Loading

Ubytovanie v Margecanoch

(1 objekt + 5 objektov v okolí 25 km)

Chata Marica

Margecany, na samote, v lese
Voľný termín - 29.11.-1.12.19 cena 500€

Škola v prírode Kysak

Kysak (Margecany 13,9 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri le...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Chalupa pod lesom

Hendrichovce (Margecany 14,3 km vzdušne), na okraji obce / m...
Ticho a pokoj pod lesom

Casa Blanca

Spišské Vlachy (Margecany 16,4 km vzdušne), v rekreačnej obl...
V krásnom prostredí s rozľahlou záhradou

Villa Bella

Prešov (Margecany 17,8 km vzdušne), v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove

Zlaté kopyto Kopytovská dolina

Lipovce (Margecany 19,7 km vzdušne), na samote, pri lese...
Vhodné pre veľké skupiny
1 - 6 / 6

Margecany

Margecany 1

Hornádska kotlina Volovské vrchy na východe Slovenska nikdy nepatrili medzi turisticky najzaujímavejšie lokality. Je to veľká škoda. Napriek tomu, že tu veľa ľudí nechodí, neznamená to, že tu nič nie je. Práve naopak. A nízka návštevnosť tejto lokality má ešte jednu veľkú výhodu. Všetky krásy tohto neznámeho kraja si budete môcť vychutnať takmer iba Vy.

Obec sa nachádza medzi Spišskou Novou VsouKošicami. Margecany ležia na významnej železničnej križovatke. Stretáva sa tu severná trať vedúca zo Žiliny do Košíc s južnou vetvou, spájajúcou KošiceBanskou Bystricou. Táto železničná trať vedúca celým Horehroním je sama o seba turistickou zaujímavosťou. Prechádza malebným krajom, úzkymi dolinami a hlbokými lesmi. Budete si pripadať skôr ako kdesi na vyhliadkovej jazde. Do Margecian sa dostanete skutočne pohodlne aj bez auta, stoja tu všetky rýchliky.

História Margecian nebola príliš veselá. Zúrila tu veľká morová epidémia a aj nebezpečná španielska chrípka, ktorá si celosvetovo vyžiadala 20 až 50 miliónov obetí. Cez všetky tieto katastrofy sa Margecany preniesli a dnes Vás pozývajú na návštevu.

Margecany 2

Okolité hory sú pre mnohých turistov veľkou neznámou, no o to väčším lákadlom. Je tu množstvo turistických chodníkov a lesných ciest, po ktorých si budete môcť zajazdiť na bicykli. Určite najkrajšou a najzaujímavejšou túrou v okolí je výstup na Kojšovskú hoľu, ktorej výška je 1246 metrov. Je z nej jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku a pri peknom počasí uvidíte od Košíc až po Vysoké Tatry.

Kúsok od Margecian leží azda najslávnejší slovenský hrad, Spišský hrad. Patrí medzi najväčšie hrady v celej Európe a jeho unikát dokazuje aj zápis v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Zastaviť sa určite oplatí aj v Košiciach. Z Margecian je to do nich len okolo 20 km, no tento výlet stojí rozhodne za to. Navštívite divadlo, budete sa kochať výhľadom na majestátny Dóm sv. Alžbety, posedíte si pri spievajúcej fontáne. Zájdete si na hokej, na dobrú večeru a prezrieť si môžete aj najväčšiu zoologickú záhradu na Slovensku.

Margecany 3

V prípade, že uprednostňujete skôr relax a sladké ničnerobenie, bude sa Vám v Margecanoch a ich okolí určite páčiť. V blízkej Košickej Belej nájdete príjemné kúpalisko. Ďalšie leží v Košiciach či Prešove, do ktorého to je tiež len na skok.

Možno ste to ani len netušili, no Margecany sú miestom, ktoré si v zime obľúbi každý lyžiar. Majú skvelú polohu, vďaka ktorej sa za pár minút dostanete do množstva zaujímavých lyžiarskych stredísk. Azda najznámejším a aj najbližším sú PlejsyKrompachoch. Ďalšie významné strediská sú Ski JahodnáKojšovská hoľa. S lyžami sa môžete vybrať aj do Spišskej Novej Vsi, Štósu, Nálepkova či Drienice. Možností je viac než dosť a na svoje si tu prídu všetky výkonnostné skupiny lyžiarov.

V tomto prekrásnom a pokojnom kraji zabudnete na všetky Vaše každodenné problémy. Dokonale si oddýchnete v niektorej z chát či privátov. V okolitých obciach nájdete aj penzióny, ktoré obľubujú hlavne náročnejší turisti. Pre každého sa tu niečo nájde a čo je hlavné, v Margecanoch a v ich blízkosti Vám nuda rozhodne nehrozí.