Loading

Ubytovanie v Kováčovej

(3 objekty + 43 objektov v okolí 25 km)

Chata Borinka

Kováčová ZV, mimo obce / mesta, v lese
Štýlová chata priamo v lese!

Penzión RELAX

Kováčová ZV, v obci / v meste, pri aquaparku
Ubytovanie blízko kúpeľov a aquaparku

Chata Kováčová

Kováčová ZV, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata v nádhernom lesnom prostredí

Penzión Sielnica

Sielnica (Kováčová ZV 3,2 km vzdušne), v obci / v meste, pri...
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!
1 - 46 / 46

Kováčová

Vidiecke prostredie, turistické trasy priamo pod oknami, čulý ruch mesta či odpočinok vo vode? Ak je všetko menované tým, čo hľadáte, máme pre Vás tip na skvelú dovolenku. Takmer uprostred Slovenska, neďaleko mesta Zvolen sa nachádza malá no veľmi známa dedinka s názvom Kováčová.

Táto dedinka bola od počiatkov skôr chudobnejšou obcou. Jej obyvatelia slúžili predovšetkým na panských majetkoch. Názov Kováčová dostala vďaka tomu, že jej prví traja obyvatelia boli práve kováči.

Čo je však najväčším lákadlom Kováčovej? Je to jej vodné bohatstvo. Nájdete tu termálne kúpalisko s horúcou vodou. To je v súčasnosti v prestavbe na moderný aquapark. Tešiť sa v ňom však budete môcť na moderné bazény, vírivky či iné vodné atrakcie. Vďaka priaznivým podmienkam tu nájdete aj národné rehabilitačné centrum. Po objavení termálneho prameňa v minulosti tu boli vybudované aj kúpele. Tie slúžia na liečbu predovšetkým pohybového aparátu. Široká ponuka bazénov či vaní s liečivou vodou dokáže naozaj zázraky. Kúpele s radosťou privítajú nielen pacientov, ale aj dovolenkárov. Pre nich tu je k dispozícií termálny kúpeľ, najrôznejšie druhy masáží a zábalov, sauny či iné relaxačné procedúry.

Nad obcou nájdete aj malú vodnú nádrž Kováčová, pre vodné športy je ideálna neďaleká Môťová. Od plávania, cez člnkovanie až po rybárčenie si tu nájde to svoje skutočne každý. Ak by ste náhodou vody nemali stále nadostač, v susedstve Kováčovej sú o nič menej známe kúpele Sliač. Nachádza sa v nich aj kúpalisko, ktoré nájdete rovnako aj v meste Zvolen.

Čo iné sa dá v okolí vidieť? Kováčová leží na úpätí Kremnických vrchov, ktoré radi privítajú všetkých milovníkov prírody. Turistika na Veľký Son, či ku prírodnej pamiatke turovský sopúch je vhodná aj pre menej zdatných. Veľmi pekná je aj návšteva arboréta Borová hora. Je unikátne svojou zbierkou 660 kaktusov z Mexika či Južnej Ameriky.

V prípade, že obľubujete lyžovanie, okolie Kováčovej Vás ani v tomto nesklame. Trate na bežecké lyžovanie či blízke stredisko Sielnica – Brestová Vám ponúknu dostatok snehovej nádielky. Vo väčšej vzdialenosti v srdci Kremnických vrchov objavíte aj strediská ako Krahule či Králiky. Za návštevu rozhodne stojí aj mesto Zvolen. Okrem Zvolenského hradu si tu doprajete aj nočný život, či mnohé možnosti náku