Loading

Ubytovanie v okrese Komárno

(17 objektov)

Chata Rybník Imeľ

Imeľ, na samote, pri vode (KN 13,5 km vzdušne)
Chata na samote s mólom nad riekou!

Hausboat - Život je dobrý

Komárno, mimo obce / mesta, pri vode (KN 2,3 km vzdušne)
Plávajúci dom na rieke Váh!

Chata TOBO

Radvaň nad Dunajom, v rekreačnej oblasti, v lese (KN 18,9 km vzdušne)
Rekreačná chata priamo pri Dunaji.

Rekreačný dom Žitava

Radvaň nad Dunajom, na okraji obce / mesta, pri kúpalisku (K...
Príjemné ubytovanie blízko Patiniec!
1 - 17 / 17

Okres Komárno

Okres Komárno - zaujímavý históriou a prírodou

Okres Nitrianskeho kraja ležiaci na brehu Dunaja, lemujúci hranicu s Maďarskom, Vás pohltí čarovnými zákutiami, ktoré dýchajú históriou aj silou termálnych prameňov.

Centrom okresu aj celého Podunajska je jedno z najstarších slovenských miest, Komárno. O jeho pozoruhodnej histórii svedčí najväčší pevnostný systém v Strednej Európe, postavený medzi 16. – 19. storočím. Svojou veľkosťou a zachovalosťou figuruje na zaradenie do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

V centre mesta si nenechajte ujsť Námestie gen. J. Klapku, ktorému dominuje Zichyho palác zo 17. storočia. Palác je zrekonštruovaný a v časti jeho priestorov sídli Podunajské múzeum. Za pozornosť stojí aj neorenesančná Mestská radnica, neogotický Dôstojnícky pavilón, barokový Kostol sv. Ondreja, klasicistický Kostol sv. Rozálie, pravoslávny kostol, či synagóga.

Možnosti na výlety, atrakcie a ponuka ubytovania v okrese Komárno

Po návšteve vyššie spomenutých historických budov padne vhod prechádzka pomedzi stavby charakterizujúce jednotlivé časti Európy, tzv. Nádvorie Európy. Ide o dielo miestnych architektov, ktoré je s historickou časťou mesta spojené historickými vstupnými bránami. Každá z nich nesie meno jedného z uhorských panovníkov. V strede námestia nájdete funkčnú kópiu studne, ktorá pôvodne stála pred radnicou na Hlavnom námestí. Mesto Komárno sa môže pochváliť aj pestrou škálou ubytovacích zariadení, medzi najobľúbenejšie patria najmä hotely, penzióny a apartmány.

Okres je bohatý aj na aktívne termálne pramene. Priamo v meste Komárno pocítite ich silu na celoročnom termálnom kúpalisku. Miestna voda blahodarne pôsobí na pohybové ústrojenstvo a vďaka jej teplote a zloženiu si pri pobyte v nej zaručene odpočiniete. Počas leta si v areáli kúpaliska môžete zašportovať na outdoorových športoviskách.

Jednou z najobľúbenejších letných turistických destinácií na Slovensku je termálne kúpalisko v Patinciach. Poloha je ako stvorená na letné šantenie vo vode. Areál je vybudovaný na termálnom prameni v mieste najdlhšieho slnečného svitu a vysokých teplôt vzduchu. Dospelí si odpočinú v liečivej termálnej vode, ktorá zregeneruje ich pohybové ústrojenstvo, deti sa vyšantia v detskom bazéne a spoločne môže zábava pokračovať na toboganoch. Určite sa do Patiniec vydajte na dlhšiu letnú dovolenku. K dispozícii sú rôzne typy ubytovania, ktoré ulahodia rodinám aj skupinkám dospelých. Ak Vás zaujalo termálne kúpalisko Patince, ubytovanie si nájdete napríklad v apartmánoch a penziónoch v blízkosti kúpaliska.

Pokiaľ Vás láka preskúmať rôzne slovenské „naj“, vyberte sa do Kolárova. Práve tu nájdete posledný plávajúci mlyn, v ktorom aktuálne sídli Múzeum vodného mlynárstva. Je postavený na dvoch rovnobežných člnoch a ukotvený o breh mŕtveho ramena Dunaja. Mlyn síce neplní svoj účel, nakoľko je ukotvený v stojatých vodách, ale za vhodnejších podmienok by bol schopný prevádzky. Z brehu k nemu vedie najdlhší most s drevenou konštrukciou v Európe, ktorý má dĺžku 86 metrov. Mlyn stojí v areáli, kde sa o Vašu pozornosť uchádzajú viaceré technické pamiatky a môžete si tu pozrieť aj malé technické múzeum s netradičnými exponátmi.

Okres Komárno a jeho unikáty

Nížinatý terén s prekrásnou prírodou je rajom pre cyklistov. Priamo v Komárne môžete odštartovať cyklotúru cez Žitný ostrov, ktorá je súčasťou Dunajskej cyklistickej trasy. Počas tohto výletu môžete navštíviť aj Národnú prírodnú rezerváciu Číčovské mŕtve jazero pri obci Číčov. Na území zvyšku mŕtveho ramena rieky Dunaj tu sídli množstvo vzácneho vodného vtáctva a rastie pestrá paleta vzácnych rastlín. Ďalšou prírodnou rezerváciou Žitného ostrova je Zlatná na Ostrove, ktorá je sídlom nášho najväčšieho vtáka, dropa veľkého. Územie lužných lesov je tiež obľúbeným miestom na splavovanie Dunaja.

Región ponúka množstvo zaujímavostí, na ktoré budete určite radi spomínať. Aby ste si príjemné zážitky pripomenuli nielen vďaka fotkám, nezabudnite si domov priniesť kvalitné víno z tejto oblasti, ktoré poteší Vaše chuťové poháriky.