Loading

Ubytovanie na Veľkej Domaši

(3 objekty)

Penzión Poľovníček

Stropkov, na okraji obce / mesta
Nezabudnuteľná dovolenka pri Domaši!

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre mesta!

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri vode
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!
1 - 3 / 3

Veľká Domaša

Tento rok by ste mali na svojich potulkách Slovenskom určite navštíviť Zelenú perlu Východného Slovenska. Takto nazývajú domáci vodnú nádrž Veľká Domaša.

V roku 1962 bola postavená na rieke Ondava v horskom prostredí Ondavskej vrchoviny. Má polyfunkčný charakter: reguláciu prítokov vôd do Východoslovenskej nížiny, zásobáreň úžitkovej vody, rekreačné účely. Práve teplé klimatické pomery sú priaznivou podmienkou pre kúpanie, vodné športy a rybolov vo viacerých rekreačných strediskách v okolí nádrže.

Veľká Domaša je pre turistov a dovolenkárov atraktívna najmä v letnom období. Jej príťažlivosť pre milovníkov vody spočíva okrem krásneho prostredia najmä v čistej, modrozelenej vode. Popri brehoch je umiestnených päť rekreačných stredísk - Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Keľča a Vaľkov. Domaša sa radí s teplotou takmer 23 °C medzi najteplejšie priehrady na Slovensku a má samočistiacu schopnosť. Preto je navštevovaná hlavne rodinami s deťmi.

Strediská poskytujú návštevníkom požičovňu člnov a rôznych športových potrieb. Práve rybári tu nájdu nádherné, tiché zákutia kde môžu súperiť. Darí sa v nej až 23 druhom rýb. Skvelé podmienky tu majú windsurferi či plavci. Tí, ktorí majú radi vietor vo vlasoch sa môžu zúčastniť každoročných septembrových jachtárskych pretekov v stredisku Poľany. Veľmi obľúbená je v posledných rokoch umelá pláž s kamennou hrádzou v stredisku Nová Keľča. Holčíkovce každoročne ponúkajú milovníkom rockovej hudby dva známe veľké hudobné festivaly. Krásny výhľad na priehradu poskytuje vyhliadková loď, ktorá pláva okolo celého jazera. V okolí nádrže je množstvo turistických značkových chodníkov. Pri prechádzkach po lesných pahorkoch si prídu na svoje tak peší turisti, cykloturisti ako aj hubári. Milovníci histórie si môžu prezrieť barokový kostol z roku 1780. Stojí na brehu Domaše a je pamiatkou na zaplavenú obec.

Ani v zimnom období nebudú návštevníci určite zaháľať. Majú k dispozícii lyžiarske stredisko Dobrá. Zasnežená krajina láka malých aj veľkých užiť si dosýta šport, oddych aj zábavu. Stredisko má síce len jeden vlek, ale uspokojí lyžiarov aj snowbordistov. Okolité svahy dávajú priestor veľkým aj malým sánkárom či bežkárom. Milovníci nočných športov môžu vyskúšať večerné lyžovanie. Občerstviť a zohriať sa môžu dovolenkári v bufete priamo pri vleku. Nádejní krasokorčuliari či hokejisti majú možnosť trénovať na umelom klzisku v Dobrej. Mladí návštevníci určite ocenia možnosť hýriť na diskotékach v stredisku Poľany, tak v lete ako aj v zime.

Veľká Domaša ponúka so svojimi strediskami turistom množstvo ubytovacích kapacít v hoteloch, autokempingoch a chatových osadách. Nemálo reštauračných zariadení, bufetov či stravovacích jedální priamo na pláži poskytne oddychujúcim svoje kulinárske umenie. Tešíme sa, že Vás tento rok stretneme na Domaši.

Názory a odporúčania

Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherný kraj a super lidí.