Loading

Ubytovanie v Ondavskej vrchovine

(14 objektov)

Apartmán Leyla a Štúdio Šuťak

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Moderné ubytovanie v centre mesta

Slnečná usadlosť

Okrúhle, mimo obce / mesta, v lese
Chata, kde zažijete harmóniu s prírodou!

Apartmán Lodenica

Kvakovce, v rekreačnej oblasti, pri vode
Moderný apartmán priamo pri vode!

Chata Hubert Domaša-Valkov

Bžany, v rekreačnej oblasti, pri vode
50% zľava pre deti do 3 rokov!

Sofia penzión a reštaurácia

Kvakovce - Domaša, rekreačná oblasť Dobrá, v rekreačnej oblasti, pri vode
Moderné ubytovanie v rodinnej atmosfére

Turistická ubytovňa pri Hotelovej akadémii

Bardejov, v obci / v meste, pri vode
Lacné ubytovanie

Chata Valkov

Bžany, v rekreačnej oblasti, pri vode
Výrazná zľava na týždenný pobyt!

Privát Stano

Bardejov, v obci / v meste
Komfortné ubytovanie za výbornú cenu

Chata Pohoda

Vyšná Voľa, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Tiché miesto obklopené lesom a jazierkom

Penzión Ivana

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Len 200 metrov od centra mesta
1 - 14 / 14

Ondavská vrchovina

Ondavská vrchovina 1

Ondavská vrchovina alebo miesto, ktoré ponúka všetko čo na Slovensku máme. Vodné nádrže, vysoké hory, úrodné nížiny. Ide o akúsi zmenšeninu našej krajiny, kde nájdete naozaj všetko.

Ide o veľmi rozsiahle územie. Najvyšším vrchom je Busov s výškou tesne nad 1 000 metrov, či Javorina. Napriek značnej výške je tá priemerná v Ondavskej vrchovine len 200 metrov, to ukazuje, aká pestrá je tunajšia príroda. Horské vrchoviny sa striedajú s úrodnými nížinami, hustými lesmi, lúkami a horskými pasienkami. Nenájdete tu ani príliš veľa miest, ide o jednu z najmenej poznačených častí Slovenska. Tieto danosti sú mimoriadne atraktívne aj pre cyklistov. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete asfaltové cesty alebo úzke lesné chodníčky, je tu dostatok všetkého.

Ondavská vrchovina 2

Peší turisti majú na výber z obrovského množstva chránených oblastí. Najznámejšie sú Východné KarpatyBecherovská tiesňava. Medzi ďalšie patria Magura, Regetovské rašelinisko, Humenský Sokol alebo Zborovský hradný vrch. Tu nájdete aj zrúcaninu hradu. Okrem týchto lokalít sa v Ondavských vrchoch nachádza množstvo ďalších prírodných rezervácií, ktoré by ste mali určite navštíviť. Ide o nenáročné túry, ktoré zvládne naozaj každý. Ak ste náročnejší turista, nečakajte tu obrovské prevýšenia. Náročnosť túry ovplyvníte hlavne jej dĺžkou a tú si môžete naplánovať presne podľa svojich predstáv.

Hlavné rekreačné stredisko oblasti je dobre známe pre všetkých. Je ním vodná nádrž Veľká Domaša. Nachádza sa na rieke Ondava a je jednou z najväčších atraktivít východného Slovenska. Môžete tu plávať, použiť vodné bicykle, užiť si plavbu na výletnej lodi. K tomu relax v podobe chytania bronzu na brehu priehrady a k moru už jazdiť nemusíte. Na brehu Veľkej Domaše je mnoho rekreačných stredísk, ktoré Vás radi privítajú. Kúpaliská nájdete aj na mnohých iných miestach Ondavskej vrchoviny. Pekné kúpaliská sú v Hanušovciach nad Topľou, Giraltovciach, Turanoch nad Ondavou či Stropkove.

Ondavská vrchovina 3

Ani v zime určite neprídete len tak. Rôznorodosť Ondavskej vrchoviny poskytuje dostatok lyžiarskych terénov pre všetkých lyžiarov. Mimoriadnej obľube sa teší aj pri bežeckom lyžovaní. Najznámejšie zimné strediská ležia v Stropkove, Svidníku, Nižnom Komárniku, Brestove či Bardejove. Nečakajte desiatky kilometrov zjazdoviek, na druhej strane Vás neprekvapia dlhé rady. V takomto stredisku si v konečnom dôsledku zalyžujete oveľa viacej ako v iných známejších.

Ondavská vrchovina poskytuje rozmanité ubytovanie. Chcete sa zobúdzať v hlbokom lese za štebotu vtákov? Alebo radšej s vychádzajúcim slnkom nad nekonečnou vodnou hladinou? Toto všetko budete môcť mať. Je už len na Vás, či to bude v peknom penzióne, alebo v útulnej chatke, či na súkromí. Úchvatná príroda a energia, ktorú na dovolenke načerpáte je na nezaplatenie.

Názory a odporúčania

Dušan Marinko (ubytovateľ) 20.7.2019
Bardejov - Radničné námestie, Bazilika sv. Egidia, hradby metského opevnenia, radnica. Bardejovské kúpele - liečivá voda, možnosť objednania liečivých procedúr, možnosť ísť za zábavou do nočných podnikov.
Monika Faixová (ubytovateľ) 15.7.2019
Či sa chcete kúpať, slniť, dýchať čerstvý vzduch, relaxovať alebo ste prišli na Domašu a preferujete windsurfing, jachting, rybolov, cykloturistiku, hubárčenie, jazdu na koni, tento krásny kút východného Slovenska bude stále tým správnym miestom pre Vaše aktivity. Nájdete tu tiché miesta, pokoj, krásnu prírodu. Na svoje si prídu aj nadšenci akcií, zábavy, gastronómie a športu. K príťažlivosti Domaše okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí nemalou mierou prispieva aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou. Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk - Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Kelča a Valkov.
Jozef Závadský (sólo hosť - návštevník) 12.7.2019
super
Jozef Augustín (starší pár - návštevník) 4.7.2019
ok
Zuzana Serafinová (rodina s malými deťmi - návštevník) 2.7.2019
Carokrasny kraj
Renata Jaňáková (sólo hosť - návštevník) 13.6.2019
Rozhodne centrum mesta a kúpele.
Lubomir Zial (skupina - návštevník) 17.5.2019
V danom.regione som pracoval(JRD Duplin,farma Stpcin ako zootecnik)
Mária Jarošová (skupina - návštevník) 12.5.2019
Bardejovské kúpele, hrad Zborov, Hervartov
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherný kraj a super lidí.
Dana (starší pár - návštevník) 21.8.2018
Región veľmi sympatický, nie veľmi turistami objavený, kľudné prostredie, až na cestu Svidník -Dukla, tej sa treba vyhnúť, najma ked ste na bicykloch. Lúky, cesty vykosené. Chýbajú MTB cyklocesty, dajú sa využiť cesty 2.-3. triedy... Problém je naplánovať cyklookruh, stále sme sa z dolín museli vracať na križovatku. Chýbajú otvorené krčmy po dedinách... V Mikovej nie je označená studňa, ktorú využívali rodičia Andyho Warhola, pritom tam existuje spolok Andy, ktorý chce uchovať jeho pamiatku...
Elena Ďurčeková (skupina - návštevník) 6.8.2016
Krásne prostredie vela aktivít v okolí hlavne turistika
Kocik (skupina - návštevník) 18.8.2015
Krásne prostredie, možnosť kúpania, rybolovu...
slavka rimska (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.8.2015
1*