Loading

Ubytovanie v Moči

(2 objekty + 11 objektov v okolí 25 km)

Vila Adria

Moča, na okraji obce / mesta, pri vode
Priamo pri Dunaji, krásne prostredie

Apartmán Villa Rose pri Dunaji

Moča, v obci / v meste, v centre mesta
Pohodlné ubytovanie neďaleko kúpaliska

Chata TOBO

Radvaň nad Dunajom (Moča 2,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Rekreačná chata priamo pri Dunaji.

Chata Dunaj

Radvaň nad Dunajom (Moča 3,3 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
Chata len 40 metrov od Dunaja

Penzión Bonaparte

Patince (Moča 7,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Polpenzia a vstup na kúpalisko už v cene

Emma Apartmán-Patince

Patince (Moča 7,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Ubytovanie v areáli termálneho kúpaliska

Penzión Dana

Patince (Moča 7,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Dieťa do 5 rokov bez lôžka zadarmo

Penzión Adriana Apartmány HAWAII

Patince (Moča 7,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Klimatizované izby a wifi zdarma

Apartmány MAJÁK

Patince (Moča 7,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Novinka "požičovňa bicyklov".

Apartmány MA.JA.MI a Penzión JARKA

Patince (Moča 7,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Priamo v areáli termálneho kúpaliska!
1 - 13 / 13

Moča

Moča 1Obec Moča sa rozprestiera na brehu rieky Dunaj na Podunajskej nížine na južnom Slovensku. Jej susediacimi obcami sú Radvaň nad Dunajom a Kravany nad Dunajom. Patrí do okresu Komárno. Podľa archeologických nálezov tu žil človek už v období neolitu. Moča sa ako obec spomína v roku 1208. Počas svojej histórie niesla niekoľko názvov, ako napríklad Moch, Mooch, Nagmoch, Mocs.
 
Obec patrila ku panstvu v Komárne a od konca 13. storočia ku ostrihomskému arcibiskupstvu. Koncom 16. storočia tu stálo 5 usadlostí, v roku 1622 tu bolo 8 mlynov. Koncom 17. storočia tu žilo 300 obyvateľov, o sto rokov neskôr tu žilo takmer 900 obyvateľov. Miestni obyvatelia sa živili najmä poľnohospodárstvom, rybolovom a prievozníctvom. Do konca roku 1945 sa tu nachádzalo až 18 vodných mlynov. Od roku 1938 do konca 2. svetovej vojny patrila Moča Maďarsku - vtedy niesla názov Dunamocs. Od roku 1945 bola súčasťou Československa. Obec v roku 1965 postihla povodeň, v dôsledku ktorej bolo zničených až 100 domov.
 
V Moči nájdete dva kostoly - rímskokatolícky kostol Najsvätejšej Trojice pochádzajúci z roku 1764. Druhým kostolom je evanjelický kostol Reformovanej kresťanskej cirkvi.
 
A aké zaujímavosti na Vás čakajú v okolí tejto malej obce? Tu je niekoľko tipov. V smere na západ si pri obci Iža môžete obzrieť jedinečnú pamiatku - rímsku vojenskú pevnosť Kelemantia pochádzajúcu z 2. storočia. Táto pevnosť tvorila súčasť obrannej línie Rímskej ríše pred vpádmi germánov. Areál v súčasnosti tvorí múzeum v prírode. Informácie o zrekonštruovaných častiach pevnosti si prečítate z informačných tabúľ. Do Patiniec zavítajte, ak máte radi relax a termálne kúpaliská. Wellness hotel Patince s jeho bazénovým svetom poskytuje veľa možností pre relax svojich návštevníkov. Zrelaxovať sa dá v rímskom bahennom kúpeli, v krytom relaxačnom bazéne, v kľudovom bazéne alebo vo vírivke. Deti určite potešia detské bazény a tobogany. Okúsiť môžete aj masáž, či niektoré z kozmetických ošetrení.Moča 2
 
V Patinciach sa nachádza aj najjužnejší bod Slovenska. Na jeho presnú lokalitu a to, ako sa k nemu dostať, je najlepšie sa opýtať miestnych obyvateľov. Dá sa tu absolvovať aj výletná plavba Dunajom do okolia Patiniec alebo ďalších miest na tejto veľrieke Štúrova, či Ostrihomu. Je tu jachtársky prístav a miesto pre kempovanie s detským ihriskom. Neďaleko od Patiniec smerom na obec Virt sa nachádza zaujímavá technická pamiatka - Parná prečerpávacia stanica z konca 19. storočia. Pre verejnosť je prístupný jej exteriér.
 
