Loading

Ubytovanie v okrese Topoľčany

(26 objektov)

Chata Adela Duchonka

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (TO 12,0 km vzdušne)
Príjemné ubytovanie za super cenu!

Chata Jedlička

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okr...
ZĽAVY PRE VEĽKÉ SKUPINY !!!

Chata HORALKA & APARTMÁN

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okr...
Výborná cena,krb,altánok,tichá lokalita

Ubytovanie Rajčany

Rajčany, v obci / v meste (TO 7,4 km vzdušne)
Výhodná cena a komfortné ubytovanie
1 - 26 / 26

Okres Topoľčany

Oblúbená rekreačná oblasť - okres Topoľčany

Najsevernejší okres Nitrianskeho kraja ponúka neopakovateľné prírodné scenérie, kus histórie aj letnú pohodu pri vode. Objavte všetky jeho zákutia a odpočiňte si od každodenného stresu v romantickej chate či rodinnom penzióne.

Najobľúbenejšia rekreačná lokalita okresu sa rozprestiera okolo vodnej nádrže Duchonka. Len 14 kilometrov od mesta Topoľčany majú svoj malý raj všetci milovníci dovolenky pri vode. Môžete sa tu nielen kúpať a slniť, ale aj člnkovať a brázdiť hladinu na vodnom bicykli. Duchonka a jej vodná nádrž je miesto ideálne na realizáciu vodných športov, vrátane rybolovu. Na brehu si zasa dáte do tela na tenisových kurtoch, minigolfovom, volejbalovom či stolnotenisovom ihrisku.

Okolité lesy sú ideálne na prechádzky v prírode spojené s hubárčením, aj na zdolávanie značených turistických trás a cyklochodníkov. V blízkosti priehrady si môžete vybrať z pestrej ponuky ubytovania priamo v časti Prašice - Duchonka a to najmä v chatách a chalupách.

Pokiaľ máte v obľube nenáročné prechádzky v prírode, vyberte sa spoznávať priľahlé lesy. Náučný chodník Duchonka – Kulháň je ako stvorený pre rodiny s deťmi, či nenáročných turistov.

Ak sa Vám zažiada výhľad z vyššej nadmorskej výšky, pokračujte značeným turistickým chodníkom na Panskú javorinu. Neopakovateľné scenérie sa Vám tu naskytnú aj vďaka trojposchodovej rozhľadni.

Čo všetko zažijete a uvidíte v okrese Topoľčany?

Ak sa Vám potulky Považským Inovcom zapáčia, vyberte sa do jeho juhovýchodnej časti. Vo vápencovom brale tu nájdete jaskyňu Čertova pec, ktorá je najstarším známym jaskynným osídlením na Slovensku.

Nad obcou Podhradie, sa zasa na brale vypína zrúcanina stredovekého hradu z 13. storočia, Topoľčiansky hrad. Jeho vznik je pripisovaný Matúšovi Čákovi, ktorý si jeho výstavbou zabezpečil topoľčianske panstvo. K hradu sa dostanete v rámci príjemnej prechádzky chodníkom priamo z dedinky Podhradie. Je verejnosti voľne prístupný aj vďaka nedávnej rekonštrukcii.

Západne od obce Podhradie, v lesoch Považského Inovca, objavíte jaskyňu so sintrovou výzdobou. Dnes je jaskyňa dlhá asi 50 m. V minulosti vraj ale slúžila ako tajná cesta medzi Topoľčianskym hradomTovarníckym kaštieľom. Interiér renesančného kaštieľa síce nie je v aktuálne verejnosti prístupný, ale navštíviť môžete priľahlý park s potokom a jazierkom, ktorý je ako stvorený na rekreačné športovanie a prechádzky.

Ďalšiu hradnú zrúcaninu si môžete pozrieť, ak v rámci turistiky zdoláte západný výbežok pohoria Tribeč. Nad obcou Oponice sa týči Oponický hrad, ktorého existencia sa datuje od roku 1300. Z pôvodnej stavby sa zachovali obvodové múry, opevnenie s mohutnou baštou a najnovšia časť hradu - palác Apponyiovcov zo 16. storočia. Priamo v obci nájdete zrekonštruovaný Oponický kaštieľ z prelomu 16. a 17. storočia, ktorého súčasťou je verejnosti prístupná Apponyiovská knižnica.

Historický park s kaštieľom a kostolom z 13. storočia v Krušovciach je ďalším obľúbeným miestom, kde sa šport v prírode snúbi s históriou. Čaká Vás tu multifunkčné ihrisko pre dospelých aj ihrisko pre deti. Priamo v obci nájdete aj príjemné ubytovanie, z ktorého môžete podnikať poznávacie cesty po okolí.

V okrese Topoľčany sa môžete preniesť aj do dávnej histórie Nitrianskeho kniežactva v období pred Veľkou Moravou. Archeologické nálezisko Bojná – Valy pri obci Bojná leží na hlavnom hrebeni Považského Inovca a nájdete tu modelovú rekonštrukciu typického slovanského obydlia, zemnice aj rekonštrukciu valu. Významné archeologické nálezy z tejto lokality si môžete prezrieť v Archeologickom múzeu Veľkej Moravy v Bojnej.

Zaujímavý okres Topoľčany - stačí si už len nájsť vhodné ubytovanie

Okres, s bohatou históriou siahajúcou až do obdobia jaskynných ľudí, množstvom historických pamiatok a krásnou prírodou všade navôkol určite stojí za Vašu pozornosť a návštevu. Ponuka ubytovaní je naozaj pestrá, od chát v Duchonke cez penzióny a apartmány v Topoľčanoch.