Loading

Ubytovanie v Búči

(1 objekt + 27 objektov v okolí 25 km)

Penziónový domček Emese

Búč, v obci / v meste
V krásnom prostredí s vonkajším bazénom

Vila Adria

Moča (Búč 6,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Priamo pri Dunaji, krásne prostredie

Chata TOBO

Radvaň nad Dunajom (Búč 7,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Rekreačná chata priamo pri Dunaji.

Chata Dunaj

Radvaň nad Dunajom (Búč 9,0 km vzdušne), v rekreačnej oblast...
Chata len 40 metrov od Dunaja

Emma Apartmán - Patince

Patince (Búč 12,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Ubytovanie v areáli termálneho kúpaliska

Penzión Bonaparte

Patince (Búč 12,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Polpenzia a vstup na kúpalisko už v cene

Penzión Dana

Patince (Búč 12,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Dieťa do 5 rokov bez lôžka zadarmo

Penzión Adriana Apartmány HAWAII

Patince (Búč 12,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Klimatizované izby a wifi zdarma

Apartmány MA.JA.MI a Penzión JARKA

Patince (Búč 12,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Priamo v areáli termálneho kúpaliska!

Apartmány MAJÁK

Patince (Búč 12,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Novinka "požičovňa bicyklov".
1 - 28 / 28

Búč

Búč 1

Hľadáte ideálne miesto u nás, na Slovensku, kde by Vám vôbec nechýbalo, že tu nemáme more? V tom prípade ste si už určite párkrát pomysleli na horúci juh Slovenska. Ten je na takúto, takmer prímorsky teplú dovolenku ako stvorený. Obzvlášť vyhľadávanými lokalitami sú okolie ŠtúrovaPatiniec. A presne sem Vás dnes chceme pozvať. Do príjemnej dedinky Búč.

Kde ju nájdete? Presne medzi už menovaným ŠtúrovomPatincami. Táto dedinka na ďalekom juhu sa po prvýkrát spomína už v roku 1208. Už v tak skorom období sa tu nachádzal postavený kostol. Búč si prešiel mnohými zaujímavými obdobiami. Od nadvlády tureckých vojsk, cez príslušnosť ku ostrihomskej diecéze až po celkové pričlenenie k územiu Slovenska po tom, ako patril Búč Maďarsku.

Búč 2

Búč je síce na samom juhu Slovenska, to však neznamená, že príroda v jeho okolí nemá čo ponúknuť. Práve naopak. Okrem nekonečných rovín tu nájdete dokonca aj hory. Hovoríme o miniatúrnom pohorí Burda, ktoré sa nachádza východne od obce. Na svoje si tu preto prídu predovšetkým menej nároční turisti, ktorým vyhovuje skôr pokojná prechádzka zeleným lesom ako náročnejšia turistika po skalách. Nachádza sa tu však aj niekoľko ďalších zaujímavostí. Napríklad chránený areál Dropie. Je to jedno z mála miest, kde u nás nájdete prirodzene žiť nášho najväčšieho stepného vtáka, Dropa fúzatého.

Nielen príroda patrí medzi miesta, ktoré stoja za Vašu pozornosť. Veľkej obľube sa tešia aj mnohé historické pamiatky v blízkom okolí obce. Južné Slovensko bolo odjakživa miestom stretu kultúr, z toho pramení aj miestne mimoriadne kultúrne bohatstvo. Napríklad v dedinke Iža nájdete dodnes živú spomienku na stredovek, pozostatky rímskej pevnosti Kelemantia. Tá kedysi tvorila líniu Limes Romanus. Rovnako známou je aj pevnosť Komárne. Ďalej nesmiete obísť ani rotundu Dvanástich apoštolovBíni, ktorá stojí už približne nepredstaviteľných 800 rokov. Dotýkať sa múrov, ktoré pamätajú taký kus histórie je skutočne zážitkom. A ešte raz sa vrátime do KomárnaBúč 3V ňom nájdete architektonicky veľmi zaujímavé Nádvorie Európy. Budovy na námestí dostali po rekonštrukcií jedinečný vzhľad, predovšetkým vďaka obnoveným fasádam. Tie imitujú tradičné architektonické štýly viacerých krajín Európy.

Do dedinky Búč sa každoročne vydávajú predovšetkým milovníci vodných športov a plávania. To všetko tu nájdete v poriadne hojnom zastúpení. V bezprostrednej blízkosti obce máte hneď dvojicu veľmi známych a rovnako obľúbených kúpalísk. Prvým sú Patince a druhým je Vadaš Štúrovo. Keď sme už pri tom Štúrove, určite si z neho spravte výlet aj do neďalekého Ostrihomu, ktorý je preslávený majestátnou bazilikou. Vráťme sa však k tým vodným radovánkam. Vychutnať si ich môžete aj v Komárne, Nových Zámkoch, v kúpeľoch Dudince alebo niektorom z moderných wellness centier v blízkosti. Skutočne je z čoho vyberať a prvotriedny relax vo vode si doprajete v každom ročnom období.

Dedinka Búč je príjemnou obcou nielen vďaka teplému podnebiu, ale aj pohostinnosti domácich. Tí Vás radi uvítajú napríklad na privátoch či v útulnej chate. Záleží na Vašich preferenciách, ako sa rozhodnete a aký komfort ubytovania potrebujete. Nájdete tu z každého rožka troška, stačí len prísť a presvedčiť sa na vlastné oči.