Loading

Ubytovanie vo Vlkanovej

(0 objektov + 41 objektov v okolí 25 km)

Apartmán Amália

Banská Bystrica (Vlkanová 5,1 km vzdušne), v obci / v meste,...
Krásne okolie a blízko do centra mesta!

APARTMÁN***BYSTRICA

Banská Bystrica (Vlkanová 5,6 km vzdušne), v obci / v meste,...
BANSKÁ BYSTRICA v pohodlí apartmánu !

Chata Sielnica

Sielnica (Vlkanová 5,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Prosíme o telefonické rezervácie/dopyty

Apartmány Giardino

Banská Bystrica (Vlkanová 6,1 km vzdušne), v obci / v meste
Dva apartmány v zelenej záhrade!

Zrub Malachov

Malachov (Vlkanová 6,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pr...
Zrubový dom s kúpacou kaďou, trampolínou

Chalupa u Marky

Kováčová ZV (Vlkanová 7,2 km vzdušne), na okraji obce / mest...
RELAX, KÚPALISKO, PRÍRODA

Zrub Malachov

Malachov (Vlkanová 7,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pr...
Vhodné pre rodiny s deťmi,detské ihrisko

Chata Masarik

Malachov (Vlkanová 7,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Útulná chata v lese so saunou!

Penzión RELAX

Kováčová ZV (Vlkanová 7,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri...
Ubytovanie blízko kúpeľov a aquaparku

Chata Kováčová

Kováčová ZV (Vlkanová 9,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Chata v nádhernom lesnom prostredí
1 - 41 / 41

Vlkanová

Vlkanová 1

Naše Slovensko je v celom svete preslávené ako krásna a rozmanitá krajina v srdci Európy. Aj Slovensko má svoje srdce, svoj stred. Nájdete ho na strednom Slovensku. Veľakrát sa za stred Slovenska označuje okolie Kremnice, neďaleko ktorej nájdete aj dedinku Vlkanová. Tá je umiestnená približne v polovici cesty medzi ZvolenomBanskou Bystricou.

Dedinka Vlkanová sa prvýkrát písomne spomína v roku 1296. Celá obec bola už od svojho počiatku remeselne zameraná. Zbohatla predovšetkým na nožiarstve a hrebenárstve. Patrila pod rôzne zemianske rodiny a postupne sa rozvíjala. Dnes ide o obľúbené miesto, ktoré navštevujú turisti z celej krajiny. Dôvod je jednoduchý. Je len veľmi málo miest, kde nájdete toľko zaujímavých prírodných a kultúrnych pamätihodností.

Vlkanová 2

Slovensko je nesmierne krásnou krajinou. Má všetko, až na more. Naše hory chodia obdivovať turisti z celého sveta. Kremnické vrchy patria medzi tie menej známe pohoria, no napriek tomu ponúkajú mnoho zaujímavých zákutí. Jednou z najznámejších turistických atrakcií v okolí Vlkanovej je Králická tiesňava. Ide o 1 km dlhý skalný kaňon, podobný aké nájdete v Slovenskom raji. Ďalej nevynechajte ani návštevu Králického vodopádu, Tajovskej kopy či náučný chodník BokyKremnických vrchoch.

Príroda nie jediné, čo môžete v blízkosti Vlkanovej obdivovať. V neďalekom Hronseku je jeden zo svetových unikátov ľudovej architektúry, artikulárny kostol. Jedinečný je vďaka použitej technológii výstavby, pri ktorej nebol použitý ani jediný klinec. Určite sa vyberte aj do jedného z našich najväčších miest, do Banskej Bystrice. Okrem mestského hradu či námestia stojí za návštevu aj Múzeum Slovenského národného povstania. Banská Bystrica bola počas druhej svetovej vojny centrom protifašistického odboja a práve týmto udalostiam je venovaná expozícia múzea. Ďalším mestom hodným návštevy je aj Zvolen, kde si okrem hradu pozrite aj vojenský pancierový vlak. Pustý hrad či pamätný dom J. G. Tajovského Tajove sú už len čerešničkami na torte.

Vlkanová 3

Nebaví Vás neustále chodenie po pamiatkach a chceli by ste skôr pohodový relax? Kúsoček od Vlkanovej sa nachádza Sliač. Nenájdete tu len preslávené kúpele, ale aj termálne kúpalisko. Pri vode sa zabavíte v Kováčovej, prípadne vo Zvolene.

Prídete do Vlkanovej v zime? V tom prípade určite chcete vedieť, kde si môžete vybehnúť na lyže. Lyžiarskych stredísk v blízkosti Vlkanovej je viac než dosť. Najbližšie je v Malachove a príjemne si zalyžujete taktiež na Králikoch. Mimoriadnej obľube sa teší aj lyžiarske stredisko v Kremnici, Skalka arena, kde si na svoje prídu všetky výkonnostné skupiny lyžiarov.

Vlkanová je v mimoriadne atraktívnom prostredí. Snaží sa z neho vyťažiť maximum a preto Vám vie ponúknuť taktiež pestré možnosti ubytovania. Ste skôr náročnejší? Potom si vyberiete príjemný penzión. Chcete ušetriť? Vyberiete sa do niektorej z turistických ubytovní. Chcete si užiť maximálne súkromie? Prenajmete si chatu, ktorú budete mať len čisto pre seba. Každý si vo Vlkanovej príde na svoje.