Loading

Ubytovanie v Košiciach - Sever

(2 objekty + 18 objektov v okolí 25 km)

Penzión ROZÁLIA

Košice - Sever, v obci / v meste, v chatovej osade
Izby s vlastnou kupelňou, TV a WiFi

Penzión Zlatý Jeleň

Košice - Sever - Košice - Sever, v rekreačnej oblasti, v lese
Wellness penzión a súkromie lesa :)

Boutique Hotel MARATON

Košice (Košice - Sever 1,1 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Elegantný a štýlový hotel v centre

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto (Košice - Sever 1,6 km vzdušne), v obci...
V centre Košíc so súkromným parkoviskom

Apartmán Mäsiarska 39

Košice (Košice - Sever 1,6 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Apartmán priamo v centre mesta

Apartmán Moyzesova

Košice - Staré Mesto (Košice - Sever 1,9 km vzdušne), v obci...
V centre Košíc od 49 EUR apt/noc/2 osoby

Ubytovňa Mestský Park 13

Košice - Staré Mesto (Košice - Sever 2,0 km vzdušne), v obci...
Lacné ubytovanie v centre Košíc!

MEI Hostel

Košice - Západ (Košice - Sever 2,1 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné ubytovanie za výhodné ceny!

Turistická ubytovňa K2

Košice - Staré Mesto (Košice - Sever 2,4 km vzdušne), v obci...
V pokojnom areáli uprostred mesta

Turistiská ubytovňa Košice

Košice - Staré Mesto (Košice - Sever 2,5 km vzdušne), v obci...
Ubytovňa blízko centra
1 - 20 / 20

Košice - Sever

Košice - Sever 1

Mesto Košice je historicky jedným z našich najznámejších miest. Má mnoho mestských častí a mnoho zaujímavostí, kam sa budete chcieť vydať. Pokiaľ by ste radi bývali niekde na okraji mesta, vydať sa môžete na sídlisko Košice - Sever.

Košice majú 22 mestských častí. Jednou z nich je práve sídlisko Košice - Sever. Býva tu viac ako 20 000 obyvateľov a je tak v súčasnosti najväčším sídliskom v Košiciach. Nakoniec mnoho našich mestečiek má obyvateľov oveľa menej, ako len toto jedno sídlisko.

História sídliska Sever sa viaže na samotné mesto. Prvá písomná zmienka o ňom je už z roku 1364. Je tu aj veľké množstvo zaujímavostí. Severne od sídliska sa nachádza vrchol Hradová. Tento názov nie je vôbec náhodný. Vrch sa vypína presne nad mestom, poskytuje dokonalý výhľad a kedysi tu stál stredoveký hrad, Košický hrad.

Košice - Sever 2

Ďalšími zaujímavosťami sídliska sú kostolKalvária, ktorá ponúka veľmi pekný výhľad. Práve spomínaný barokový kostol pod Kalváriou, patrí medzi najstaršie stavebné pamiatky na sídlisku Košice - SeverKalvária je rovnako známym pútnickým miestom a vychádzka na ňu je očistou pre ducha aj telo. Poprechádzať sa môžete taktiež jedným z miestnych košických parkov plných zelene alebo zavítajte na Bankov, ktorý bol už v minulosti obľúbeným výletným miestom pre všetkých obyvateľov Košíc.

Do centra Košíc to budete mať zo sídliska Sever len niekoľko minút. Práve tam sa nachádzajú najväčšie atrakcie nášho druhého najväčšieho mesta. Určite musíme spomenúť Dóm Sv. Alžbety. Ide o majestátny, obrovský a nesmierne pôsobivý chrám, ktorý si určite pozrite bez ohľadu na vierovyznanie či presvedčenie. Zručnosť stredovekých staviteľov, ktorú môžete v chráme obdivovať, udivuje všetkých do dnešných dní. Košice - Sever 3Pôsobivou je aj budova Štátneho divadla. Pri nej sa nachádza známa spievajúca fontána. S deťmi sa môžete vybrať aj do miestnej ZOO. Stovky exotických zvierat zaujmú každého a ide o vítané spestrenie Vašej dovolenky.

Mnoho možností ponúka aj okolie Košíc. Ide hlavne o Gejzír v Herľanoch či Jasovskú jaskyňu. Významným miestom našej histórie je známy Dargovský priesmyk s pamätníkom.

Zo sídliska Košice - Sever to je kúsok aj za osviežením vo vode. Kúpaliská nájdete v Ťahanovciach, samotnom Starom meste či na sídlisku Juh. Obľúbeným je aj rekreačné stredisko Jahodná alebo vodná nádrž Bukovec, nachádzajúca sa len kúsok za mestom. Stačí si len vybrať. Ponuka je pestrá aj v prípade zimnej dovolenky. Pomerne veľké lyžiarske stredisko je v mestskej časti Kavečany či neďalekej Zlatej Idke.

Košice - Sever ponúkajú ubytovanie z každej kategórie, akú si len môžete predstaviť. V panelákoch nájdete lacné priváty, no sú tu aj útulné penzióny. Pre náročnejších sú k službám hotely a samozrejmosťou sú aj lacné a účelné ubytovne. Stačí si vybrať to svoje a zavítať do krásnej metropoly východu.

Názory a odporúčania

Juraj Homoľa (mladý pár - návštevník) 15.4.2019
Poloha hotela a cintorín