Loading

Ubytovanie v Sliači

(0 objektov + 29 objektov v okolí 25 km)

Chalupa U DANKY

Kováčová (okres Zvolen) (Sliač 2,5 km vzdušne), na okraji ob...
Naša chalúpka Vás chytí za srdce...

Penzión RELAX

Kováčová (okres Zvolen) (Sliač 2,8 km vzdušne), v obci / v m...
Ubytovanie blízko kúpeľov a aquaparku

Penzión AIRA

Zvolen (Sliač 4,4 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v historickom centre mesta

Chata Kováčová

Kováčová (okres Zvolen) (Sliač 5,2 km vzdušne), v rekreačnej...
Chata v nádhernom lesnom prostredí

Apartmán Amália

Banská Bystrica (Sliač 10,7 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Tiché prostredie a do centra 30 " peši

Zrub Malachov

Malachov (Sliač 11,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Zrubový dom s kúpacou kaďou, trampolínou

APARTMÁN***BYSTRICA

Banská Bystrica (Sliač 11,3 km vzdušne), v obci / v meste, v...
BANSKÁ BYSTRICA v pohodlí apartmánu !

Zrub Malachov

Malachov (Sliač 11,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Vhodné pre rodiny s deťmi,detské ihrisko

Chata Masarik

Malachov (Sliač 11,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pr...
Útulná chata v lese so saunou!

Zruby Pod Borovicou

Trnavá Hora (Sliač 13,7 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri...
Nadštandard v Kremnických vrchoch :)
1 - 29 / 29

Sliač

Sliač 1

Uprostred Slovenska, v obkolesení hôr sa nachádza mestečko Sliač. Nájdete ho medzi Zvolenom a Banskou Bystricou, čím je jeho poloha mimoriadne atraktívna. Oddych v prírode alebo aj čulý život v okolitých mestách si môžete dopriať v Sliači.

História tohto miesta a prvé známky osídlenia sú známe už niekoľko tisícročí pred našim letopočton. Z tých zachovaných krás Vás rozhodne zaujme kostol sv. Mikuláša z 13. storočia. Atraktívna je aj zvonica stojaca pri ňom. Nájdete tu viac ako 5 ton vážiaci zvon, ktorý je jedným z najstarších a najväčších na Slovensku. Veľkú historickú hodnotu má aj tunajší ranorenesančný kaštieľ.

Mestečko Sliač je ale preslávené svojimi kúpeľmi. Už v roku 1244 sa začali objavovať prvé zmienky o liečivých prameňoch. Postupom času sa zo Sliaču stalo centrum kúpeľníctva v celom Uhorsku. Dominantné postavenie majú v liečbe srdcovo cievnych ochorení, no aj v poskytovaní dokonalého relaxu podnes. Súčasťou kúpeľov je krásne upravený park a priľahlý lesopark. Prechádzky ním neulahodia len Vášmu telu, ale aj duchu. Kúpele poskytujú nielen množstvo liečebných procedúr, ale aj rôzne masáže, liečivé zábaly, saunu alebo skúsiť si budete môcť soľnú jaskyňu s klímou ako je pri Mŕtvom mori. Sliač je teda rajom pre Vaše telo, ak si dovolenku snov predstavujete takto, ideálnejšie miesto ako Sliač nájdete len ťažko.

Sliač 2

Ak si budete chcieť zaplávať alebo len tak posedieť vo vode, nájdete v mestečku aj termálne kúpalisko. Ďalšie nájdete aj v blízkej Kováčovej. Za vodnými radovánkami sa budete môcť vybrať aj do Neresnice alebo Sklených Teplíc. Južne od Sliaču, na okraji Zvolena nájdete aj prírodnú vodnú plochu Môťová, kde sa budete môcť schladiť v letných horúčavách. Turisti aj cyklisti sa v okolitých horách nudiť rozhodne nebudú. Z mestečka vedú aj chodníky rôznych náročností, ktorých súčasťou je návšteva tradičného stredoslovenského salaša. Zahráte si volejbal, tenis alebo mnohými neobjavený, no o to krajší golf. Adrenalín do svojich žíl vženiete splavom rieky Hron.

Lákajú vás nedobytné slovenské hrady, ktoré už stáročia nemo hľadia na krajinu pod nimi? V blízkosti leží známy Pustý hrad Zvolen, Zvolenský hrad, hrad Dobrá NivaVígľašský hrad. Nielen históriu ale aj kultúrny život naplno pulzuje v okolitých mestách ZvolenBanská Bystrica. Historické centrá týchto miest, nákupné centrá či diskotéky ponúknu každému to jeho. Do čarovného sveta podzemia môžete nazrieť vďaka blízkej Harmaneckej jaskyni, kam Vás nespočetnými tunelmi odvezie vlak. Ani v zime nebudete musieť sedieť na izbe. Nájdete tu predovšetkým menšie a útulnejšie lyžiarske strediská. V Kráľovej, Bope, Ski centre Tajov či Skalke pri Kremnici nenájdete zjazdovky ako v Alpách, ale nebudete tráviť polovicu lyžovačky čakaním v radoch.

Ubytovanie vyhovie skutočne každému. Hotelové ubytovanie vhodné pre náročnejších, alebo na usporiadanie kongresov. Nájdete tu nielen luxusné penzióny ale aj také, ktoré poskytnú lacné ubytovanie. Pohostinnosť domácich okúsite v niektorom z privátov.

Mnoho z Vás Sliač už navštívilo možno vďaka letisku. Po návrate z dovolenky ste ho zazreli z okna a neprikladali ste mu zvláštnu pozornosť. To bolo však chybou. Mestečko ponúkne bohatstvo termálnych prameňov, športové aj zábavné možnosti a určite v ňom zažijete nezabudnuteľné chvíle. Relax, oddych a úsmev na tvári odprevádzajú každého návštevníka Sliaču.