Loading

Ubytovanie v Sielnici

(1 objekt + 35 objektov v okolí 25 km)

Chata Sielnica

Sielnica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Prosíme o telefonické rezervácie/dopyty

Chalupa U DANKY

Kováčová (okres Zvolen) (Sielnica 2,4 km vzdušne), na okraji...
Naša chalúpka Vás chytí za srdce...

Penzión RELAX

Kováčová (okres Zvolen) (Sielnica 3,2 km vzdušne), v obci...
Ubytovanie blízko kúpeľov a aquaparku

Chata Kováčová

Kováčová (okres Zvolen) (Sielnica 4,4 km vzdušne), v rekreač...
Chata v nádhernom lesnom prostredí

Penzión AIRA

Zvolen (Sielnica 6,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre...
Ubytovanie v historickom centre mesta

Zrub Malachov

Malachov (Sielnica 8,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pr...
Zrubový dom s kúpacou kaďou, trampolínou

Chata Masarik

Malachov (Sielnica 9,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Útulná chata v lese so saunou!

Zrub Malachov

Malachov (Sielnica 9,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pr...
Vhodné pre rodiny s deťmi,detské ihrisko

Apartmán Amália

Banská Bystrica (Sielnica 9,1 km vzdušne), v obci / v meste,...
Tiché prostredie a do centra 30 " peši

APARTMÁN***BYSTRICA

Banská Bystrica (Sielnica 9,7 km vzdušne), v obci / v meste,...
BANSKÁ BYSTRICA v pohodlí apartmánu !
1 - 36 / 36

Sielnica

Sielnica 1

Chceli by ste si užiť dovolenku kdesi v pokojnej dedinke, no zároveň v tesnej blízkosti zaujímavých a rušných miest? Nuž, nemáte práve najmenšie požiadavky, no riešenie predsa len máme. Pošleme Vás priamo do srdca Slovenska, do kraja, ktoré prirastie aj k tomu Vášmu srdcu.

Vitajte v dedinke Sielnica. Kde ju na mape hľadať? Takmer presne v strede medzi mestami ZvolenBanská Bystrica. V tomto krásnom kraji je učupená malebná dedinka, ktorá sa v písomnostiach spomína už od roku 1250. Sielnica bola dedinou so slobodným obyvateľstvom, ktorí pálili drevené uhlie pre zvolenské panstvo. Zo slobody sa však netešili večne, nedokázali sa žiaľ ubrániť pred riadením Turkov, ktorým neskôr museli platiť aj dane. Významnú úlohu zohrala dedinka aj počas 2. svetovej vojny, kedy sa jej obyvatelia podieľali na partizánskych bojoch. Rovnako boli nápomocní aj pri prácach na letisku Sliač.

Sielnica 2

Prekrásne prostredie, v ktorom sa Sielnica nachádza, budú domácemu obyvateľstvu závidieť ľudia z celého Slovenska. Blízke Kremnické vrchy sú popretkávané množstvom turistických chodníkov, ktoré čakajú na svojich bádateľov. A to ešte nehovoríme o početných prírodných útvaroch v okolí. Jedným z nich je napríklad Turovský sopúch, horninový pozostatok niekdajšej sopky. Za prechádzku stojí aj náučný chodník Boky, na ktorom sa môžete vyfotiť pri Čertovej skale. Ide o balvan, ktorý vyzerá, akoby šiel každú chvíľu spadnúť do doliny. V rovnakej polohe je však už tisíce rokov. Pokiaľ ste už boli v Slovenskom raji a páčilo sa Vám tam, čosi podobné nájdete aj v blízkosti Sielnice. Ide Králickú tiesňavu, unikátny prírodný kaňon. Na vlastné oči tam uvidíte silu vody, ktorá obmývala skaly desaťtisíce rokov.

Príroda v okolí Sielnice je mimoriadne krásna, no ani zďaleka nejde o všetko zaujímavé, čo by ste mali vidieť. V blízkom Hronseku sa nachádza obrovský a vzácny artikulárny kostol, ktorý vznikol bez použitia klincov. Blízky Zvolenský hrad je asi zbytočné predstavovať, no pod jeho hradbami je ďalšia zaujímavosť, vojenský pancierový vlak, presne taký, aké boli počas 2. svetovej vojny. Odporúčame aj návštevu Pustého hradu či kostolaČeríne. Množstvo pamätihodností ukrýva aj neďaleká Banská Bystrica, jedno z našich najväčších miest. Vyberáme len dvojicu zaujímavostí, Sielnica 3mestský hrad a predovšetkým Múzeum Slovenského národného povstania. Zo Sielnice si spravte výlet aj do Kremnice, ktorá leží vo vzdialenosti necelých 15 km. Historické jadro a predovšetkým budova starej mincovne, to sú miesta, ktoré musíte vidieť.

Do Sielnice môžete pokojne prísť aj za relaxom. V jej bezprostrednej blízkosti je dvojica známych kúpeľov, KováčováSliač. Oddýchnete si a urobíte aj niečo pre svoje zdravie. Ďalšie kúpaliská sú vo Zvolene, Banskej Bystrici či Kremnici. Výber máte skutočne pestrý. A zúfať nebudú ani zanietení lyžiari. Pre nich sú určené lyžiarske strediská MedvedicaKráliky. Či v lete, či v zime, nuda Vám v Sielnici hroziť nebude.

Sielnica je dedinkou, ktorá nesklame nikoho. Zabaviť sa je kde, vidieť máte čo, chýba už len nájsť si to správne ubytovanie. A toho je v Sielnici požehnane. Nájdete tu priváty, penzióny alebo pekné tradičné chaty. Bez ohľadu na to, či si potrpíte na luxus alebo hľadáte jednoduché a lacné ubytovanie, niečo sa pre Vás rozhodne nájde. Presvedčte sa o tom na vlastne koži aj Vy a najbližšiu dovolenku strávte práve v Sielnici.