V okresnom Komárne sa oplatí pozrieť si napríklad komárňanskú pevnosť. Ďalšou zaujímavosťou je dvojkrídlový sklápací most, ktorý spája mesto s Alžbetiným ostrovom. Dnes je premávka veľkých lodí do lodenice pomerne zriedkavá, a tak aj most je otváraný menej často ako kedysi.
 
Ak máte radi rozhľadne a pekné výhľady, v spomínaných Kravanoch nad Dunajom neďaleko dunajskej hrádze zájdite ku turistickej rozhľadni. Vydať sa sem môžete bez váhania aj na bicykli. Táto oblasť je ako stvorená na bicyklovanie, terény sú na prevýšenie nenáročné. Rozhľadňa tu bola postavená iba nedávno, v roku 2013. Je 17 metrov vysoká a na jej vyhliadkovú plošinu vedie 90 schodov. Zhora je pekný výhľad predovšetkým na Dunaj a blízke okolie. Na zábradlí je uvedený smer ku 30 hlavným svetových mestám a dozviete sa, koľko kilometrov je to k nim vzdušnom čiarou.
 
Ak budete pokračovať na východ, navštívte Štúrovo. Neďaleko od neho máte jedinečnú možnosť navštíviť turisticky veľmi atraktívne miesto – pohorie Burda alebo Kováčovské kopce. Je to najjužnejšie pohorie na Slovensku. Jeho najvyšším vrchom je Burdov, dosahujúci výšku 388 m n. m. Pohorie má sopečný pôvod. Ak sem zavítate, pekné výhľady na sútok Hrona s Dunajom, spomínané Štúrovo, či Ostrihom s dominantnou klasicistickou bazilikou môžete obdivovať z časti Skaly. Táto tvorí aj prírodnú rezerváciu. Cez Dunaj prechádza v Štúrove most Márie Valérie z konca 19. storočia.
 
Ak uprednostňujete kúpanie v termálnej vode, neváhajte v Štúrove vyskúšať komplex Vadaš Thermal Resort. Pre návštevníkov ponúka naozaj množstvo atrakcií. Lákadlom je obrovský bazén Lagúna v tvare morskej zátoky s umelým vlnobitím. Celkovo je tu pripravených 9 bazénov a 6 toboganov. Venovať sa tu môžete aj športu, pre deti sú tu k dispozícii detské ihriská, kolotoče, nafukovacie šmýkačky, štvorkolky. Deti sa určite rady povozia aj na koníkoch. Po kúpaní alebo výlete, či bicyklovaní môže prísť vhod masáž alebo sauna. Na kúpanie je vhodné aj prírodné jazero, kde sa dá aj bicyklovať, či počlnkovať. Prídu si tu na svoje aj milovníci rybolovu.
 
Moča 3
Na severovýchod od obce sa pri obci Gbelce rozprestiera jeden z najväčších súvislých trstinových močiarov na Slovensku s názvom Parížske močiare. Je to prírodná rezervácia s 5. najvyšším stupňom ochrany, v ktorom je zakázaná akákoľvek ľudská činnosť. Lokalita je významným hniezdiskom vtákov, ktorých tu hniezdi až 170 druhov. Krásu močiarov si môžete pozrieť z pozorovacej veže, ktorá sa nachádza asi 200 metrov od parkoviska na miestnej Trstennej ulici. Prejsť sa dá po dvoch náučných chodníkoch.
 
Moča a jej okolie sa určite bude páčiť milovníkom tepla, vody, rieky Dunaj ako aj relaxu v termálnych komplexoch. Na svoje si tu prídu milovníci cyklistiky a turistiky v nenáročných terénoch, či milovníci rybolovu alebo spoznávania kultúrnych a historických pamiatok v okolitých pohraničných obciach a mestách. Rátajte s tým, že oblasť je jednou z najteplejších na Slovensku.
 
Veríme, že si z ponuky ubytovania vyberiete také, ktoré Vám bude plne vyhovovať. Vybrať si môžete ubytovanie v chate a chatke, penzióne, apartmáne, či v luxusnejšom hoteli. Prajeme Vám nerušené chvíle oddychu podľa Vášho gusta a chute.
 

Názory a odporúčania

Ivo Effenberger (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.7.2018
Průměrná vesnice, která se stále rozvíjí.
OTP BANKA OTP Banka JUH (skupina - návštevník) 10.8.2016
OK.