Loading

Ubytovanie vo Virte

(0 objektov + 17 objektov v okolí 25 km)

Emma Apartmán-Patince

Patince (Virt 1,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Ubytovanie v areáli termálneho kúpaliska

Penzión Bonaparte

Patince (Virt 1,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Polpenzia a vstup na kúpalisko už v cene

Penzión Dana

Patince (Virt 1,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Dieťa do 5 rokov bez lôžka zadarmo

Rekreačný dom Žitava

Radvaň nad Dunajom (Virt 1,3 km vzdušne), na okraji obce / m...
Príjemné ubytovanie blízko Patiniec!

Penzión Adriana Apartmány HAWAII

Patince (Virt 1,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Klimatizované izby a wifi zdarma

Chata Nitrabyt

Patince (Virt 1,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Chata priamo v areáli kúpaliska

Apartmány MA.JA.MI a Penzión JARKA

Patince (Virt 1,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Priamo v areáli termálneho kúpaliska!

Apartmány MAJÁK

Patince (Virt 1,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Vhodné pre mladé rodinky s deťmi

Villa Gracia Patince

Patince (Virt 1,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areál...
Vírivka v cene ubytovania!

Chata Dunaj

Radvaň nad Dunajom (Virt 3,5 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
Chata len 40 metrov od Dunaja
1 - 17 / 17

Virt

Virt 1

Malá obec Virt leží na Podunajskej nížine v okrese Komárno na ľavom brehu Dunaja. Pomenovanie obce pochádza pravdepodobne z maďarského slova virrast, čo znamená bdieť, nespať alebo prípadne zo slova vértelek, čo znamená vrchol, temeno, štít. Názov takto odráža polohu obce na mieste, ktoré bolo odkrytým priestranstvom.

Virt ako aj jeho okolie je významnou archeologickou lokalitou s nepretržitým osídlením už od neolitu. Prvá písomná správa o obci je z roku 1256. Predpokladá sa, že sa tu nachádzala akási hradná časť osady pripadajúca Komárnu. Virt sa samostatne vyvíjal do polovice 19. storočia, kedy zažil najväčší rozmach. V roku 1828 tu stálo 29 domov a žilo tu 158 obyvateľov. Následne Virt splynul s obcou Radvaňou nad Dunajom a v rokoch 1938 až 1945 patril Maďarsku. Samostatnou obcou sa stal Virt v roku 1990.

V obci je kaštieľ, ktorého vznik sa datuje do roku 1720. Bola to pôvodne dvojvežová kúria, ktorá bola neskôr na začiatku 19. storočia prestavbou rozšírená do pôdorysu písmena L.V nádvornej fasáde boli zamurované otvorené arkády. Do prvej polovice 18. storočia sa datuje aj vznik miestneho rímsko-katolíckeho kostola, ktorý je zasvätený svätej Trojici.

Virt a jeho okolie ponúka bohaté možnosti predovšetkým na cyklistiku a spoznávanie prírodných a kultúrnych pamiatok v okolitých mestách, či dedinkách. Popri najväčšom Dunaji vedie či už v smere na východ alebo západ Dunajská cyklistická cesta. Na návštevu sa nabáda Komárno, kde stojí za obhliadku komárňanská pevnosť, ktorú vlastní mesto. Bohužiaľ, je v dosť zlom technickom stave. Môžete ju navštíviť len so sprievodcom. Zaujímavý je aj dvojkrídlový sklápací most postavený v roku 1968 spájajúci mesto s Alžbetiným ostrovom. Vedie tadiaľto aj cesta prvej triedy číslo 64 k štátnej hranici s Maďarskou republikou. Ramená mosta sa vychyľujú do uhla 60 stupňov a zväčšujú tak plavebnú dráhu pre lode až do výšky desiatich metrov v šírke 44 metrov. V minulosti sa most otváral častokrát za deň. Dnes je premávka veľkých lodí do lodenice pomerne zriedkavá, a tak aj most je otváraný menej často.

Virt 2

Komárna Vás cyklotrasa popri Váhu zavedie do Kolárova. Tu je jedinečný loďkový vodný mlyn a múzeum. Ide vlastne o zrekonštruovaný Radvaňský vodný mlyn, ktorý pracoval pri obci Radvaň nad Dunajom. Mlyn bol do tejto lokality premiestnený v roku 1990 skupinou ochranárov a je národnou kultúrnou pamiatkou. Ďalšie vodné mlyny sa nachádzajú napríklad aj v Dunajskom Klátove, Jahodnej či v Tomášikove.

Inou možnosťou je priamo z Virtu cez okolité dedinky ako napríklad Marcelová, Chotín, Svätý Peter zavítať po cyklotrase do Hurbanova, kde sa nachádza jedinečné digitálne planetárium - jediné tohto druhu na Slovensku. Môžete si tu vychutnať projekciu oblohy na polguľovú projekčnú plochu, kde sa zobrazujú hlbiny vzdialeného aj blízkeho vesmíru v novej digitálnej kvalite, rôzne animácie, či postavy z gréckej mytológie. V múzeu sa môžete dozvedieť zaujímavosti o histórii hvezdárne. Za pekného počasia sa tu dá pozorovať večerná obloha ďalekohľadom. Pozorovania sa môže zúčastniť aj Vaša malá ratolesť. Z Komárna sa môžete vydať aj cyklotrasou popri Starej Nitre a prísť až do Nových Zámkov. Možností je naozaj neúrekom, záleží len na Vás, ktorú si vyberiete.

Medzi obcami Patince a Virt sa nachádza vzácna technická pamiatka - Parná prečerpávacia stanica postavená v roku 1897. Hlavným dôvodom na jej výstavbu boli časté záplavy v oblasti. Skladá sa z čerpačky, komína, skladu uhlia a priestoru s výpustnými a regulačnými ventilmi. Vnútri má zachovalé dobové technické zariadenie. Exteriér stanice je voľné prístupný verejnosti.

Ak hľadáte oddych na termálnom kúpalisku, môžete využiť najbližšie kúpalisko v Patinciach s tobogánovým svetom. Luxusný Wellness hotel Patince poskytuje návštevníkom bazénový svet, ktorý využíva upravovanú termálnu vodu z miestneho prameňa, o ktorom sa píše v dokumentoch už v 13. storočí. Virt 3Môžete zrelaxovať v rímskom bahennom kúpeli, v krytom relaxačnom bazéne, ktorý je najväčší na Slovensku, či v kľudovom bazéne alebo vo vírivke. Sú tu bazény aj pre tých najmenších, ako aj vonkajší letný bazén a tobogány. Nájdete tu aj širokú ponuku rôznych druhov masáží, kozmetických, či telových ošetrení. Je to bezpochyby výborné miesto na relax a oddych, kde si dokonale vyčistíte hlavu a vypnete z každodenných starostí.

V Patinciach je možné navštíviť aj najjužnejší bod Slovenska. Na jeho presnú lokalitu je najlepšie sa opýtať miestnych. Z prístavu Patince na riečnom kilometri 1 752 v krásnej prírodnej scenérii môžete podniknúť výletnú plavbu do okolia Patiniec alebo do Štúrova, Ostrihomu, či spomínaného Komárna. Je tu aj jachtársky prístav a ideálne podmienky na stanovanie a kempovanie. Malé deti poteší ihrisko.

Pre poznávanie prírodných krás a pamiatok vo Virte a jeho okolí, či leňošenie pri termálnom bazéne Vám poslúži vhodné ubytovanie. Ubytovať sa dá buď v chate, penzióne, luxusnejšom hoteli, či apartmáne. Veríme, že tu budete spokojní.