Loading

Ubytovanie v Pliešovciach

(1 objekt + 25 objektov v okolí 25 km)

Chalupa Pliešovce

Pliešovce, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji les...
Chalupa v tichom prostredí

Usadlosť Brzov

Zvolen (Pliešovce 8,4 km vzdušne), na samote, pri lese / na...
Útulná chalupa na samote plnej zvierat

Chata Studenec

Banský Studenec (Pliešovce 13,4 km vzdušne), na okraji obce ...
Dve nové - romantické drevené chaty!

Babeho Chata

Banská Belá (Pliešovce 14,1 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa (BS 7,1 km vzdušne)
Štýlová chata pri potôčiku u lesa.
1 - 26 / 26

Pliešovce

Keď Vám niekto povie, že svoju dovolenku trávil na Slovensku, mnohým sa vynoria len dva scenáre. Prvým sú Vysoké Tatry a druhým možno Podunajská nížina s množstvom termálnych kúpalísk. No naša krajina má v zálohe množstvo iných miest, ktoré možno nie sú až tak známe, no nemenej atraktívne. A veľká časť z nich sa nachádza v samom strede Slovenska.

Pliešovce sa nachádzajú južne od mesta Zvolen. Sú obklopené hustými a zelenými lesmi. Táto skrytá poloha zohrala dôležitú úlohu aj počas histórie obce. Prvýkrát sa Pliešovce spomínajú v roku 1332. Spočiatku išlo hlavne o poľnohospodársky orientovanú obec s veľkým bohatstvom v lesoch. Domáci lovili pre kráľovský hrad zver, vďaka čomu si vyslúžili niekoľko privilégií na úrovni kráľovských miest. Dedinka sa rozvíjala a počet obyvateľov rástol. Nemilá udalosť postihla Pliešovce počas druhej svetovej vojny. Neďaleko mali tábor povstalecké vojská zúčastnené na Slovenskom národnom povstaní, s ktorými domáci úzko spolupracovali. S približujúcim sa frontom sa hromadili aj nepríjemné momenty. Keď prebiehala frontová línia priamo cez Pliešovce, mnoho domov bolo bombardovaním poškodených alebo úplne zničených. Po vojne sa však obec postavila opäť na nohy a dnes je modernou a rozvinutou dedinou.

Najbližším pohorím sú iste Štiavnické vrchy. Tie vyhľadávajú všetky kategórie turistov, od menej skúsených až po skutočných horalov. Menej náročnými túrami sú lesné cestičky vedúce k početným tajchom v okolitých horách. Náročnejší turisti sa iste vydajú cestou až na samotný vrch Sitno, z ktorého je prekrásny výhľad na široké okolie.

Ste jedným z tých, ktorí chcú na svojich cestách čosi aj spoznať? V tom prípade ste spravili návštevou Pliešoviec skvelé rozhodnutie. Milovníci hradov a histórie sa iste vyberú na hrad Dobrá Niva. Alternatívou je Pustý hrad, prípadne známy Zvolenský hrad. Nemali by ste vynechať ani Svätý Anton, dedinku s kaštieľom, v ktorom si môžete prezrieť expozíciu loveckých trofejí a vzácneho dobového nábytku. Chceli by ste spoznať niečo, čo je pre celú túto oblasť najtypickejšie? Vydajte sa do Banskej Štiavnice, kde nájdete banské múzeum. V ňom sa dozviete, ako sa podzemné bohatstvo dostávalo z nekonečných hlbín zeme.

Dovolenka je ale predovšetkým o dobrom oddychu a relaxe. Ten si mnoho ľudí dopraje kdesi pri vode. Kúpaliská nájdete v Banskej Štiavnici či vo Zvolene. Obľúbenými sú aj už spomínané tajchy. Nuž a nájdete tu taktiež tie najznámejšie miesta relaxu u nás. Veď kto by nepoznal Kováčovú či Sliač? A na tieto miesta to nebudete mať ďaleko z Pliešoviec ani Vy. No a v zime si zas zalyžujete v lyžiarskom stredisku pri Štiavnických Baniach.

Pliešovce sú dedinou s vyše 2 000 obyvateľmi. Nejde tak o žiadnu malú kopanicu. Nájdete tu obľúbené chalupy, chaty, priváty, apartmány, ale dokonca aj útulné a komfortné ubytovanie v penzióne. V Pliešovciach Vám na nudu čas veru neostane.