Loading

Ubytovanie v Prešove

(2 objekty + 8 objektov v okolí 25 km)

Apartmány Šariš

Prešov, v obci / v meste, v centre mesta
Luxusné apartmány v centre mesta!

Villa Bella

Prešov, v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Kokošovce (Prešov 9,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri vleku
50 m od vleku a 100 m od kúpaliska

Škola v prírode Kysak

Kysak (Prešov 15,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Chalupa pod lesom

Hendrichovce (Prešov 17,6 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Ticho a pokoj pod lesom

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce (Prešov 17,7 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Chata Drienica

Drienica (Prešov 17,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
500 m od lyžiar. strediska Ski Drienica!

Rekreačný dom White House

Drienica (Prešov 17,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
LASTMINUTE -Vonkajší krb, vírivka, sauna

Hotel & Wellness centrum Javorná

Drienica (Prešov 18,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Wellness na horách s bohatými aktivitami

Chata Marica

Margecany (Prešov 19,5 km vzdušne), na samote, v lese
Voľný termín - 29.11.-1.12.19 cena 500€
1 - 10 / 10

Prešov

Prešov 1

Už ste navštívili Atény nad Torysou? S počtom obyvateľov takmer 92 tisíc sú tretím najväčším mestom na Slovensku. Toto mesto nájdete v Košickej kotline obklopené Slanskými vrchmi a Šarišskou vrchovinou. Sú postavené práve na križovatke významných bývalých obchodných ciest. Mestské výsady získali už v roku 1299, čím sa stali slobodným kráľovským mestom. Hovoríme o meste Prešov, ktoré dostalo toto pomenovanie v 19. storočí vďaka vysokej úrovni kultúry, vzdelanosti a školstva.

V súčasnosti ponúka mesto Prešov turistom, mnohé nezabudnuteľné aktivity a zážitky. Už samotné historické jadro mesta je národnou kultúrnou pamiatkou. Máte možnosť postaviť sa priamo v centre na 49. rovnobežku, ktorá prechádza jediným slovenským mestom.

V letnej sezóne za návštevu stoja stavby ako sú Hvezdáreň a planetárium či deväť krásnych fontán a fontániek. Najznámejšou z nich je určite najväčšia prešovská Spievajúca fontána, ktorej svetelné efekty sprevádza krásna hudba. Návštevníkov obľubujúcich pešiu turistiku uspokojí množstvo turistických trás v okolí Prešova. Môžu navštíviť Šarišský hrad, vzdialený 5 km od Prešova či umelo vytvorenú nádrž Sigord, ktorá je nielen obľúbeným návštevným miestom s možnosťou kúpania, člnkovania či vodných športov, ale je aj rajom pre rybárov. Prešov 2Kto sa v lete nezaobíde bez rôznych festivalov, divadelných a hudobných predstavení, či prehliadok, má možnosť zúčastniť sa okrem iného niekoľkých hudobných festivalov, festivalu remesiel alebo medzinárodnej súťažnej prehliadke vín.

V zime a chladnom počasí majú milovníci pamätihodností možnosť navštíviť nespočetné množstvo kostolov a katedrál. Fanúšikovia činohry, opery či muzikálov majú príležitosť nielen v lete ale aj v neprajnom počasí vidieť niekoľko divadiel, múzeí, či galérií. Spomenieme jedno z najlepších divadiel na Slovensku - Divadlo Jonáša Záborského. Vyznávači zimných športov lyžovania, snowbordingu či sánkovania majú možnosť vyskúšať niektoré z  lyžiarskych stredísk v blízkom okolí Prešova ako je Jahodná, Dubovica alebo Kavečany.

Unaveným návštevníkom sa o oddych postará nespočetné množstvo prvotriednych hotelov, penziónov, apartmánov či menej luxusných ubytovní ale aj privátov, umiestnených v blízkom či širšom centre Prešova. Množstvo výborných reštaurácií dáva šancu ochutnať nielen typickú šarišskú kuchyňu, ale aj novinky zo svetovej kuchyne. Tak teda priatelia, neseďte doma a dovidenia na dovolenke v slovenských Aténach.