Loading

Ubytovanie vo Vlkanovej

(0 objektov + 39 objektov v okolí 25 km)

Penzión Sielnica

Sielnica (Vlkanová 5,0 km vzdušne), v obci / v meste, pri le...
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Apartmán Amália

Banská Bystrica (Vlkanová 5,1 km vzdušne), v obci / v meste,...
Krásne okolie a blízko do centra mesta!

APARTMÁN***BYSTRICA

Banská Bystrica (Vlkanová 5,6 km vzdušne), v obci / v meste,...
BANSKÁ BYSTRICA v pohodlí apartmánu !

Apartmány Giardino

Banská Bystrica (Vlkanová 6,1 km vzdušne), v obci / v meste
Dva apartmány v zelenej záhrade!
1 - 39 / 39

Vlkanová

Naše Slovensko je v celom svete preslávené ako krásna a rozmanitá krajina v srdci Európy. Aj Slovensko má svoje srdce, svoj stred. Nájdete ho na strednom Slovensku. Veľakrát sa za stred Slovenska označuje okolie Kremnice, neďaleko ktorej nájdete aj dedinku Vlkanová. Tá je umiestnená približne v polovici cesty medzi ZvolenomBanskou Bystricou.

Dedinka Vlkanová sa prvýkrát písomne spomína v roku 1296. Celá obec bola už od svojho počiatku remeselne zameraná. Zbohatla predovšetkým na nožiarstve a hrebenárstve. Patrila pod rôzne zemianske rodiny a postupne sa rozvíjala. Dnes ide o obľúbené miesto, ktoré navštevujú turisti z celej krajiny. Dôvod je jednoduchý. Je len veľmi málo miest, kde nájdete toľko zaujímavých prírodných a kultúrnych pamätihodností.

Slovensko je nesmierne krásnou krajinou. Má všetko, až na more. Naše hory chodia obdivovať turisti z celého sveta. Kremnické vrchy patria medzi tie menej známe pohoria, no napriek tomu ponúkajú mnoho zaujímavých zákutí. Jednou z najznámejších turistických atrakcií v okolí Vlkanovej je Králická tiesňava. Ide o 1 km dlhý skalný kaňon, podobný aké nájdete v Slovenskom raji. Ďalej nevynechajte ani návštevu Králického vodopádu, Tajovskej kopy či náučný chodník BokyKremnických vrchoch.

Príroda nie jediné, čo môžete v blízkosti Vlkanovej obdivovať. V neďalekom Hronseku je jeden zo svetových unikátov ľudovej architektúry, artikulárny kostol. Jedinečný je vďaka použitej technológii výstavby, pri ktorej nebol použitý ani jediný klinec. Určite sa vyberte aj do jedného z našich najväčších miest, do Banskej Bystrice. Okrem mestského hradu či námestia stojí za návštevu aj Múzeum Slovenského národného povstania. Banská Bystrica bola počas druhej svetovej vojny centrom protifašistického odboja a práve týmto udalostiam je venovaná expozícia múzea. Ďalším mestom hodným návštevy je aj Zvolen, kde si okrem hradu pozrite aj vojenský pancierový vlak. Pustý hrad či pamätný dom J. G. Tajovského Tajove sú už len čerešničkami na torte.

Nebaví Vás neustále chodenie po pamiatkach a chceli by ste skôr pohodový relax? Kúsoček od Vlkanovej sa nachádza Sliač. Nenájdete tu len preslávené kúpele, ale aj termálne kúpalisko. Pri vode sa zabavíte v Kováčovej, prípadne vo Zvolene.

Prídete do Vlkanovej v zime? V tom prípade určite chcete vedieť, kde si môžete vybehnúť na lyže. Lyžiarskych stredísk v blízkosti Vlkanovej je viac než dosť. Najbližšie je v Malachove a príjemne si zalyžujete taktiež na Králikoch. Mimoriadnej obľube sa teší aj lyžiarske stredisko v Kremnici, Skalka arena, kde si na svoje prídu všetky výkonnostné skupiny lyžiarov.

Vlkanová je v mimoriadne atraktívnom prostredí. Snaží sa z neho vyťažiť maximum a preto Vám vie ponúknuť taktiež pestré možnosti ubytovania. Ste skôr náročnejší? Potom si vyberiete príjemný penzión. Chcete ušetriť? Vyberiete sa do niektorej z turistických ubytovní. Chcete si užiť maximálne súkromie? Prenajmete si chatu, ktorú budete mať len čisto pre seba. Každý si vo Vlkanovej príde na svoje.

Názory a odporúčania

Ervín Kovalčík (skupina - návštevník) 21.10.2018
bez komentára
Zuzana Tesárová (skupina - návštevník) 21.10.2018
Neboli sme v obci , mali sme program na ktorý ubytovacie zariadenie práve vyhovovalo
Zuzana (skupina - návštevník) 30.9.2018
Úžasný relax v horách a krásna jesenná turistika .
Silvia Merritt (skupina - návštevník) 29.9.2018
We recomend that other visitors go to kovacova waterpark.
Lenka Blinková (skupina - návštevník) 19.9.2018
termální koupaliště
Lucia Driecna (rodina s malými deťmi - návštevník) 6.9.2018
Namestie v Banskej Bystrici sa Francuzskej rodine velmi pacilo. Uplne najviac ich vsak ocarili hory a priroda v blizkom okoli.
zdenka Peteriova (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.9.2018
obec je tichučká, obchodík do kopca a z kopca, pre ľudí z mesta veľká zmena
David (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.8.2018
V obci je obchod, hostinec, ve vedlejší obci pizzerie. Poblíž obce je bazén, bohužel v čase našeho pobytu mimo provoz.
Monika Urbanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.8.2018
kalvária, ihrisko a rodný dom J.G. Tajovského v Tajove, lanový park, blízka dostupnosť do obchodu v BB
Kat'a Ora (skupina - návštevník) 15.8.2018
Nadherne okolie, neda sa nic ine len byt v uzase s tej prirody. Ale chata je zase tiez aj blizsko k civilizacii, iba par minut autom a ste v meste. Jedna poznamka, restauracia v penzione/hoteli povyse je mega draha, chceli sme tam chodit na vecere aby sme nemuseli stale varit, ale boli to palky. Plus chaos lebo nas nevarovali vopred ze sa neda platit kartou. Oplatilo sa potom radsej ist autami najest do mesta.
Zobraziť viac...