Loading

Ubytovanie v Košiciach - Sever

(2 objekty + 16 objektov v okolí 25 km)

Penzión Zlatý Jeleň

Košice - Sever, v rekreačnej oblasti, v lese (KE 4,7 km vzdušne)
Pohodlie, kvalita a súkromie lesa!

Ubytovanie TOMÁŠ

Košice - Sever, v obci / v meste, v centre mesta (KE 1,6 km ...
Lacné ubytovanie s plným komfortom

Turistická ubytovňa Strojár

Košice - Juh (Košice - Sever 3,8 km vzdušne), v obci / v meste (KE 0,7 km vzdušne)
Nové príjemné cenovo výhodné ubytovanie!

Penzión Gejzír

Herľany (Košice - Sever 18,4 km vzdušne), v obci / v meste (KS 18,1 km vzdušne)
Ubytovanie pri Herlianskom gejzíre
1 - 18 / 18

Košice - Sever

Mesto Košice je historicky jedným z našich najznámejších miest. Má mnoho mestských častí a mnoho zaujímavostí, kam sa budete chcieť vydať. Pokiaľ by ste radi bývali niekde na okraji mesta, vydať sa môžete na sídlisko Košice - Sever.

Košice majú 22 mestských častí. Jednou z nich je práve sídlisko Košice - Sever. Býva tu viac ako 20 000 obyvateľov a je tak v súčasnosti najväčším sídliskom v Košiciach. Nakoniec mnoho našich mestečiek má obyvateľov oveľa menej, ako len toto jedno sídlisko.

História sídliska Sever sa viaže na samotné mesto. Prvá písomná zmienka o ňom je už z roku 1364. Je tu aj veľké množstvo zaujímavostí. Severne od sídliska sa nachádza vrchol Hradová. Tento názov nie je vôbec náhodný. Vrch sa vypína presne nad mestom, poskytuje dokonalý výhľad a kedysi tu stál stredoveký hrad, Košický hrad.

Ďalšími zaujímavosťami sídliska sú kostolKalvária, ktorá ponúka veľmi pekný výhľad. Práve spomínaný barokový kostol pod Kalváriou, patrí medzi najstaršie stavebné pamiatky na sídlisku Košice - SeverKalvária je rovnako známym pútnickým miestom a vychádzka na ňu je očistou pre ducha aj telo. Poprechádzať sa môžete taktiež jedným z miestnych košických parkov plných zelene alebo zavítajte na Bankov, ktorý bol už v minulosti obľúbeným výletným miestom pre všetkých obyvateľov Košíc.

Do centra Košíc to budete mať zo sídliska Sever len niekoľko minút. Práve tam sa nachádzajú najväčšie atrakcie nášho druhého najväčšieho mesta. Určite musíme spomenúť Dóm Sv. Alžbety. Ide o majestátny, obrovský a nesmierne pôsobivý chrám, ktorý si určite pozrite bez ohľadu na vierovyznanie či presvedčenie. Zručnosť stredovekých staviteľov, ktorú môžete v chráme obdivovať, udivuje všetkých do dnešných dní. Pôsobivou je aj budova Štátneho divadla. Pri nej sa nachádza známa spievajúca fontána. S deťmi sa môžete vybrať aj do miestnej ZOO. Stovky exotických zvierat zaujmú každého a ide o vítané spestrenie Vašej dovolenky.

Mnoho možností ponúka aj okolie Košíc. Ide hlavne o Gejzír v Herľanoch či Jasovskú jaskyňu. Významným miestom našej histórie je známy Dargovský priesmyk s pamätníkom.

Zo sídliska Košice - Sever to je kúsok aj za osviežením vo vode. Kúpaliská nájdete v Ťahanovciach, samotnom Starom meste či na sídlisku Juh. Obľúbeným je aj rekreačné stredisko Jahodná alebo vodná nádrž Bukovec, nachádzajúca sa len kúsok za mestom. Stačí si len vybrať. Ponuka je pestrá aj v prípade zimnej dovolenky. Pomerne veľké lyžiarske stredisko je v mestskej časti Kavečany či neďalekej Zlatej Idke.

Košice - Sever ponúkajú ubytovanie z každej kategórie, akú si len môžete predstaviť. V panelákoch nájdete lacné priváty, no sú tu aj útulné penzióny. Pre náročnejších sú k službám hotely a samozrejmosťou sú aj lacné a účelné ubytovne. Stačí si vybrať to svoje a zavítať do krásnej metropoly východu.