Ubytovanie v Ondavskej vrchovine

(9 objektov)

Chata Hubert Domaša-Valkov

Bžany, v rekreačnej oblasti, pri vode (SP 15,5 km vzdušne)
50% zľava pre deti do 3 rokov!

Turistická ubytovňa pri Hotelovej akadémii

Bardejov, v obci / v meste, pri vode (BJ 1,0 km vzdušne)
Lacné ubytovanie

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri vode (HE 0,6 km vzdušne)
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Slnečná usadlosť

Okrúhle, mimo obce / mesta, v lese (SK 14,1 km vzdušne)
Chata, kde zažijete harmóniu s prírodou!
1 - 9 / 9

Ondavská vrchovina

Ondavská vrchovina alebo miesto, ktoré ponúka všetko čo na Slovensku máme. Vodné nádrže, vysoké hory, úrodné nížiny. Ide o akúsi zmenšeninu našej krajiny, kde nájdete naozaj všetko.

Ide o veľmi rozsiahle územie. Najvyšším vrchom je Busov s výškou tesne nad 1 000 metrov, či Javorina. Napriek značnej výške je tá priemerná v Ondavskej vrchovine len 200 metrov, to ukazuje, aká pestrá je tunajšia príroda. Horské vrchoviny sa striedajú s úrodnými nížinami, hustými lesmi, lúkami a horskými pasienkami. Nenájdete tu ani príliš veľa miest, ide o jednu z najmenej poznačených častí Slovenska. Tieto danosti sú mimoriadne atraktívne aj pre cyklistov. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete asfaltové cesty alebo úzke lesné chodníčky, je tu dostatok všetkého.

Peší turisti majú na výber z obrovského množstva chránených oblastí. Najznámejšie sú Východné KarpatyBecherovská tiesňava. Medzi ďalšie patria Magura, Regetovské rašelinisko, Humenský Sokol alebo Zborovský hradný vrch. Tu nájdete aj zrúcaninu hradu. Okrem týchto lokalít sa v Ondavských vrchoch nachádza množstvo ďalších prírodných rezervácií, ktoré by ste mali určite navštíviť. Ide o nenáročné túry, ktoré zvládne naozaj každý. Ak ste náročnejší turista, nečakajte tu obrovské prevýšenia. Náročnosť túry ovplyvníte hlavne jej dĺžkou a tú si môžete naplánovať presne podľa svojich predstáv.

Hlavné rekreačné stredisko oblasti je dobre známe pre všetkých. Je ním vodná nádrž Veľká Domaša. Nachádza sa na rieke Ondava a je jednou z najväčších atraktivít východného Slovenska. Môžete tu plávať, použiť vodné bicykle, užiť si plavbu na výletnej lodi. K tomu relax v podobe chytania bronzu na brehu priehrady a k moru už jazdiť nemusíte. Na brehu Veľkej Domaše je mnoho rekreačných stredísk, ktoré Vás radi privítajú. Kúpaliská nájdete aj na mnohých iných miestach Ondavskej vrchoviny. Pekné kúpaliská sú v Hanušovciach nad Topľou, Giraltovciach, Turanoch nad Ondavou či Stropkove.

Ani v zime určite neprídete len tak. Rôznorodosť Ondavskej vrchoviny poskytuje dostatok lyžiarskych terénov pre všetkých lyžiarov. Mimoriadnej obľube sa teší aj pri bežeckom lyžovaní. Najznámejšie zimné strediská ležia v Stropkove, Svidníku, Nižnom Komárniku, Brestove či Bardejove. Nečakajte desiatky kilometrov zjazdoviek, na druhej strane Vás neprekvapia dlhé rady. V takomto stredisku si v konečnom dôsledku zalyžujete oveľa viacej ako v iných známejších.

Ondavská vrchovina poskytuje rozmanité ubytovanie. Chcete sa zobúdzať v hlbokom lese za štebotu vtákov? Alebo radšej s vychádzajúcim slnkom nad nekonečnou vodnou hladinou? Toto všetko budete môcť mať. Je už len na Vás, či to bude v peknom penzióne, alebo v útulnej chatke, či na súkromí. Úchvatná príroda a energia, ktorú na dovolenke načerpáte je na nezaplatenie.