Pension Danninger

Piešťany (Nitrianska Blatnica 8,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku (PN 2,5 km vzdušne)
Bezbariérové ubytovanie blízko kúpeľov!

Chaty Rawa a chata Studienka

Modrová (Nitrianska Blatnica 8,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (NM 15,4 km vzdušne)
Chaty v nádhernom horskom prostredí

Chata pri Horárni

Modrová (Nitrianska Blatnica 9,3 km vzdušne), v rekreačnej o...
Komfortná chata s kaďou,bazénom, saunou!
1 - 35 / 35

Nitrianska Blatnica

Nitrianska Blatnica - obec s hradným kaštieľom a krásnym parkom

Pri počutí názvu Nitrianska Blatnica si možno mnohí z nás predstavia Veľkú Moravu. Niet sa čo čudovať, veď táto obec bola v minulosti súčasťou Veľkomoravskej ríše. Tento fakt predpokladá bohatú a zaujímavú históriu Nitrianskej Blatnice. V súčasnosti sa obec rozprestiera na úpätí Považského Inovca, patrí pod okresné mesto Topoľčany, od ktorého je vzdialené približne 17 km. Tento región bol povestný vinicami, obyvatelia sa živili poľnohospodárstvom a ovocinárstvom.

V jednej z najstarších darovacích listín z roku 1185 sa uvádza, že obec bola majetkom Stojslava, ktorý ju dostal od matky a brata Sanada. Neskôr patrila spolu s ďalšími obcami zoborskému kláštoru. Počas svojej histórie menila viacerých majiteľov ako veľa iných obcí na Slovensku. Za všetkých možno spomenúť známy a pomerne bohatý rod Pálffyovcov, ktorý vlastnil obec v 18. storočí.

Pravdepodobne najzaujímavejšou historickou pamiatkou Nitrianskej Blatnice je hradný kaštieľ s parkom z 15. storočia. Z jeho opevnenia sa dodnes zachovali tri bašty, múr a severovýchodná bašta boli zbúrané v 19. storočí. Prešiel viacerými prestavbami, dnešný výzor kaštieľa je výsledkom viacerých rozsiahlych stavebných úprav, ktoré sa realizovali už od dôb stredoveku.

Objavte zaujímavosti Nitrianskej Blatnice

Návštevníkov istotne zaujme aj prírodno-krajinársky park z 19. storočia, ktorého terén sa mierne zvažuje k hradnému kaštieľu. Práve tu si môžete vychutnať ticho a príjemne si odpočinúť v lone prírody. Po príjemnom oddychu v parku Vám možno príde vhod prechádzka ku kostolu Povýšenia svätého Kríža. Kostol je unikátny tým, že veža sa nenachádza nad vchodom do kostola, ale za svätyňou, ktorá je atypicky orientovaná smerom na západ.

Zaujímavým môže byť pre turistov i židovský cintorín a taktiež aj modlitebňa, ktorá sa nachádza v historickom centre obce. Za videnie určenie stojí Pamätník padlým v 1. a 2. svetovej vojne, situovaný v obci na rázcestí.

Pre všetkých milovníkov turistiky ponúka Nitrianska Blatnica výstup na vrch Marhát. Od námestia Vás povedie zelená značka smerom na severozápad po asfaltovej ceste, ktorá sa po pár kilometroch zmení na štrkovku a povedie Vás do lesa. Pomocou dobre umiestnených informačných panelov sa dostanete na samotný vrchol, kde sa Vám naskytne nádherný výhľad na pohorie Tribeč, Považský Inovec, Vtáčnik a Biele Karpaty od Beckova až po Devín a na druhej strane od Galanty po Nováky.

Okrem tohto zážitku sa môžete pokochať pohľadom na Rotundu svätého Juraja, ktorá je pýchou obce. Každý rok v nedeľu po sviatku svätého Juraja sa tu konajú púte veriacich.

Blízke okolie obce má tiež čo ponúknuť svojim návštevníkom. V horúcich letných dňoch sa môžete nechať zlákať zaujímavou ponukou termálneho kúpaliska Eva alebo Funny Parku v Piešťanoch, ktoré sú od Nitrianskej Blatnice vzdialené len približne 15 km a známe najmä vďaka svojim Kúpeľom Piešťany. Svojmu unavenému telu môžete uľaviť príjemným kúpeľom v liečivej vode Kúpeľov Piešťany, deti sa zasa do sýtosti vyšantiť na tobogáne vo Funny Parku.

Ak sa rozhodnete navštíviť túto obec počas zimy, výborne si môžete zalyžovať v blízkych lyžiarskych strediskách Bezovec alebo v Ski centre Kálnica. Lyžiarske stredisko Bezovec ponúka nadšencom lyžovania šesť zjazdových tratí pre začiatočníkov aj pokročilých.

Vyberte si vhodné ubytovanie v Nitrianskej Blatnici alebo jej blízkosti

Počas návštevy obce môžete využiť ponuky ubytovania v apartmánoch alebo v ďalších ubytovacích zariadeniach, napr. v penziónoch, hoteloch, chatkách či chalupách ako aj ubytovanie v blízkom okolí. Aj lyžiarske strediská v blízkosti Nitrianskej Blatnice poskytujú svojim návštevníkom ubytovanie v príjemnom prostredí. Toto nádherné miesto v okrese Topoľčany je ako stvorené na prežitie krásnych chvíľ s partnerom, rodinou alebo partiou priateľov.